Pomoc pre Marcela

Ak neviete zaradiť svoju tému, píšte sem...

Pomoc pre Marcela

Odoslaťod mishik St Mar 15, 2017 1:03 pm

Ahojte priatelia, kamaráti, šachisti,

obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc pre môjho kamaráta Marcela.

Spoznali sme sa v lete 2012 na bicyklových závodoch v Novej Dubnici. Nebolo by na tom nič zvláštne, Marcel však nezávodil, ale sedel pri našej spoločnej záľube, šachoch. Nedalo mi neprihovoriť sa mu a po krátkom rozhovore som už nemohol odmietnuť ponuku na partiu.

Marcel mi gentlemansky prenechal výhodu bielych figúrok a…naša partia skončila prímerím. Hra v šachy predsa nie je o figúrkach, ale o ľuďoch, ktorí ju hrajú.
Obrázok

S Marcelom som v pravidelnom kontakte a pred pár týždňami mi napísal, že by chcel veľmi hrať Majstrovstvá sveta v šachu telesne postihnutých hráčov, ale je to pre neho veľmi drahé. Netuším, aké vysoké sú invalidné dôchodky, no sumu 780€ predsa len nenosíme bežne vo vrecku.

V roku 2015 som mal tú česť a mohol som fotiť MS v šachu telesne postihnutých v Bratislave, kde boli hráči z celého sveta. Obdivoval som ich húževnatosť, bojovnosť a zároveň veľké priateľstvo, ktoré medzi nimi vládlo. Radosť z výhier striedalo uznanie porazených a to napriek všetkým ťažkostiam, ktoré títo ľudia majú.

Veľmi prajem Marcelovi, aby mohol hrať majstrovstvá tento rok v júni v Ružomberku. Bohužiaľ, celú sumu mu prispieť nemôžem, ale verím, že sa nás nájde dostatok, aby Marcel mohol reprezentovať Slovensko, nás.

Preto som založil tento transparentný bankový účet, prostredníctvom ktorého môžete podporiť aj vy Marcela.

Transparentný účet FIO banka, IBAN SK7283300000002401179186
V prípade informácií ma neváhajte kontaktovať na 0903 793 013 alebo mailom na michal.vrba@sachovaakademia.sk

Ďakujem v mene Marcela za Vašu podporu.
Michal Vrba

Marcelov príbeh a čo sa stane s vaším príspevkom, ak by sa nevyzbierala celá čiastka nájdete v tomto článku
ten bez rodného čísla
Bratislavská šachová akadémia
Obrázok používateľa
mishik

Založený: Po Sep 08, 2008 10:43 am

Re: Pomoc pre Marcela

Odoslaťod mishik Pi Mar 17, 2017 12:07 pm

Ďakujem všetkým, ktorí podporili Marcela. Jeden sen sa tak stal skutočnosťou.
Pre mňa osobne to znamená, že naše heslo Gens una sumus nie je iba obyčajnou frázou. A to je dobre.

Pozdrav od Marcela:

Ahojte milý Darcovia. Ostal som v nemom úžase, keď som včera uvidel tú vyzbieranú čiastku a navyše v tak krátkom čase… Nemal som slov a priznám sa, že bola aj mierna eufória:)
Lebo toto som ozaj nečakal ani v najlepšom sne. Týmto sa Vám všetkým chcem zo srdca poďakovať, že ste mi umožnili štartovať na tohoročných Majstrovstvách Sveta pre telesne postihnutých, ktoré budú u nás na Slovensku, ktorých sa chcem veľmi zúčastniť. Moc si toho cením… Vďaka Vám sa to podarilo a mám s toho radosť. Čítal som si Vaše povzbudenia, ktoré mi dodali silu zabojovať a tak teraz sa poctivo pripravujem a trénujem.
Ďakujem Vám i za Vaše telefonáty, ktoré ma moc potešili a nabudili, aby som teraz študoval:)
No osobitne sa chcem veľmi poďakovať kamarátovi Michalovi Vrbovi, ktorý to všetko zmenežoval a jeho úsilie prinieslo toto krásne ovocie v podobe vyzbieranej sumy.

VĎAKA VÁM SA TO NAOZAJ PODARILO A SEN SA TAK STÁVA SKUTOČNOSŤOU
VŠETKÝM VÁM ZO SRDCA ĎAKUJEM

MARCEL
ten bez rodného čísla
Bratislavská šachová akadémia
Obrázok používateľa
mishik

Založený: Po Sep 08, 2008 10:43 am

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.