Budúcnosť SŠZ

Ak neviete zaradiť svoju tému, píšte sem...

Re: Budúcnosť SŠZ

Odoslaťod grizzly Po Jún 18, 2018 9:25 am

Tak pán Štekláč, dokonca aj prorok je Vaše povolanie. Ste jedinečný, skutočne musím uznať, že je škoda, že sme sa osobne nestretli na konferencii. 4 hlasy pre Vás pri hlasovaní o zložení kontrolnej komisie, to je myslím dostatočné vysvedčenie. Ale už počujem Váš argument - všetko, čo sedelo na konferencii, sa radilo k "starým ujom" - pravda okrem tých štyroch zúfalcov...Takí ľudia, ako Vy, pán Štekláč, sú jedineční predovšetkým tým, že sa bežne nerodia, iba sa raz za čas vyskytnú. A nakoniec, konferencia vystavila pánom Jablonickému a Riabovovi skvelý účet za ten obrovský posun šachu do povedomia verejnosti - celé tri roky to bolo len čisté public relation týchto dvoch ľudí na účet zväzu - a tak aj dopadlo hlasovanie o novom prezidentovi: 27:5. Apropo, dúfam, že Vaše žlčovité urážky a výlevy prestanú a necháte nový výbor v pokoji pracovať.So+ mk
Slovenský šachový zväz
Šach je viac ako šport
Milujeme šach

V časoch všeobecnej lži je hovorenie pravdy revolučným činom. George Orwell
grizzly

Založený: Ut Apr 08, 2008 12:32 pm

Odoslaťod Štekláč So Jún 23, 2018 4:03 pm

Nuž akoby som Vám to pane nenahraditeľný zrozumiteľne napísal ... To sa nedá - nepochopíte to.
Poznám X šachistov s ktorými sa dá rozprávať o konštruktívnych veciach nielen v šachu. Príde však na šach a strácajú sa, lebo vidia šachovnicu.
A poznám X šachistov, s ktorými sa o šachu popri šachu ani len nemôže nejaká súvislosť spomenúť.
Vážim si tých, s ktorými sa dá šach nielen hrať, ale si o hre aj pokecať. A nielen o hre, ale aj o všetkom okolo toho a nepovyšujú sa na "nejakú úroveň".

Pane, ja sa na počet hlasov na celoslovenskej konferencii pozerám rovnako, ako na krajskej ZA. Jednoducho nikto z adeptov do vedenia si nezvolí človeka, čo im bude hovoriť pravdu a nepritakávať ako osol. Už som sa dávno zmieril s tým, že hovoriť pravdu sa u nás desaťročia nenosí. Napriek tomu to robím, lebo mám rád pravdu a neznášam lož a pretvárku.
Ja šach milujem ako hru a tak ho aj prezentujem. Vaše žabomyšie vojny sú mi ukradnuté. Nikdy sme zo SŠZ nedostali podporu. Z KŠZ áno, ale ak mám vyplňovať 5 papierov na jeden turnaj a ešte sa aj prosiť úradníkovi, tak radšej vyplním jeden priamo sponzorovi. Teda okrem J.Hl. ktorý si to vybavoval zas cez dlhoročných členov vo vedení.

Čo sa týka tímu p. Jablonického (a Riabova ako píšete) - ten istý tím je momentálne okolo Gregora, toho pána čo bol aj v tíme Jablonického. To je ten nôž do chrbta.

Na šachovnici hrajte šach, ale vedenie organizácie je o niečom inom. To nie je o zorganizovaní medzinárodného turnaja či dvoch do roka. To je o ucelenej koncepcii rozvoja daného zväzu.

Ja urazeným a odídeným členom tímu bývalého prezidenta prajem všetko dobré. Ak sa potvrdí, že tie doterajšie úspechy a posuny boli len a len ich zásluha, majú môj obdiv. Inak nemám o čom. Je to len zas mlátenie prázdnej slamy tých istých ľudí, ktorí sú tam roky. Jablonický urobil chybu, že všetkých prezliekačov kabátov neposlal kade ľahšie.
Nuž čas ukáže.
Štekláč

Založený: St Dec 03, 2014 5:04 am

Odoslaťod Štekláč So Jún 23, 2018 5:48 pm

Štekláč

Odoslaťod Alzbeta Kluckova Ne Jún 24, 2018 10:44 pm

V Anglicku je Prezidentom futbalovej federacie uz jedno desatrocie princ William. Su usetreni riesit temu prezidenta a mozu sa plne venovat futbalu .
Alzbeta Kluckova

Založený: Pi Máj 16, 2014 11:06 am

Odoslaťod Alzbeta Kluckova Ne Jún 24, 2018 11:00 pm

Prince William said: “I am really excited to be taking up this role. Football is a game I love playing and watching. It is also the national sport and generates extraordinary passions among millions of people. It certainly did last year for me when I followed England with my friends during Euro 2004, and will no doubt do so again next summer during the World Cup in Germany. Over the next few months I look forward to getting to know The FA well with the help of my uncle, and to understanding better the role the organisation plays in promoting the game at all levels.”

Ak by sa nam podarilo ponuknut funkciu Prezidenta vzdy aktualnej /-emu ministerke /-ovi skolstva, nemusime chodit lobovat a vsetka vaha dopadne na komisie. Sach by sa dostal do skol , dotacia a podpora z MS SR by sa dostala do sachu. ;)
Alzbeta Kluckova

Založený: Pi Máj 16, 2014 11:06 am

Odoslaťod yuri Ne Jún 24, 2018 11:28 pm

ja teda neviem. ja som ucelenu koncepciu niecoho za posledne 3 roky nevidel, ani som nevidel nic take prezentovane na dalsie obdobie. byvaly prezident nechcel odist od dobre rozohratej partie. len skoda, ze to bola sutaz druzstiev a z 8 spoluhracov ostali spolu len dvaja. zhananie penazi nieje ucelena koncepcia riadenia.

ked pred 3ma rokmi koncil Huba tak som mal pomerne jasne v tom, co dobre a co zle pre zvaz spravil. u konciaceho vedenia je to take, ze ja mam pomerne velky problem identifikovat dobru odvedenu robotu. evidujem chybajuci transparentny balicek (transparentost bola nosnou castou ich predoslej kampane, a z reality som bol sklamany). evidujem nestastne riesenie problemuch LCH, zial tu sme nedokazali prekonat svoj tien.

a prezliekaci kabatov. su to skutocne ludia ktori sli do VV robit politiku ? neboli to nahodou ludia ktori sa chceli venovat odbornej cinnosti ? minimalne cast z nich urcite bola
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Odoslaťod Martin Huba Po Jún 25, 2018 10:07 am

Koncepciu nevie pripraviť každý, ani ju každý nevie presadiť do praxe. A koncepcia neznamená, že sa musí ľúbiť všetkým. Koncepční ľudia či vizionári jednoducho majú dar predvídať a čas im dá za pravdu.

Minulosťou je zbytočné sa zaoberať z osobných hľadísk, je potrebné sa snažiť z nej poučiť a ísť dopredu.

Rozmýšľal som, prečo ľudstvo rieši dookola jednoduché a pritom ťažké úlohy spojené s láskou, bohatstvom a zdravím, keď sa technologicky neustále vyvíjame a posúvame...lebo sa znovu a znovu rodia noví ľudia, ktorí si myslia, že sú unikátni a nechcú sa poučiť z minulosti. Predstavte si, že za sto rokov tu bude takmer kompletne iné ľudstvo ako je teraz. A zase sa budú riešiť otázky lásky, bohatstva a zdravia..

To, čo som spravil dobre a čo zle vo funkcii prezidenta SŠZ zhodnotí až čas a nechám to na ňom. Som vďačný, že som mohol šachovej komunite ukázať tri veci. 1. Že sa dá otvorene komunikovať 2. Že som mal pravdu keď som otvoril dvere do VV pre mladých 3. Že aj v takej nudnej šachovej funkcionárčine je možné byť tvorivým a motivujúcim.

Som spokojný.

V súčasnosti už bilancujem aj svoje pôsobenie v medzinárodných šachových organizáciách ako ECU a FIDE. Osem rokov intenzívnej práce, množstvo kontaktov, stovky hodín diskusií o šachu s nádhernými šachovými osobnosťami. Slovensko malo v posledných rokoch silné zastúpenie v šachovom zahraničí a som rád, že som pomohol našim rozhodcom ísť na medzinárodné podujatia hlavne olympiády, že naše deti môžu hrať Bielu vežu v Rusku, že sa na Slovensko dotiahli také šampionáty, ktoré tu dávno, či dokonca vôbec neboli. Presadil som niekoľko zaujímavých zmien, ktoré tiež ocení až čas.

Som spokojný.

Som presvedčený, že tak ako SŠZ aj ECU a FIDE musia prejsť vnútornými reformami, ak sa majú stať modernými športovými organizáciami.

V každom prípade som vďačný za uplynulé roky, dali mi veľmi veľa a slovenskému šachu prajem aby napredoval a všetci, čo k tomu budú prispievať, majú moje sympatie.

Môže sa stať ešte všeličo, ale svoje budúce šachové pôsobenie vidím hlavne v oblasti školského šachu a môjho projektu Smart Kids, ktorý chcem rozvíjať so šikovnými a motivovanými ľuďmi.

Pekný deň prajem
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod Jozef Po Jún 25, 2018 11:46 am

Pán Štekláč , " Teda okrem J.Hl. ktorý si to vybavoval zas cez dlhoročných členov vo vedení." a čo som si to vybavoval? Rád by som vedel o čom je reč.
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod Štekláč Ut Jún 26, 2018 4:17 pm

Pán Hlaváčik, Vy presne viete o čom hovorím. A nielen Vy, ale celá klika ktorá tam je už roky stále a ako sa zdá, ešte tam roky bude.

Pán Huba, už som Vám to napísál niekoľko krát. Tak rozporuplná osobnosť ktorá vo Vás je, sa len tak ľahko nevidí. Každý Váš výborný nápad okamžite negujú Vaše "dokonalé vyjadrenia"

Yuri, koncepciu ste nevideli, lebo ste nechceli. Od začiatku ste boli proti všetkému. Som naozaj zvedavý o rok - dva - tri ... desať čo sa Vám nebude páčiť z toho, čo sa Vám páčilo. Ak si myslíte ako malé dieťa, že si na dve sekundy zakryjete oči a potom bude všetko krásne, tak sa veľmi mýlite.
Štekláč

Odoslaťod Štekláč Ut Jún 26, 2018 4:21 pm

V mojom príspevku je pár pravopisných chýb. Píšem z tel. tak mi to dúfam odpustíte.
Štekláč

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.