Rada SŠZ

Ak neviete zaradiť svoju tému, píšte sem...

Rada SŠZ

Odoslaťod rastík Po Mar 05, 2018 12:01 pm

K bodu 4. Hospodárenie SŠZ v roku 2017 – informácia
Výsledok hospodárenia v roku 2017 bol so schodkom vyše 8 000 eur, na účte k 31.12.2017 bolo 48 966 eur. Najväčší problém je v projekte Erasmus, kde nie sú doložené viaceré účtovné doklady. Určité problémy sa vyskytli aj pri inventarizácii. Na problémy reagoval prezident SŠZ. Je nespokojný so štátnymi dotáciami, ktoré prichádzajú v štyroch splátkach počas roka, na Erasmus je hrdý a chýbajúce položky doloží. Informácie požadovali Štefan Blaho (administratívno-právne služby zabezpečujú aj amatéri, udelenie odmien), Peter Bielik (možnosť externých pracovníkov), Juraj Ivan (hrozba krátenia dotácií, nepoužitý bezhotovostný prevod, Erasmus blokuje vyúčtovanie roku 2017). František Jablonický sľúbil problémy odstrániť do konca februára.

K bodu 5. Správy a rozhodnutia kontrolnej komisie – informácia kontrolóra SŠZ
Správa kontrolóra SŠZ Rastislava Nemečkaya bola predložená v predstihu všetkým členom rady, za KK podpísaný Martin Sklár. Kontrolór poukázal na problémy v účtovaní, na rozporuplnosť v SŠZ, neúprimnosť v priamom konaní a následné zákulisné ťahy. Maily sa nezasielajú iba kontrolórovi, ale aj ďalším dvadsiatim ľuďom... A preto zamýšla k 28.2.2018 do 24:00 hodín abdikovať z funkcie hlavného kontrolóra.

K bodu 6. Informácia prezidenta SŠZ
Vyjadrenie prezidenta SŠZ Františka Jablonického bolo všeobecne zamerané, taktiež ho trápi nežičlivosť vo vzájomných vzťahoch. Bol by veľmi rád, keby SŠZ mohol
hospodáriť s ročným rozpočtom cca 500 000 eur. Pochválil dobré vzťahy s Ministerstvom školstva, veď šach by mal byť zavedený ako nepovinný predmet, aj keď v tom vidí mnoho problémov. Prisľúbil odstránenie nezrovnalostí v účtovníctve a doplnenie dokladov. I keď je niektorými skutočnosťami znechutený, uvažuje o kandidovaní aj v budúcom období.

K bodu 7. Rozpočet SŠZ na rok 2018
VV SŠZ schválil vyrovnaný rozpočet na rok 2018. S Ministerstvom školstva je uzatvorená zmluva na dotáciu vo výške 120 509 eur. Na konci roka 2018 počíta so zostatkom 43 660 eur. Ráta sa so zvýšenou dotáciou z ministerstva školstva vo výške 120 509 eur. Na otázky v rozprave k rozpočtu odpovedal prezident SŠZ, ktorý zdôraznil osobnú zásluhu za navýšenie ministerskej dotácie, a pripomenul aj nové zdroje, a to sponzorské zmluvy, čo predstavuje ešte veľa práce. Jozef Ráchela zdôraznil, že dobrý manažment musí vydržať viac období, navrhol formu čestného vyhlásenia pre prípad neúmyselného pochybenia, abdikáciu kontrolóra označil ako úder pod pás. Miloš Šarmír zas vyjadril pochopenie pre takýto krok. Peter Bielik sa zaujímal o príčinu navýšenia ministerskej dotácie. Štefan Blaho spomenul chýbajúce návrhy na odmeny za zvýšený nával práce, ktoré nie sú zahrnuté v návrhu rozpočtu na rok 2018. Juraj Ivan informoval, že na VV SŠZ sa diskutovalo o zvyšovaní členských príspevkov. Rudolf Habrda podporil zvyšovanie členského, ale mal by to byť podnet už pre krajské konferencie, ocenil priznanie chýb. Gustav Šturc bol zásadne proti navyšovaniu, zdôraznil, že sa dá šetriť aj inak, napr. nevysielať mládež na MS na iných kontinentoch, ale podporiť ich účasť na turnajoch na Slovensku a v Česku, menej šikovných musia sponzorovať rodičia. Anton Geffert vystúpil proti neefektívnemu míňaniu, ako príklad uviedol Dorasteneckú ligu, čo podporil aj Pavol Sedláček, ale neodobril Peter Bielik. Vladimír Szűcs objasnil náklady na sekretariát.aká je situácia v oblasti nežičlivých vzťahov a finančnej uzávierky začiatkom marca?
najväčší slovenský šachový amatér -)
Obrázok používateľa
rastík
 
Príspevky: 308
Založený: Št Nov 05, 2009 7:52 pm

Re: Rada SŠZ

Odoslaťod Martin Huba Ut Mar 06, 2018 8:50 am

Potrebu súdružskej atmosféry medzi funkcionárskymi velikánmi slovenského šachu nebudem komentovať.

Ani kvetnaté zdôvodňovanie odmien pre týchto velikánov kopou práce a hrdosťou na Erasmus.

Ak je ešte možné sa niečo spýtať, tak:
1. Odmeny by nemali byť za kamuflovanie práce ale za výsledky. Môže tu niekto zosumarizovať výsledky slovenského šachu počas tohto VV? Koľko kníh vydali ako je na tom Šach na školách ako fungujú akadémie? Koľko medailí priniesli naši reprezentanti?
2. Na Erasmus môžete byť hrdí ale pokiaľ sa podniká za peniaze SŠZ tak je psou povinnosťou funkcionárskych velikánov slovenského šachu zverejniť projekt, finančné toky a plánované či dosiahnuté výsledky. To by mal dokázať aj socialistický ekonóm.
3. Na slovenský šach môže byť rozpočet aj milión euro ale keď sa SŠZ bude riadiť tak ako v súčasnosti tak nebudú ani peniaze ani výsledky.

Na Slovensku sa žiaľ kombinuje totalita s mafiánskym správaním v každej oblasti nášho života. Hádam stačilo.
Obrázok používateľa
Martin Huba
 
Príspevky: 3856
Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm


Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron