Budúcnosť SŠZ

Ak neviete zaradiť svoju tému, píšte sem...

Re: Budúcnosť SŠZ

Odoslaťod marek So Júl 21, 2018 6:51 pm

Pekný deň,
je množstvo smerníc, ktoré bude treba upraviť a prepracovať. Podpora pre tento rok bola plánovaná v rozpočte od začiatku roka.
marek

Založený: So Jan 02, 2010 4:22 pm

Odoslaťod Alzbeta Kluckova Ne Júl 22, 2018 9:10 am

Dakujem velmi pekne za odpoved.
To je v poriadku, ze podpora bola planovana od zaciatku roku v rozpocte. Akurat sa blizsie vyspecifikuje jej ucel.
Okrem ineho, polozky v rozpocte mozu byt aj nevycerpane resp. precerpaneane nad ramec, presunute na ine cerpanie resp. dofinancovane .

Podla rozpoctu ide z vlastnych zdrojov SSZ, cize bud z clenskych prispevkov alebo od zdroja , ktorym je sponzor SVK Extraligy. Ale pokial ma takto uniknut 1500 eur z vlastnych zdrojov SSZ, tak by to mohlo byt vedome nehospodarenie. Aj so sponzorom sa da dohodnut o ucele polozky, pokial by trval na tom , ze musi odplavat do zahranicnych federacii, dohodne sa navysenie sponzorskeho resp. vymena sponzora. VV , ktory dostane doveru 27:5 nema obmedzenia robit veci v prospech svojho volebneho planu, ktorym bol zvoleny. Ma podporu zakladne v pomere 27:5 .

Ak polozku nevycerpa DS, moze sa ponuknut dalsiemu timu v poradi, ktory ma hracov na ktorych sa da vycerpat, resp. ak by v pripade ineho timu nepostacovala, da sa aj dofinancovat. Vy si sami viete urcite poradit, co v takychto pripadoch. 27:5 je velky uspech ale zaroven aj velky zavazok.
Alzbeta Kluckova

Založený: Pi Máj 16, 2014 11:06 am

Odoslaťod yuri Ne Júl 22, 2018 11:19 am

hm, cize praca s mladezou bude jedina vec, a v momente ked ti podporovani dosiahnu 21 tak kaslat nanich ? to potom asi nema zmysel. ja som mal zato, ze ECC ma byt vrcholovy turnaj druzstiev a tak by to aj malo vyzerat. SSZ by urcite mal hradit minimalne startovne v tejto sutazi. dotaciu by ale vpodstate mohli vyprodukovat ligy, pokial si pamatam cisla z par rokov dozadu tak ligy produkovali toolko prijmov, ze tych 1500 eur sa da zaplatit z prijmov lig (mozme to brat ako sucast cenoveho fondu). pokial chce SSZ podporovat ucast mladeze, nech na to da peniaze extra. druzstvo by malo reprezentovat zostavu v akej hravalo to druzstvo ked vyhralo extraligu (alebo ich zostavu do novej sezony). v tomto pomoze to, mat lepsie "slovenske" extraligove druzstva.

a aby som nebol len negativny, ten napad hrat juniorske majstrovstva v ramci openu na MSR mi znie ako zaujimava moznost.
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Odoslaťod Štekláč Ne Júl 22, 2018 1:21 pm

yuri prepáčte, ale opäť som nepochopil Vaše myšlienkové pochody. Vysvetlite mi prosím čo si predstavujete pod : "nech sa ligy skladajú a nech sa to platí z ich príjmov!"
Štekláč

Založený: St Dec 03, 2014 5:04 am

Odoslaťod Alzbeta Kluckova Ne Júl 22, 2018 1:46 pm

Podpora len mladeze v kluboch , nie je moja myslienka , ale stanovisko VV , ktore aktualne zverejnilo tlacove centrum SSZ na stranke SSZ :

"Podpora klubov: VV SŠZ chce poskytnúť co najväčšiu možnú pomoc organizačným pracovníkom v kluboch /vytvorenie vzorových stanov, podpora mládeže, pomoc klubom pri riešení problémov/"

Moje stanovisko je - Podpora zo strany SSZ na zabezpecenie ucasti timu na ECC ano, ale len pre hracov SVK federacie. Ak ju nedokaze vycerpat vitaz, presunut tuto podporu na nasledny tim. Myslim, ze v ECC - open sekcii mozu nastupit az 3 timy z jednej narodnej federacie. Ak sa nevycerpa a da sa akumulovt do dalsieho roka, tak to urobit, ak sa neda akumulovat, rozhodnut , kde sa da rozumne upotrebit v prospech SSZ.
Alzbeta Kluckova

Odoslaťod Alzbeta Kluckova Ne Júl 22, 2018 1:56 pm

Druzstvo sa same moze rozhodnut, v akej zostave bude reprezentovat v ECC. Za druzstvo mozu nastupit aj hraci, ktori zan nehrali v SVK Extralige, akurat ze tieto starty su spoplatnene.

Pokial potrebuje zvazovat aj financnu stranku ucasti ( nie vsetky timy zvazuju financie), tak ma z coho zvazovat. Vie kolko ho stoji naviac hrac neregistrovany v time, vie aku podporu moze ocakavat od SSZ na hraca SVK federacie, vie kolko dostane od sponzora timu... na zaklade coho sa rozhodne.

Podpora hraca inej federacie z prijmov SSZ - nehnevajte sa, este nas zdravy rozum neopustil.
Alzbeta Kluckova

Odoslaťod yuri Po Júl 23, 2018 9:35 am

no, ligu by mal reprezentovat jej vitaz. ja chapem, ze nacionalisti tazko znasaju, ze nasu ligu vyhravaju cudzinci, ale to je len dosledok toho, ze silnejsie druzstvo z hracov nasej federacie vlani nikto neposkladal.

co sa tyka prijmov je to jednoduche, este par rokov dozadu startovne v ligach podla rozpoctov pokryvalo naklady na ligy aj prispevok na ucast na ECC.

samozrejme ta podpora sa moze zmenit hacijako, osobne si ale myslim, ze ak sa chceme tvarit, ze nasa extraliga je dobra sutaz, tak by malo byt standardne, ze vitaz ligy dostane na ucast podporu minimalne vo vyske aku ju dostane lubovolne dalsie druzstvo. dostiahnut aby ju nedostali cudzinci je jednoduche. staci poskladat slovenske druzstvo a vyhrat extraligu.
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Odoslaťod Alzbeta Kluckova Št Júl 26, 2018 10:02 am

Ak niekto z maleho sachovoveho zvazu financne nepodpori z vlastnych prijmov clenov velkeho zahranicneho zvazu , tak podla mna nejde o nacionalizmus ale o dobry marketing. Nacionalizmus by bol, keby sme ich nepripustili do sutaze.

Neviem preco sa na to pozerate zo strany nacionalizmu. Pisala som , ze ide o marketing , o investovanie s nulovou navratnostou.
Je na nas sa rozhodnut , do akej miery su marketingovo zaujimavi.
Mam z toho zisk v podobe licencii a zisk v podobe titulovanych hracov, ktorych mi donesu do sutaze a na ktorych si domaci mozu uhravat normy . Co maju z toho oni, je uz ich starost.

Ale vkladat do nich peniaze do dalsej sutaze podla mna uz nie je dobry marketing. Tie by som vlozila do hracov - clenov SVK federacie.
Ale inak si myslim, celkom dobre, ze sa problem otvoril. Lebo ako pisete, ze ligy si na seba vzdy zarobili, urcite by som tie peniaze vlozila naspat do lig. Ak mame moznost postavit v ECC az 3 timy, treba to podporit, stale vsak cez SVK hracov, vo vacsom mnozstve.

Nejde o to , aby prave SVK tim vyhral, ide o to aby SVK hraci dostali prilezitost tam hrat. Ide o motivacnu podporu pre najvyssiu SVK ligovu sutaz. Prehodnotila by som doterajsiu podporu a navysila by som ju umerne dolezitosti tejto sutaze pre SSZ. Je to vrchol pyramidy ligovych sutazi a pocet clenov SSZ, ktori su v SSZ vdaka ligovym sutaziam, sa da urcite vycislit.

Ako sa tu spomenulo na fore, dokazeme podporit 3000 eur start dietata na jednorazovej medzinarodnej sutazi. V tom pripade podpora 1500 eur na viacerych SVK hracov najlepsich timov slovenskej Extraligy je neumerna situacii a cielu.
Alzbeta Kluckova

Odoslaťod LuboChess Ut Aug 21, 2018 9:51 am

Mala "Budúcnosť SŠZ" nastala po konferencii SŠZ aspoň v tom, že skončila éra (dúfam, že to nie je len dočasný jav) "normalizácie", obdobie cenzúry, totalitných praktík, vykonštruovaných procesov ....

Pre začiatok stačí i to :!:
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.