Tak sme sa so šachom konečne "dostali" do Televíznych novín

Šach v médiách, mediálne akcie, ...

Re: Tak sme sa so šachom konečne "dostali" do Televíznych novín

Odoslaťod ♔♔♔ Pi Dec 14, 2012 4:58 pm

namiesto kontry dám vtip: Skúsený advokát poučuje mladého kolegu: - "Na súde hovorte vždy čo najdlhšie. Čím dlhšie budete hovoriť, tým dlhšie bude váš klient na slobode." :mrgreen:
Už len prísť na to, čo je v tomto prípade analógia „klienta“ a „slobody“.
Rovnako neplatí ako v minulosti...sú jasne definované kritéria vzorce...
A tie kritériá a vzorce definuje kto? A čo mu bráni ich definovať inak, či do nich zapracovať rôzne výnimky?

Vyhlásenie prezidenta SŠZ na webe SŠZ by mohlo byť v tvare prečítateľnom v internetovom prehliadači a nie ako odkaz na súbor vo formáte docx.
♔♔♔

Založený: Po Okt 18, 2010 4:54 am

Odoslaťod Tomas Chabada Ne Dec 16, 2012 6:02 am

ja plne chapem toho pana
pre neandertalca je hlavny zmysel prezit

takze so sportov si vybebie
kop do cohosi
buchnutie palicou do cohosi
udretie rukou do cohosi

take sporty ako pretlacanie rukou alebo sachy
su vlastne nepotrebne
nic sa v nich nezabija
a pouziva sa pri nich iba ruka
okamzite treba do nich zastavit dotacie
alebo este lepsie ich zakázat a zrusit
su pre neandertalca skodlive

neandertalec ma snahu okolo seba
zhromazdit dalsich neandertalcov-otrokov
v nasom pripade najlepsie tak zo pat milionov
voli na to uz spominane sporty
a metody ktore sa pouzivaju v tychto sportoch
napr. korupcia, zavádzanie vysledkov, nesportovost,
nevrazivost, zakernost, agresivita
gladiatori su uz zakazani
ale tupohlavci pred kisnickou
potrebuju vidiet krv v priamom prenose
a samozrejme 1000x opakovane klamstva ala Jozko Goebbels

televiziu som uz nevidel 10 rokov
na pocudovanie som sa 10 rokov nepozvracal

takze bravo a na zdravie
uspesne smerujeme k finale
Obrázok používateľa
Tomas Chabada

Založený: Ne Jún 21, 2009 6:16 am

Odoslaťod rastík St Dec 19, 2012 10:53 am

dovolím si z celej záľahy písmenok odcitovať

Dokonca tou reportážou sa šachový zväz voči ministerstvu dostal do dosť nepriaznivého svetla (ak to pozeral nejaký úradník) s ktorými máme korektné vzťahy (dokonca na niektorých konferencicách sa sami ozvú á - šachisti), že buď sme blbí (veď nám nič nejdu brať) alebo neviem čo si pomyslia (normálne rozmyšľlam pri najbližšej komunikácii len tak neformálne spomenúť akí sú blbci z Markízy

o tomto to je - táto reportáž postavil šach do nepriaznivého svetla. môžme sa oháňať tým, že autor nevie, aký je rozdiel medzi korešpondenčným a praktickým šachom (ja napríklad neviem, aký je rozdiel medzi dráhovým a obyčajným golfom), ale ak máme záujem šach dostať medzi masy (odporúčam sa vyhnúť termínom ako tupé stádo -), mali by sme práve využiť pozitívne konotácie, ktoré sú všeobecne známe. nuž a keď sú ešte aj fakty na našej strane, tak ich treba aj uviesť ;)

Pán redaktor čo robil uvedenú reportáž (osobne naše televízie pozerám tak hodinu mesačne, neviem nič o farmách, panelákoch ani supertalentoch, (aby som bol v obraze počúvam Slovenský rozhlas, ktorý je inteligentný a seriózny,) veľmi sa ospravedlňujem, iný už nebudem) mi volal práve keď som sa presúval autom z Balkánu na Slovensko...chcel rozhovor hneď a zaraz, lebo on je z Markízy a že šach už nedostane peniaze. Na to som sa len zasmial a ponúkol mu že mu odpoviem na otázky aj na tej srbskej diaľnici. Potom si pýtal kontakt na Sekretariát, ako viem rozhovor nebol, predseda Rady, ktorý bol v tom čase na Sekretariáte, napísal vyjadrenie...

keď už o šach prejaví záujem najsledovanejšia televízna spravodajská relácia, bol by som rád, keby SŠZ nezareaguje len nejakým napísaním vyjadrenia, ktoré sa nikde neobjaví. prečo rozhovor nebol? hoci aj z tej srbskej diaľnice ;) takúto príležitosť treba chytiť poriadne za pačesy a vykresliť šach ako nenáročný aktívny šport, nie nechať v bežnom divákovi pocit, že čo už za aké blbosti sa vyhadzujú štátne peniaze
najväčší slovenský šachový amatér -)
Obrázok používateľa
rastík

Založený: Št Nov 05, 2009 7:52 pm

Odoslaťod Martin Huba St Dec 19, 2012 5:11 pm

Naozaj naposledy, bol som ochotný odpovedať na otázky aj zo srbskej diaľnice aj nasledujúci deň zo Slovenska, pán redaktor chcel odpoveď na kameru a hneď.....

Všetko dobré pri príprave na sviatky pokoja a radosti...
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod rastík Pi Dec 21, 2012 2:53 pm

keď dokázal pán redaktor zohnať pána Zelnického v Ružomberku, nechápem, prečo sa nedokázal na obrazovke objaviť aj niekto z vedenia zväzu, napríklad aj v Bratislave sídli jeden z členov VV, ktorý by o téme dokázal siahodlho rozprávať (alebo iba písať?)
ale na čo aj, kto by už do tej žumpy slovenskej žurnalistiky chodil
a tak máme propagáciu vybavenú

prajem každému také sviatky, aké si zaslúži ;) a príjemný koniec sveta -)
najväčší slovenský šachový amatér -)
Obrázok používateľa
rastík

Založený: Št Nov 05, 2009 7:52 pm

Odoslaťod LuboChess So Feb 13, 2016 8:03 pm

V dnešných TV novinách Markízy Imro Jurčišin vs. Garri Kasparov :-)
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod LuboChess St Mar 30, 2016 11:14 am

Keďže tu nikto nedal link - napravím to

na Zelený štvrtok 24. 3. 2016 v TV novinách Markízy (predposledná reportáž)

viď v archíve Markízy pod názvom "Veľmajstrov tréner" - GM Gennadij Timoščenko + mládežníci

http://videoarchiv.markiza.sk/video/tel ... zne-noviny
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod LuboChess Ut Jún 13, 2017 10:37 am

Včera sa "šach" dostal dvojnásobne na obrazovky televízie - STV1 relácia "Reportéri" (investigatívna žurnalistika o rôznych kauzách, v minulosti dávali i zábery Jana Markoša za šachovnicou v kauze Vojenskej spravodajskej služby, viď príspevok tu

viewtopic.php?f=26&t=100&p=23239&hilit=Report%C3%A9ri#p23239

Tentokrát v prvej reportáži "Vlkanová nahlas" účinkuje za Slovenskú inšpekciu životného prostredia, Banská Bystrica člen VV SŠZ (= predseda Komisie mládeže SŠZ v jednej osobe)

Nielen v tomto prípade ide o širší problém - (zelená energia, bio-štiepka, nekompetentnosť úradov, korupčný vplyv "záujmových skupín, zneužívanie dotácii na tzv. zelenú energiu atď.)

Mimochodom i v tomto prípade stavebný úrad konal v rozpore so stavebným zákonom a správnym poriadkom - nekonal so všetkými účastníkmi konania pri posudzovaní vplyvu stavy na životné prostredie a komfort priľahlých obyvateľov obce Vlkanová - neznesiteľný zápach a hluk. A starostu obce Vlkanová nepustila ani na zasadanie, že vraj nie sú účastníkmi konania (hoci podľa zákona mali byť). Ako mi to pripomína zasadnutie VV v Modre, keď sa rovnako členovia VV chceli v rozpore so stanovami, zákonom a Rokovacím poriadkom nepripustiť verejnosť a na ďalšom VV si odhlasovali, že zasadnutie VV už bude utajené bez verejnosti namiesto proklamovanej transparentnosti. Som zvedavý koľko "transparentných" bude delegátov na konferencii v BB.

Preto sa treba živo zaujímať o dianie či v SŠZ alebo na komunálnej úrovni. Inak si bude verchuška robiť čo sa jej zachce. netransparentnosť, korupcia, klientelizmus, nepotizmus bude prekvitať.

S tým súvisí i druhá reportáž nazvaná "Račiansky mat" (v závere sa metaforický pripomína so šachovou partiou) - byty, developeri, obyvatelia, mestská časť, mesto

A t je spomínaný link "Reportéri" STV1, 12. 6. 2017

http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11713/128208

(cez prehliadač IE/Edge ak by nefungovalo tak skúste cez Mozillu alebo Chrome)
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod LuboChess Št Jún 29, 2017 9:34 am

Včera večer na ČT2 v relácii "Souvislosti Jana Pokorného

téma "Šport" (viď video pod názvom "Kto neskáče není Čech) medzi hosťami napr. športový psychológ, športový sociológ (Sekot v Grade mu vyšla publikácia Sociológia športu), športový historik ...)

v úvode je malá zmienka i o šachu, že dokonca i šachisti sa už pobili na turnaji, inak ale zaujímavá téma i vo všeobecnosti kto je napr. talent, športová hviezda, čo je šport atď.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148 ... 160990020/
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod LuboChess Po Júl 17, 2017 10:31 am

Včera v správach RTVS - STV1 Živých šach z Banskej Štiavnice - viac v linku k MSR

viewtopic.php?f=4&t=1813

je tam i odkaz na archív STV, kto nevidel priamo v správach (mne sa to tiež pošťastilo len náhodou preklikávaním viacerých správ na rôznych kanáloch)
Obrázok používateľa
LuboChess

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Médiá

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.