Peter Paleček Blahoželáme!!

Ako sa zlepšovať v šachu, metodiky, literatúra, softvér, ...

Peter Paleček Blahoželáme!!

Odoslaťod Martin Huba Ut Okt 07, 2014 7:29 am

Bratislava 6. októbra (TASR) – Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Pellegrini v pondelok ocenil 63 mládežníckych trénerov.
V športovej hale Mladosť v Bratislave si za celoživotnú prácu s mládežou a pri príležitosti životného jubilea prevzalo ocenenie 21 trénerov, ďalších 42 ocenili za výnimočný výsledok športovca v roku 2013. Medzi nimi zo šachového hnutia aj Petra Palečeka.
"Tieto ocenenia sme sa rozhodli udeliť, pretože niekedy ako by sme zabúdali na tých, ktorých nie vždy vidíme. Lebo práve oni sú pri zrode talentov a často oceňuje len vrcholových športovcov či ich aktuálnych trénerov. Dnes sme si chceli uctiť prácu tých, ktorí celý život pracujú s mládežou a tiež tých, ktorí v tomto roku dosahujú významné životné jubileum. Zároveň sme sa chceli poďakovať aj trénerom, ktorých zverenci uspeli na minuloročných podujatiach. Som veľmi rád, že ich bolo toľko, svedčí to o tom, že máme naozaj mnoho úspešných talentov," uviedol minister Pellegrini, ktorý by rád v podobnej tradícii pokračoval. "Išlo o morálne aj finančné ocenenie a bol by som veľmi rád, ak by bola táto tradícia zachovaná aj v nasledujúcich rokoch."

Ocenenie za výnimočný výsledok športovca v roku 2013: Eduard Čordáš (atletika), Anna Murínová (biatlon), Juraj Bútora a Ladislav Pecko (obaja futbal), Peter Cibák, Jozef Martikán, Juraj Minčík, Juraj Ontko, Pavel Ostrovský (kanoistika na divokej vode), Peter Baďura, Miroslav Ďuďák, Ján Longa, Jozef Poliak, Miroslav Slížik, Monika Višňovská (všetci karate), Ľubomíra Klementisová (karate a bojové umenie), Jozef Koloszy (kickbox), Anna Martišková a Jaroslav Truska (obaja kolky), Ľubomír Hečko, Peter Meško a Marián Prekop (všetci kulturistika), Tibor Jakoda (plutvové plávanie), Ján Ďalák (pretláčanie rukou), Milan Mitelman (rádiovo orientačný šport), Miroslav Jankovič (rybárstvo), Róbert Erban, Ľubomír Hagara, Peter Likér, Félix Masár, Marián Tesárik (rýchlostná kanoistika), Peter Paleček (šach), Martin Gabko (šport zdravotne znevýhodnených), Vanessa Prajová a Branislav Slamka (obaja športová streľba), Ján Studenič (tenis), Viktor Bielik, Mária Kuriačková a Michal Varga (všetci triatlon), Temenužka Csókasová a Alexander Vaško (obaja vodné lyžovanie), Ľudovít Buzgó (vzpieranie)
Obrázok používateľa
Martin Huba
 
Príspevky: 3859
Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Re: Peter Paleček Blahoželáme!!

Odoslaťod miror Ut Okt 07, 2014 8:29 am

Pripájam sa ku gratulácii. Myslím, že je to bez najmenších pochýb absolútne zaslúžené.

Peter, len tak ďalej! :)
miror
 
Príspevky: 747
Založený: Ut Mar 18, 2008 10:03 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Peter Paleček Blahoželáme!!

Odoslaťod 111 Ut Okt 07, 2014 8:20 pm

Blizzard2: verim, ze budete kandivat na prezidenta zvazu a potom odmietnete dotaciu od ministerstva a z vlastneho vacku date zvazu dvojnasobnu sumu.
Je super, ze sach bol medzi ocenenymi!!!
111
 
Príspevky: 295
Založený: Pi Júl 26, 2013 8:35 am

Re: Peter Paleček Blahoželáme!!

Odoslaťod Alzbeta Kluckova Ut Okt 07, 2014 9:31 pm

Petrovi Palečkovi posielame veľkú gratuláciu a ešte väčšie poďakovanie !
Nielenže cestuje pravidelne medzi Žilinou a Liptovským Mikulášom za drobcami aj odrastenými drobcami z LŠŠ, trénuje deti na sústredeniach, vypĺňa im aj ich voľný čas počas sústredení, počas reprezentačných podujatí mládeže sa točí 24 hodín denne a doteraz som nedošla na to, kedy počas týchto akcií stíha písať všetky tie úžasné komentáre, ktoré súbežne uverejňuje na zväzovej stránke. Zyšok voľného času z tých 24 hodín denne sa pripája na Skype, aby na diaľku pomáhal mladým v rôznych kútoch Slovenska . Keď sa hrali šampionáty v inom časovom pásme, samozrejme že robil prípravy aj nad ránom. V našej škole vyučoval šach cez internet viac ako dva roky. Vyžaduje to vysokú dávku odbornosti a zároveň pedagogického umenia udržať dlhodobo pozornosť dieťaťa pri nepriamom kontakte cez internet. Dosiahol s deťmi nespočetne veľa dobrých výsledkov, ale každý kto ho pozná vie, že v prvom rade mu išlo o to , aby malo dieťa zo šachu RADOSŤ !! A preto ho deti mali vždy aj radi. Ešte stále sa raz do týždňa pripája na Skype aj ku nám do UK. Tréner s veľkým T.
A okrem toho fenomén vo svojej práci. Chodí síce všade so svojim notebookom, ale keď sa mu nedajbože vybije baterka, celú aktuálnu šachovú databázu má v hlave. Vie presne, čo odpovedal čierny bielemu v 35. ťahu na 5.šachovnici v treťom kole. V podstate rozdiel medzi Petrom a počítačom je v tom, že Peter nemá USB port a preto je lepšie mať všetko aj v počítači, aby sa ľahšie prenášali dáta.
Neviem na čo som všetko ešte zabudla, ale určite treba pripomenúť ešte to, že bol pri zrode Šachu na školách a stále preň pracuje, bol autorom učebnice tohto projektu, je šachovým rozhodcom, zabezpečuje predovšetkým všetko okolo online prenosov.
A stál skoro za každou medajlou, ktorú sme doniesli v posledných rokoch z MS , ME a MEÚ mládeže !
Alzbeta Kluckova
 
Príspevky: 319
Založený: Pi Máj 16, 2014 11:06 am

Re: Peter Paleček Blahoželáme!!

Odoslaťod Ondrej Danada Ut Okt 07, 2014 9:55 pm

Pripájam sa ku gratulácii.

Zároveň upozorňujem menej disciplinovaných diskutujúcich, samozrejme pod hrozbou banu, že na tomto fóre je prísne zakázané vyjadrovať svoje politické názory. Z tohto dôvodu bol príspevok okamžite zmazaný.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada
 
Príspevky: 1486
Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Peter Paleček Blahoželáme!!

Odoslaťod Rasto Diviak Ut Okt 07, 2014 10:34 pm

Gratulujem Peťo!!! Je to obrovský úspech aj pre šach, že sa nestratil medzi množstvom športových odvetví. Každý, kto pozná Petra Palečka, však musí uznať, že sa ocenenie jednoznačne dostalo do správnych rúk. Mám veľkú radosť!
Rasto Diviak
 
Príspevky: 770
Založený: So Feb 02, 2008 8:20 pm

Re: Peter Paleček Blahoželáme!!

Odoslaťod wlk1977 St Okt 08, 2014 7:25 am

Peter, gratulujem, cena ministra je v tých najpovolanejších rukách. Nech sa darí aj naďalej!

Stano
wlk1977
 
Príspevky: 262
Založený: St Okt 01, 2014 1:58 pm

Re: Peter Paleček Blahoželáme!!

Odoslaťod Palecek St Okt 08, 2014 8:03 pm

Dobrý večer!

Ďakujem za gratulácie.
Ocenenie je výsledkom práce viacerých trénerov.
Uznanie si ale zaslúžia predovšetkým rodičia za podporu, hráči a hráčky za ochotu pravidelne venovať svoj voľný
čas tvrdej práci.

Pekný večer!
Palecek
 
Príspevky: 176
Založený: Št Mar 13, 2008 5:17 pm


Naspäť na Tréning

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.