Starého funkcionára novým kúskom nenaučíš?

Ak neviete zaradiť svoju tému, píšte sem...

Re: Starého funkcionára novým kúskom nenaučíš?

Odoslaťod Niki Varholáková St Sep 03, 2014 2:21 pm

Situácia je, prirodzene, vážna. Preto opakujem, že mi môže ktokoľvek napísať na mail a ja mu okolnosti nominácie na Mitropu 2014 vysvetlím.
Niki Varholáková

Založený: Ne Aug 09, 2009 7:15 pm

Odoslaťod 111 St Sep 03, 2014 2:54 pm

Niki, mna by zaujimala skor buducnost MITROPY. Prezident spominal jeden napad, ze by sa pri tomto turnaji mohli "zviest" uzatvorene turnaje mladeznikov s cielom uhratia medzinárodných noriem. Podla mna - super napad. Robi sa s touto ideou nieco, v zenskej katergorii, kde hraju len dve hracky je to mozno lahsie zorganizovatelne ako v muzskej. Alebo to bol len vystrel do tmy a spomenie sa na to mesiac pred turnajom?
111

Založený: Pi Júl 26, 2013 8:35 am

Odoslaťod chessinhead St Sep 03, 2014 5:05 pm

NV: Ďakujem. Možno to tak na pohľad nevyzerá, ale vážim si Vás za to.
VH: To by bola téma skôr do tohto vlákna: viewtopic.php?f=4&t=1462&start=0&st=0&sk=t&sd=a
chessinhead

Založený: Po Jún 02, 2008 11:51 am

Odoslaťod Martin Huba Pi Sep 05, 2014 5:32 pm

Vlado, aj ja si myslím, že je to super nápad, len trvá dlhšie, kým sa komunikuje so zväzmi. Teraz na MEU som sa o tom bavil s českými priateľmi, ale tam je to asi zložitejšie ako by sme si priali. Sestry Olšarové hrajú alebo budú hrať uzavretý GM turnaj v Rumunsku za rumunské náklady ak sa nemýlim, ale český zväz podobné turnaje neplánuje. Potrebná je recipročná dohoda,najlepšie medzi susediacimi krajinami, aby sa znížili náklady na cestovné.

Ja som sa tejto myšlienky nevzdal ale kým niečo uzrie svetlo sveta, v šachovom svete trvá veľmi dlho.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod dovolenkar Pi Sep 12, 2014 7:50 am

Pan Huba v teme o povinnych sachovniciach odvazne napisal
Ja nemám problém svoje názory prezentovať a počúvať názory odlišné.

No ako vidim v tejto teme ma s tym obrovske problemy prezentovat svoj nazor na pracu svojho sekretariatu v tejto kauze. :lol: Ako to nazvat, zbabelostou ci alibizmom? Tu uz nepomoze ani demagogia. :roll:
dovolenkar

Založený: Ut Júl 15, 2014 3:56 pm

Odoslaťod Zuzana Milcová Po Okt 20, 2014 12:07 pm

OTVORENÝ LIST PREZIDENTOVI SŠZ

Vážený pán prezident,

dňa 18.8.2014 som Vám zaslala SŤAŽNOSŤ spolu s oznámením o zistení mimoriadne závažných faktov v kauze Dobrotka-Milcová. Z tohto dokumentu a jeho príloh jasne vyplýva, že generálny sekretár SŠZ pán Dobrotka sa voči mne ako reprezentantke SR v prípade Mitropy 2014 správal neprofesionálne, ignorantsky a diskriminoval ma. Zámerne mi podsúval lživé informácie, čím mi okrem iného spôsobil aj majetkovú ujmu. Lživé informácie ste podsúvali šachovej verejnosti aj Vy, keď ste tvrdili, že preplatením môjho lacného ubytovania by sa navyšovali náklady na akciu. Ako sa ukázalo, Váš sekretariát za moje ubytovanie nezaplatil ani cent!
Odvtedy ako Vám bola moja sťažnosť doručená ubehli už 2 mesiace a Vy ste doteraz nezaujali žiadne konkrétne stanovisko. Údajne sťažnosť len skúmate, hoci zákonná lehota na vyjadrenie sa k sťažnosti už ubehla.
Jeden z členov VV SŠZ sa vyjadril o celej veci ako o „mimoriadne trápnej kvázi kauze“. Súhlasila by som, keby ju nezačal považovať za trápnu až od momentu, kedy som sa rozhodla brániť svoje práva. Asi som ako radová členka SŠZ trápna, keď mlčky nestrpím, že generálny sekretár ignoruje, diskriminuje a oklame reprezentantku SR o 96 eur! Keď neprejdem mlčaním, že prezident SŠZ ma verejne uráža a zastrašuje! Keď neprijmem nepísané „pravidlo“, že za svoje chyby platia len radoví členovia hnutia, ale VV, prezident a sekretariát je „neomylný“ a nedotknuteľný...
Ak sú radoví členovia a kluby SŠZ trestané za svoje chyby prostredníctvom sekretariátu stále sa zvyšujúcimi pokutami, tak rovnaký meter by mal platiť v prípade chýb aj pre platených pracovníkov sekretariátu, ktorý je vo Vašej kompetencii.
Postupne som v priebehu takmer 5 mesiacov oslovila svojou sťažnosťou všetky orgány SŠZ – VV, Radu, Kontrolnú komisiu, aj Vás, v ktorého kompetencii je sekretariát – zatiaľ márne... Mali ste celých 5 mesiacov na to, aby ste si uznali chybu a vrátili sa z kratšej cesty normálnym ľudským prístupom. Namiesto toho ste z pozície prezidenta celú situáciu len zhoršovali – toto je na celej kauze v skutočnosti trápne.
Za to, že situácia dospela až do tohto štádia nesiete plnú zodpovednosť Vy ako prezident a nadriadený generálneho sekretára! Ak odvtedy, ako som Vám predložila jasné dôkazy, hovoriace v neprospech Vášho sekretariátu len mlčíte, potom nemám inú možnosť – len medializáciu.
Oznamujem Vám, že ak do 10 dní nedostanem od Vás uspokojivú oficiálnu a hlavne konkrétnu odpoveď, ako idete danú kauzu riešiť, budem nútená brániť svoje práva prostredníctvom médií s využitím právnej pomoci.

Zuzana Milcová
V Martine, 20.10.2014
Zuzana Milcová

Založený: Pi Nov 18, 2011 7:52 am

Odoslaťod Carlsen Po Okt 20, 2014 6:38 pm

Jebe Vám pán doktor?
Carlsen

Založený: So Dec 17, 2011 12:09 pm

Odoslaťod Morphynista Po Okt 20, 2014 9:20 pm

Je škoda, že VV SŠZ na svém zasedání dne 11.10. nevyužil možnost, jak tuto věc jediným rozumným způsobem uzavřít - tedy uhradit Z.Milcové náklady za ubytování a zrušit usnesení U19-03-2014. Myslím, že zde předložené důkazy hovoří naprosto jasně - šlo o selhání generálního sekretáře, který zanedbával své povinnosti a navíc podával jak Zuzaně Milcové, tak zřejmě i členům VV nepravdivé informace. O to víc mě udivuje, že se VV k této záležitosti - na základě nových informací - nevrátil a své rozhodnutí nepřehodnotil . Tím, že odpovědní funkcionáři na oprávněné stížnosti nereagují, a doufají, že celá věc " vyšumí do ztracena ", vše ještě zhoršují. Se Z.Milcovou souhlasím i v tom, že pro současný VV je neřešitelný problém uznat svůj omyl , u nás to před pár lety bylo podobné. Obrátit se na veřejné sdělovací prostředky a zahájit případné právní kroky proti SŠZ pokládám za krajní řešení, podle mě bohužel vynucené jednáním současného vedení...
Morphynista

Založený: Po Mar 28, 2011 3:13 pm

Odoslaťod 111 Ut Okt 21, 2014 8:22 am

Jedine súd môže rozhodnúť, kto má pravdu.
111

Založený: Pi Júl 26, 2013 8:35 am

Odoslaťod rastík Po Mar 05, 2018 12:13 pm

no, nenaučíš
ako sú na tom ale mladí funkcionári?
najväčší slovenský šachový amatér -)
Obrázok používateľa
rastík

Založený: Št Nov 05, 2009 7:52 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.