Šach sa stáva bulvárnym športom!

Šach v médiách, mediálne akcie, ...

Re: Šach sa stáva bulvárnym športom!

Odoslaťod daniel64 Ut Okt 04, 2016 4:05 pm

Hej, hej, ženy hidžáb, Židia žltú hviezdu atď. Hoci si to iste tak nemyslel, rozhodne to tak vyznelo.
A keďže snúbenka je rozumná a miluje Ťa, môžete odísť spolu a o to rýchlejšie. Necháp to tak, že Vás vyháňam, vôbec nie. Proste z Tvojich riadkov vyplýva, že najmä Tebe ako obdivovateľovi silnej ruky a z toho vyplývajúcich "kultúrnych" tradícii (napr. v Grécku sú veľmi hrdí na svoju antickú minulosť, ale ľudí, ani zvieratá tu už nikto neobetuje...) sa bude v Teheráne dobre dariť a aj veľmi páčiť. A môžeš už začať pracovať na možných výnimkach pre ženský dream-team z bývalej vlasti na olympiáde 2022 (niečo take, aby sa nám vyhýbala náboženská polícia). Týmto by som si dovolil ukončiť našu diskusiu, keďže sa imho totálne vzájomne nechápeme a naše stanoviská sú v tomto asi absolútne nezmieriteľné :) Poprosím Ťa už iba, aby si sa nevysmieval Nazi za jej názor a postoj - nezaslúži si to.
Zdraví IS
daniel64

Založený: Ne Jún 21, 2009 8:50 pm

Odoslaťod LuboChess Ut Okt 04, 2016 4:22 pm

Noro - pojem "islamské tradície" pri ukameňovaní vykladáš príliš široko v najľudnatejších moslimských krajinách typu Indonézia alebo Egypt Ťa nikto legálne neukameňuje

na druhej strane máš mnoho i demokratických štátov kde sa vykonáva trest smrti typu USA často nehumánnym spôsobom (čakáš v strese dlhé mesiace, častokrát zlyhá elektrické kreslo či injekcia - čo je už mučenie) a občas i duševne chorého či neplnoletého človeka, ktorý mal ísť radšej na liečenie viď na ukážku správu Amnesty International

http://www.amnesty.sk/vzdelavanie/v-usa ... o-cloveka/

alebo Ťa popravia i bez rozsudku napr. ideš v Jemene na svadbu po púšti a zrazu Ťa zabije americký bezpilotný dron (na ukážku 15 Jemenčanov), nikto ani len neodškodní pozostalých - navyše na území cudzej suverénnej krajiny

http://svet.sme.sk/c/7038036/americky-d ... canov.html

Alebo diskriminácia - volebné právo žien napr. na Novom Zélande už 1893, Fínsko 1906 .... a čuduj sa svete vzor demokracie Švajčiarsko dalo volebné právo ženám až 1971 a susedné Lichtenštanjsko 1984 !!!

(kdežto už i v islamských krajinách volili ženy napr. v Turecku 1930 , Indonézia, (1945), Pakistan (1947), Sýria (1949), Libanon (1952), Egypt (1956), dokonca i v Iráne mali volebné právo ženy v r. 1963, t.j. o 8 rokov skôr ako Švajčiarky a dokonca o 21 rokov skôr ako Lichtenštajnky v Európe.

Čiže všetko je relatívne, ale to sme príliš odbočili od MS žien v Teheráne.
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod wlk1977 Ut Okt 04, 2016 4:25 pm

Predošlý príspevok som si stiahol sám. Žena v Iráne však šatku nosiť nemusí a nehrozí jej legálny postih. Podľa mojich pozorovaní v Teheráne ju nenosí cca. 5% žien. Avšak riskujú tým verejné pohoršenie, žena bez šatky je všeobecne považovana za pobehlicu a tak sa k nej aj niektori môžu správať.
Podľa mňa bude pre Nazi väčší problém v obec do krajiny vstúpiť ako riešiť, čo bude nosiť na hlave. Na iránske viza čaká aj našinec mesiac, každeho žiadateľa si preverujú. Po tych jej vyjadreniach a petícií by som si na to nevsadil, že ich dostane. Drza "Američanka" asi vítaným hosťom nebude.
wlk1977

Založený: St Okt 01, 2014 1:58 pm

Odoslaťod LuboChess Ut Okt 04, 2016 4:51 pm

Nuž Stano kebyže poznáš Iránskeho veľvyslanca vo Viedni, ktorý ešte doniesol i tamojšie pistácie na ochutnanie k nám do Bratislavy, tak by to toľko netrvalo :mrgreen:

Myslím ako Stano niekde písal je veľký rozdiel medzi Teheránom a vidiekom (to isté je, ale i v Turecku medzi Istanbulom a niekde vo vnútrozemí Juhovýchodnej/východnej Anatólií),

v Teheráne už existuje aj nočný život (so západnými neresťami) a vysoké percento emancipovaných dievčat, ktoré študujú na tamojších univerzitách.

Iránska WGM Atousa Pourkashian s ktorou hrali i naše baby no nepristane jej to

https://en.wikipedia.org/wiki/Women_in_ ... ashian.jpg
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod norbertsnv Ut Okt 04, 2016 5:10 pm

Ľubo, o to viac je potom pre mňa nepochopiteľné prečo by mali účastníčky MS nosiť hidžáb a o to viac chápem postoj Nazi Paikidze.
P.S.: ako mám posúdiť či WGM Atouse Pourkashian pristane hidžáb keď bez neho som ju nevidel :lol: .
norbertsnv

Založený: Po Jan 28, 2008 10:52 am

Odoslaťod LuboChess Ut Okt 04, 2016 5:14 pm

Norbert veď to je jasné - predstav si, že hráš proti Atousy s hidžábom (už tu máš dosť dobre problém sa koncentrovať výlučne iba na šachovnicu)

a teraz si predstav aký máš problém, keby Atousa hrala bez hidžábu :mrgreen:
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod LuboChess Ut Okt 04, 2016 5:35 pm

A tu sú krásne obrázky zo ženskej FIDE Grand Prix 2016 v Teheráne

http://tehran2016.fide.com/en/component ... o-advances

Mimochodom keď sa teraz uskutočnia v Teheráne MS žien tak Teherán hostil i finále FIDE MS mužov 2000, k.o. systémom (prvé kolá sa hrali v indickom Naí Dillí)

práve tam získal titul MS Vishy Ánand keď vo finále porazil Alexeja Širova.
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod daniel64 Ut Okt 04, 2016 6:00 pm

Imho pekná je aj Dorsa Derakshani https://www.youtube.com/watch?v=v9o7x1TzLAg A celkom jej to bez hidžábu sluší...
Zdraví IS
daniel64

Založený: Ne Jún 21, 2009 8:50 pm

Odoslaťod norbertsnv Ut Okt 04, 2016 6:10 pm

Ľubo, ja ( a samozrejme aj ty ) by som proti WGM Pourkashian prehral aj keby mala oblečené vrece na zemiaky :lol: .
norbertsnv

Založený: Po Jan 28, 2008 10:52 am

Odoslaťod pat St Okt 05, 2016 7:06 am

Kvôli kultúrnym tradíciám sa vraj upravia aj šachové figúrky:
Obrázok
Prílohy
Muslim_Sisterhood_Chess_pieces.png
(97.67 kB) Stiahnutá 358 krát
pat

Založený: Ut Mar 03, 2015 11:31 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Médiá

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.