O kom nie je počuť a mal by čo povedať?

Ak neviete zaradiť svoju tému, píšte sem...

O kom nie je počuť a mal by čo povedať?

Odoslaťod mishik Po Jan 09, 2012 10:19 pm

Ak máte tip, napíšte meno. Mal by to byť človek zo šachovej obce.
Ďakujem.
Obrázok používateľa
mishik
 
Príspevky: 776
Založený: Po Sep 08, 2008 10:43 am

Re: O kom nie je počuť a mal by čo povedať?

Odoslaťod Horváth Mário So Jan 14, 2012 6:30 pm

Nie je počuť o nových kandidátoch na prezidenta SŠZ a členov VV SŠZ. Nemajú čo povedať?
Horváth Mário
 
Príspevky: 312
Založený: Pi Feb 01, 2008 4:18 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: O kom nie je počuť a mal by čo povedať?

Odoslaťod Jozef So Jan 14, 2012 7:06 pm

Kandidáti ešte majú čas. Ak začnú skoro s kampaňou, tak to môže dopadnúť tak ako teraz - veľa sľubov a "skutek viac menej utek".
Ja by som rád vyzval toho kto má na starosti PRÁCU S MLÁDEŽOU ( pozor - prácu s mládežou nie KM alebo TMK a nie iba turnaje mládeže) nech sa nám predstaví
aspoň na konci volebného obdobia. Ja som sa o to pokúšal celé volebné obdobie a nikto sa mi k tomu nechcel priznať, dokonca ani v osobných rozhovoroch.
Jozef
 
Príspevky: 2141
Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Re: O kom nie je počuť a mal by čo povedať?

Odoslaťod Martin Huba Ut Jan 17, 2012 7:50 pm

Ospravedlňujem sa Michalovi, svojou témou sledoval asi aby sa spomenuli a možno aj znovu zapojili do práce pre SŠZ šikovní a z akýchkoľvek príčin v súčasnosti pasívni ľudia, ja krátko zareagujem na následné príspevky, ktoré asi aj s mojim by mohli byť presunuté do témy Konferencia 2012...

Mário sa správne pozastavil nad tým, že tu nikto neprichádza s alternatívami alebo novými myšlienkami. Je to totiž veľmi ťažké, oveľa ľahšie je byť kritikom, a ešte ľahšie anonymným. A dúfam, že si teraz niektorí z kritikov čestne uvedomia (aspoň to keď si nepriznajú verejne), že tvoriť je ťažšie.

Jozef tu nejde o kampaň, "nebojujeme" o ťažké peniaze ani o účasť v šachovej "Gorile" to je somarina a trieskate síce "hrdinsky" ale na otvorené dvere. Tu ide čiastočne o finančnú udržateľnosť SŠZ a najmä o zmysluplnú prácu ZADARMO do budúcnosti a mali by sme VŠETCI diskutovať čo zlepšiť a akým spôsobom. A ak niekto cíti, že chce a môže byť prínosom v budúcom vedení SŠZ, mal by mať odvahu členov SŠZ čím skôr informovať o svojom úmysle a najmä o tom AKO chce byť konkrétne prínosný. TERAZ je čas využiť najdemokratickejšie a preto aj najtvrdšie diskusné šachové prostredie v bývalom Česko-Slovensku.

Celý čas sa tu kritici "vyhrážali" ako to tomu "zlému" vedeniu SŠZ "zrátajú" vo voľbách. Kritika mi nevadí, a ak je konštruktívna, určite sa z nej snažím poučiť. Ale páni (a dámy) UŽ JE ČAS, aby sa skončili trápne a dookola sa opakujúce kvázikritické bláboly a aby sa tu objavili KONKRÉTNE NÁVRHY na zlepšenie práce vedenia SŠZ (a vlastne celého SŠZ, NÁS VŠETKÝCH) po voľbách a kto chce protikandidovať nech dá konečne svoju kožu na trh. Možno budeme všetci príjemne prekvapení a po Konferencii si nový tím okamžite bude schopný prevziať opraty, presťahovať Sekretariát SŠZ a bude veľmi úspešný v nadviazaní na našu dobrovoľnícku prácu. Ale musíme byť v každom prípade pripravení v pokračovaní v práci mnohých generácií slovenských šachových nadšencov a vytvárať podmienky pre šach aj v budúcnosti.

Šach ako celý slovenský šport čaká obdobie doslovného boja o prežitie a ja navyše chcem, aby sme boli proaktívni a napriek kríze finančnej a morálnej nielen na Slovensku našu hru rozvíjali a dali ju na miesto v spoločnosti ktoré jej právom patrí. Šach je nedocenený a žiaľ je to NÁŠ SPOLOČNÝ výsledok, a jedine my VŠETCI ho budeme vedieť zvrátiť. AK BUDEME CHCIEŤ a najmä SPOLUPRACOVAŤ.

Poďme sa baviť konkrétne Jozef. Ak som pochopil, do práce s mládežou nepočítate náborové turnaje, rôzne mládežnícke majstrovstvá Slovenska ani snahu o systematické trénovanie mládeže. A snahu vedenia SŠZ o zavedenie šachu do slovenských škôl ste radšej ani nespomenuli, takže to podľa Vás asi tiež nie je práca s mládežou. Ak sa mýlim, prosím opravte ma.

Karta sa otočila, teraz sa JA sa budem pýtať VÁS:
1. Ak chcete odpoveď, ste schopný tu, stručne a jednojednoznačne napísať čo si VY predstavujete pod pojmom Práca s mládežou?
2. Uznávam Vaše právo na iný názor, ste schopný tu, stručne a jednojednoznačne napísať čo by podľa Vás naplnilo Vaše očakávania pre kvalitnú prácu s mládežou podľa Vašej definície z bodu 1?


Ďakujem dopredu za Vašu odpoveď.

Pekný večer zo Skopje
Obrázok používateľa
Martin Huba
 
Príspevky: 3859
Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Re: O kom nie je počuť a mal by čo povedať?

Odoslaťod Jozef Ut Jan 17, 2012 8:26 pm

Pán Huba zasa chcete diplomaticko-právnicky stočiť odpoveď na moju výzvu pre toho presnejšie tých, ktorý sú vrcholovo zodpovední za prácu s mládežou . Nikto sa k tomu nechcel doposiaľ priznať. Ak dotyční zareagujú a odpovedia na položené otázky tak odpoviem potom Vám na tie Vaše otázky.Táto Vaša reakcia mi pripomína skôr hovorcu SŠZ a nie prezidenta.
Zo zasneženého Martina
Jozef
Jozef
 
Príspevky: 2141
Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Re: O kom nie je počuť a mal by čo povedať?

Odoslaťod Martin Huba Ut Jan 17, 2012 8:53 pm

Bullshit.

Jozef, reagujete presne tak ako po celé minulé roky. NIJAKO a hlavne mladí by si to uvedomujú stále viac a viac....

Ste kritik, a ja Vám to neberiem, ale nedokážete prísť s ničím konkrétnym, o čom by sme mohli debatovať. Preto Vás čaká ďalších pár rokov v opozícii, ktorá Vám svedčí, aj keď je už bezzubá.

Pekný večer ešte raz, idem si čítať....
Obrázok používateľa
Martin Huba
 
Príspevky: 3859
Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Re: O kom nie je počuť a mal by čo povedať?

Odoslaťod Riki1 Ut Jan 17, 2012 11:21 pm

Vynimocme sa zapojim do diskusie, aj ked tu pisem malo a uz vobec nie o mladezi.
Musim sa zastat Hubu: podla mna dal korektne otazky na Jozefa (ako jeho uporneho kritika, ako to tu sem-tam sledujem), ako si to teda predstavuje s mladezou, ak to VV robi zle...
Odpoved bola - no teda nebola... Mne osobne sa nepacia take alibisticke, vykrucacske reci, len aby som nic nepovedal. Dam korektnu otazku a od chlapa ocakavam korektnu odpoved. Bud odpoviem (hoci aj tak, ze neviem), alebo som ticho.
Obrázok používateľa
Riki1
 
Príspevky: 461
Založený: Po Jan 28, 2008 11:24 am
Bydlisko: Rückschloss Karol, Bratislava

Re: O kom nie je počuť a mal by čo povedať?

Odoslaťod Jozef St Jan 18, 2012 8:09 am

To Riki : Prosím pozrite si názov témy.Ak ste v odpovedi mieril na mňa tak presne v zmysle názvu témy som napísal svoj prvý príspevok s výzvou na toho (na tých) kto má (majú) vo VV vrcholovo na starosti prácu s mládežou , aby sa predstavili.Totiž ja neviem kto to je.Pán Gregor (ako predseda KK) na M SR v Sliači sa verejne vyjadril,že to on nie je, že on má na starosti len turnaje. Beriem, ale potom kto? Pán Ráchela sa od začiatku sa snaží organizovať ako predseda TMK sústredenia viac menej repre mládeže. Reakcia p.Hubu nebola odpoveďou (ani ju nenaznačil). Ako odpoveď začal klásť otázky , ktoré sú mimo tému. Ak trebárs aj od neho dostanem odpoveď na môj dotaz odpoviem aj ja na jeho otázky či verejne alebo súkromne.
Jozef
 
Príspevky: 2141
Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Re: O kom nie je počuť a mal by čo povedať?

Odoslaťod Jozef St Jan 18, 2012 8:27 am

opravujem -- p. Gregor je predseda KM . To KK neviem čo by mohlo byť.
Jozef
 
Príspevky: 2141
Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Re: O kom nie je počuť a mal by čo povedať?

Odoslaťod mishik St Jan 18, 2012 12:21 pm

Síce táto téma bola napísaná v s úplne inou myšlienkou, je pre mňa zaujímavým prekvapením, ako sa veci rozdielne myslia a rozdielne chápu. To akože moja vnútorná spoveď :-)

S dotazníku, ktorý vyplnilo cez 100 respondentov určite vyjdú zaujímavé odpovede, chce to čas prelúskať a zosumarizovať do výpovednej hodnoty. Nechcem predbiehať, ale veľa vecí o ktorých vyššie napísal Martin sa potvrdili. Ale to je zase na iné diskusné fórum :-)
Obrázok používateľa
mishik
 
Príspevky: 776
Založený: Po Sep 08, 2008 10:43 am

Ďalšia

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.