Fritz a CBFT na mobile

Ako sa zlepšovať v šachu, metodiky, literatúra, softvér, ...

Fritz a CBFT na mobile

Odoslaťod Yan Po Mar 08, 2010 2:57 pm

Viete mi niekto poradiť, ktorý mobilný telefón je schopný prijať Pocket Fritz a prípadne pocket verzie DVD- CBFT ? Prípadne, ak to niekto používa, aj poradiť konkrétny postup inštalácie?

Ďakujem
Yan

Založený: Št Okt 02, 2008 1:12 pm

Re: Fritz a CBFT na mobile

Odoslaťod jogo Po Mar 08, 2010 3:57 pm

Vsetky mobilne telefony so systemom Windows Mobile 6 a vyssie mam vyskusane ze sa tam da nainstalovat Pocket Fritz.
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod Riki1 Po Mar 08, 2010 4:31 pm

Potvrdzujem joga, na vsetkych WM6+ Fritz beha. Ja mam Pocket Fritz 3.1.0 na HTC HD, WM 6.1, slape bez problemov. Postup instalacie - ako na akychkolvek WIN. Stiahnes si instalacny exe (do mobilu alebo kompu), spustis ...
Obrázok používateľa
Riki1

Založený: Po Jan 28, 2008 11:24 am

Odoslaťod Yan Po Mar 08, 2010 8:07 pm

Dakujem za promtne odpovede. Spustiť instalacne exe znamena exe of Fritz? :oops:
Yan

Odoslaťod Riki1 Ut Mar 09, 2010 9:44 am

Sorry, nepresne som sa vyjadril. Obecne su vo WM takmer vzdy dve cesty na instalovanie:
1. instalacne *.exe - spusta sa na velkom kompe, mobil musi byt pripojeny k nemu cez ActiveSync (kabel, BT ...). Zabezpeci prenos *.cab do mobilu a vykona bod 2.
2. *.cab - to je vlastne take "mobilove instalacne exe", nakopcit kamkolvek do mobilu (karta, temp ...) a spustit. Potom sa *.cab moze zmazat z tohoto docasneho umiestnenia.
Hociktorym tymto sposobom (1 alebo 2) sa program nainstajuje do mobilu.
Obrázok používateľa
Riki1

Odoslaťod igi Ut Mar 09, 2010 2:25 pm

Pocket Fritz som neskusal, ja som si nainstaloval CEBoard a k tomu engine Fruit 2.3.1 a mozem len doporucit. Obe su zadarmo, volne stiahnutelne, udajne je to najlepsia volba z freeware programov, lepsia ako vacsina komercnych. CEBoard je nieco ako chessbase pre mobil, dokaze sice pracovat len so subormi typu pgn, ale zase obsahuje vsetky bezne funkcie - prezeranie a vytvaranie partii a databaz, vyhladavanie a pod. podobne ako do chessbase aj do CEboardu sa daju sa daju importovat motory, s tych volne dostupnych je asi najsilnejsi Fruit 2.3.1 (ja ho na mojom mobile nedokazem porazit, myslym ze je pouzitelny aj na celkom serioznu analyzu partie). Ak chce niekto vyskusat vsetko najde na
http://www.zanchetta.net/ceboard/
Igor Poláčik
igi

Založený: Št Feb 07, 2008 9:45 am

Odoslaťod Yan Št Mar 25, 2010 4:06 pm

na aký mobil sa dá CEBoard nainstalovat? to isté ako pocket FRITZ?
Yan

Odoslaťod Riki1 Št Mar 25, 2010 8:39 pm

Yan: keby si si klikol na link od igi-ho, zistil by si, ze na vsetky Pocket PC - teda na vsetky mobily s operacnym systemom Windows Mobile (od verzie 5.0 - teda 5.0, 6.0, 6.1, 6.5, 7.0).
Obrázok používateľa
Riki1

Odoslaťod Yan Št Apr 01, 2010 5:20 pm

Dakujem velmi pekne,

este jedna posledna otazocka (mozno): Pozeral som HTC, ale tam je nejaky program ANDROID. Operator mi povedal, ze tam nie je WM. A nevedel mi povedat, ci ANDROID spolupracuje s POCKET FRITZ. Ale v jednom z prispevkov bolo, ze HTC a WM 6. Bolo to dodatocne naistalovane?

Yan
Yan

Odoslaťod Riki1 Št Apr 01, 2010 7:30 pm

Yan: ach jaj ... WM je operacny system na Pocket PC, Android je tiez operacny system, ale iny! Nemaju nic spolocne ...
Pocket Fritz (pokial viem) na Androide neslape.

Tvoja zaverecna otazka "Bolo to dodatocne naistalovane?" mi privodila mierne psychicke zmetenie ... Ak vysvetlis, co si tym mienil, mozno poradim ...
Obrázok používateľa
Riki1

Ďalšia

Naspäť na Tréning

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.