FIDE Rating

Ak neviete zaradiť svoju tému, píšte sem...

FIDE Rating

Odoslaťod Tomikor Ut Apr 19, 2011 5:07 pm

Chcel by som sa opytat niekoho( :D ) ci sa mi do FIDE ratingu (uz existujuceho) zarata liga 2010/2011 v ktorej som odohral jeden zapas z hracom ktory mal FIDE rating a prehral som ho? cize z celeho turnaja (liga) som mal 0/1?

vopred dakujem za odpoved....
Tomikor

Založený: St Sep 22, 2010 9:48 pm

Re: FIDE Rating

Odoslaťod Riki1 Ut Apr 19, 2011 5:13 pm

Ano, ak uz mas realny FIDE rating, tak sa Ti ratinguju vsetky partie. Pochopitelne iba vtedy, ak ta liga (nepises ktora) bola zaslana na ratingovanie - zistis to otazkou na riaditela sutaze.
Obrázok používateľa
Riki1

Založený: Po Jan 28, 2008 11:24 am

Odoslaťod harry Št Apr 21, 2011 7:31 pm

Ak už máš/máte FIDE rating, započítava sa každá jedna partia (v tomto prípade aj táto jedna prehra). Na stránke fide.com v sekcii "Ratings" sa dá zistiť očakávaný nárast / pokles ratingu. Taktiež hráči ktorí ešte nemajú FIDE rating ale odohrali nejaké partie ktoré sa posielali na zápis budú v tejto sekcii evidovaní, čiže je možné si pozrieť aké partie sa mi zatiaľ započítali, aké mám rp, po prípade ak som splnil normu na prvé FIDE nájdem tam Expected first rating čiže Očakávané prvé ELO. Prehľadné, dobre zrozumiteľné...
Obrázok používateľa
harry

Založený: Ne Jún 27, 2010 8:23 pm

FIDE Rating k 1.7.2012

Odoslaťod Riki1 So Jún 30, 2012 5:55 pm

dnes vysiel, je na Slovanistickej stranke. Je to posledny krat, co vysiel po dvoch mesiacoch - odteraz by mal vychadzat kazdy mesiac.
Obrázok používateľa
Riki1

FIDE Rating k 1.9.2012

Odoslaťod Riki1 So Sep 01, 2012 6:45 am

dnes vysiel - je na Slovanistickej stranke. Odteraz bude vychadzat kazdy mesiac (vhodne pre GM, pre nas obycajnych smrtelnikov blbost...). Plus vychadzaju aj ratingy v rapide a blicke.
Obrázok používateľa
Riki1

Odoslaťod Morphynista So Sep 01, 2012 7:31 am

Jedna zajímavost : Pořadí je následující : 1. Magnus Carlsen 2843 2. Levon Aronjan 2816 3. Garry Kasparov 2812. Rozhodl se už dávno neaktivní Kasparov k návratu anebo se dostal na seznam aktivních hráčů omylem ?
Morphynista

Založený: Po Mar 28, 2011 3:13 pm

Odoslaťod Horváth Mário So Sep 01, 2012 12:59 pm

Súhlasím s Rikim, vydávanie FRL každý mesiac je blbosť. Rating vyjadruje hráčsku výkonnosť za určité obdobie tak, že integruje dosiahnuté výsledky. Aby bolo to číslo dostatočne výstižné, malo by obsiahnuť väčšie množstvo výsledkov. Čím kratší je cyklus vydávania FRL, tým sú ratingy menej výstižné (pretože obsahujú štatisticky náhodné výsledky).

Ideálne bolo, keď FRL vychádzala dvakrát ročne. Okrem toho, že sa tak lepšie naplnila idea profesora Ela (t.j. integrácia výsledkov), vydávanie FRL bolo vo svete (a aj u nás) očakávanou udalosťou, o ktorej často informovali aj masové médiá. Mesačné FRL už strácajú svoju príťažlivosť a preto nikoho nezaujímajú...
Horváth Mário

Založený: Pi Feb 01, 2008 4:18 pm

Odoslaťod Jozef So Sep 01, 2012 3:07 pm

Ja som denne v kontakte s deťmi a mám iný poznatok . Deti sa tešia na koniec mesiaca a čakajú na nové ELO a tá stimulácia je u nich od mesačného vykazovania evidentná - aspoň u deti s ktorými prichádzam do styku(nie len z nášho klubu). Deti, ktoré majú rating N sa na začiatku mesiaca pýtajú prečo aj oni nemajú nové ELO. Myslím,že toto mesačné hodnotenie má čosi do seba hlavne pre deti a nie pre nás starých ufrflaných dedkov. Pardon Riki :lol: Myslím,že je jedným vhodným stimulačným prvkom. Všetko zlé je aj na niečo dobré. Zaujímavé je keď si prváčik sadne oproti súperovi na turnaji, podá mu ruku a opýta sa : "Aké máš ELO? A máš už FIDE ELO?"
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod pytlik Ne Sep 02, 2012 12:13 pm

to Jozef - je to určite zaujímavé, ale či je to aj dobré? Malo by byť elo pre deti vôbec dôležité?
pytlik

Založený: Po Máj 25, 2009 7:28 am

Odoslaťod Jozef Ne Sep 02, 2012 1:14 pm

to Pytlík : To či je to dobré ,závisí od trénera dieťaťa a jeho okolia. Asi ste si nevšimol,že Elo považujem za jeden možný stimulačný prostriedok a nenapísal som "jediný". Je potrebné "len" rozumne zladiť možné stimulácie a aj Elo je potom OK. Deti sú od narodenia veľmi zvedavé tvory a tak ako hovoriť deťom,že ich nosia bociany je nezmysel, tak aj deťom zatajovať Elo je nezmysel. Viete na Slovensku existujú oveľa väčšie záludnosti pre šachový vývoj detí a mládeže než je Elo a 99% šachistov ich podporuje ba dokonca odporúča. :( , ale to je už iná veľmi zložitá téma.
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Ďalšia

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.