Šach začína oslovovať verejný sektor

Šach v médiách, mediálne akcie, ...

Šach začína oslovovať verejný sektor

Odoslaťod Saša Riabov St Sep 02, 2015 9:34 pm

Minister školstva privíta Prezidenta SŠZ a medailistov z MEÚ

Naše úspechy a systémový prístup k práci nad ich propagáciou prináša prvé významné výsledky! Doslovne so slovami: „Pán minister sa dočítal o výborných výsledkoch Vašich mladých hráčov, a preto sa rozhodol požiadať Vás o stretnutie s Vaším zástupcom a medailistami z Majstrovstiev EÚ,“ – sa minulý týždeň ráno obrátila sekretárka ministra školstva na náš sekretariát. Popri doterajších stretnutiach patrí toto medzi prvé, ktoré inicioval samotný minister.

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler privíta šachovú delegáciu vo svojom úrade už tento piatok 4. septembra. Stretnutia sa zúčastnia naši traja mladí medailisti z Majstrovstiev Európskej únie – 9-ročný zlatý medailista Sebastián Lukáš Kostolanský, strieborný Adrián Zetocha a bronzový Matej Elbek Musaev, ako aj Prezident SŠZ František Jablonický.

Obrázok

„Je to ďalší z výborných úspechov našej reprezentácie, s ktorými sa tento rok akoby roztrhlo vrece. Najskôr sme sa stali Majstrami sveta družstiev seniorov, potom dvojnásobní medailisti z Mitropy a do tretice skvelé počínanie našej mládeže na MEÚ. Povšimnutie si našich výsledkov, a nie to ešte aj priamo pozvanie od ministra školstva, je jedným z medzníkov našich vzťahov s verejnými orgánmi. S určitosťou však neplánujeme kvôli tomu zaspať na vavrínoch, práve naopak, budeme aj ďalej pokračovať v dobre našliapnutom tempe. Na stretnutí s ministrom by som rád prerokoval projekt Matematicko-didaktických hier, ktorý sa od septembra spúšťa v pilotnej fáze na dvoch základných školách, z ktorých jedna sa venuje priamo integrácii marginalizovaných skupín obyvateľstva,“- konštatuje František Jablonický.

Medailisti sú odchovancami kvalitnej práce s mládežou otca a syna Diviakovcov. „Sú to mimoriadne nadané deti, ktoré pracujú v programe mimoškolského programu. V súčasnosti máme tri krúžky (Štefanov, Slovan Bratislava, NŠK Nitra), tieto sa zaoberajú "výchovou pomocou šachu". Šach je prostriedok,“ - objasňuje prístup k práci s mládežou Rudolf Diviak.

Postupné kroky

Pri každej medializácii našich výsledkov vychádzame z premisy, že šach dokáže byť vo verejnosti atraktívny a propagovateľný, ako aj z toho, že každý náš významný úspech a aj jeho tvorcovia si zaslúžia publicitu, pochvalu a pozornosť.

„Všetko sú to samozrejme postupné kroky. Nik neočakáva, že po piatku stúpne zo dňa na deň podpora štátu o dvojnásobok. Ide však nepochybne o výbornú príležitosť pre možnosť bližšieho nadviazania budúcich vzťahov s ministerstvom a naším šachovým zväzom. Tieto sa budeme usilovať zužitkovať v prospech šachu na Slovensku na 100%,“- uzatvára Prezident SŠZ František Jablonický.

Viac informácií o úspechu našich mladých medailistov: http://www.topky.sk/cl/10/1493787/Slovensko-ma-noveho-Majstra-Europskej-unie-v-sachu--Jeho-vek-je-zarazajuci
Podporovateľ práce Fera Jablonického a už iba priateľ šachu
Obrázok používateľa
Saša Riabov
 
Príspevky: 453
Založený: Pi Feb 29, 2008 7:37 pm
Bydlisko: Topoľčany / Košice

Naspäť na Médiá

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron