história ligových súťaži

Udalosti, osobnosti, organizácie, pramene, ...

história ligových súťaži

Odoslaťod Jimmy Ut Feb 15, 2011 6:24 pm

Už dve desaťročia pomaly zhromažďujem výsledky všetkých súťaží družstiev. Zatiaľ sa mi ich podarilo dať dokopy cez 1100, z toho viac ako polovicu aj s výsledkami. No stále mi ich chýba strašne veľa, hlavne starých okresných súťaží. Preto prosím všetkých, ktorí by mi vedeli akokoľvek pomôcť, nech sa mi ozvú na travertin@centrum.sk. Vopred ďakujem za akúkoľvek pomoc.
V priloženom súbore je prehľad súťaži čo mam.
Prílohy
ach.xls
(64.5 kB) Stiahnutá 624 krát
Jimmy

Založený: Ne Mar 01, 2009 11:15 pm

Re: história ligových súťaži

Odoslaťod Riki1 Ut Feb 15, 2011 6:39 pm

Nejake vysledky - hlavne Extraliga, 1. a 2. liga (od roku 1969) som pracne zhromazdil aj ja - http://www.slovan-bratislava.com/Druzstva/69ligy.zip. Ponukam - berte si kto co chce, ale aj ja by som bol rad, ak by niekto vedel doplnit, co nemam.
Obrázok používateľa
Riki1

Založený: Po Jan 28, 2008 11:24 am

Odoslaťod Jimmy Ut Feb 15, 2011 6:53 pm

Vašu prácu poznám a vážim si ju, dokonca som Vám posielal nejaké tabuľky na doplnenie, aj keď nie všetky ste tam dali.
Jimmy

Odoslaťod Riki1 Ut Feb 15, 2011 10:35 pm

Iha, co som tam nedal? Asi som na nieco zabudol...
Obrázok používateľa
Riki1

Založený: Po Jan 28, 2008 11:24 am

Odoslaťod Jimmy Ut Feb 15, 2011 10:49 pm

pozriem a pošlem na mail
Jimmy

Odoslaťod Jimmy Pi Máj 11, 2018 9:07 am

Máme za sebou 25 ligových ročníkov v samostatnom Slovensku. A tak som chcel ukojiť svoje štatistické chúťky a zistiť kto odohral za tie roky najviac partii v extralige, ktorý hráč získal najviac bodov, ktorá žena je najúspešnejšia a pod. Bohužiaľ som nikde takéto informácie nenašiel. :(

A preto som sa rozhodol pokúsiť sa spracovať takýto prehľad najvyššej súťaže. Neviem či sa už niekto o takéto niečo pokúšal. Na stránke Slovana som našiel prácu Rikiho, ktorá mi poslúžila ako základ. No na žiadnej inej klubovej stránke som nič podobné nenašiel.

Preto prosím každého, kto by mi vedel poskytnúť aspoň čiastkové štatistiky svojho klubu (aj z nižších súťaži) či spravodaje, výsledky alebo čokoľvek čo by mi pomohlo, nech mi napíše na travertin@centrum.sk. Viem, že na stránke c7c5 sú nejaké súťaže od sezóny 2004/05, no ak by to niekto mal spracovane ušetrilo by mi to kopu času.

Za ochotu a akúkoľvek pomoc vopred všetkým ďakujem.
Jimmy

Odoslaťod pat St Máj 16, 2018 9:32 am

Pred súčasným softvérom na riadenie súťaží Swiss-Manager sa používal ešte nejaký iný. Vyzerá, že tomu venujete veľa času, tak by som skúsil zohnať všetky súbory k ligám a pracovať priamo so sofvérmi. Súbory by možno mohli dať ľudia, vtedy spracúvajúci národné elo, či výsledky pre FIDE elo. Alebo by mohli dať niečo viac "spracované". Alebo sa skúsiť spýtať správcu c7c5.com, čo by vedel poskytnúť.
pat

Založený: Ut Mar 03, 2015 11:31 am

Odoslaťod Horváth Mário Št Máj 17, 2018 4:29 pm

Predtým sa používal program ChessRes. Bežal pod DOS-om. Myslím, že bol naprogramovaný v Pascale, preto na novších počítačoch prestal fungovať. Možno by sa dal spustiť v DOS-emulátore. Jeho autorom je RNDr. Miroslav Mandák. Otázkou ostáva, kde pozbierať dátové súbory. Možno riaditelia súťaží niečo dodnes zazálohovali (ale silne o tom pochybujem). Nejaké centrálne úložisko údajov SŠZ asi budeme hľadať márne. Je najvyšší čas ho vytvoriť!

A ešte predtým sa údaje spracúvali v textových editoroch (napríklad Text602). Aj tie možno niekde niekto zazálohoval. Takže sa jedná zhruba o 30 rokov digitálnych informácií.

Určite by bolo zaujímavé pozrieť sa, ako vyzerala extraliga pred dvadsiatimi rokmi. :)
Horváth Mário

Založený: Pi Feb 01, 2008 4:18 pm

Odoslaťod wlk1977 Pi Máj 18, 2018 8:44 am

Výsledky extraligy aj po šachovniciach boli aj sú pravidelne publikované v Československom šachu, predtým aj v Slovenskom šachu a ŠachProfile. Teoreticky by nemal byť problém prehádzať ich do SwissManagera a spätne zverejniť. Napr. Rakúšania to tak zverejnili, na http://chess-results.com/TurnierSuche.aspx?lan=4 si dajte roky, ktoré Vás zaujímajú a krajinu Austria a nájde Vám niekoľko historických ročníkov.
Otázka je, či sa nájde niekto ochotný...
wlk1977

Založený: St Okt 01, 2014 1:58 pm

Odoslaťod Martin Mrva Št Máj 24, 2018 9:08 am

Výsledky ligových súťaží od roku 2004 sú na c7c5.com uložené v databáze, teda nie je problém z nich spracovať rôzne historické štatistiky, pre pridávanie nových výsledkov zo Swiss Managera existuje konverzný program, podobný konverzný program existuje aj pre eventuálne pridanie výsledkov uložených v staršom formáte ChessRes...

Problémom však je nové nariadenie GDPR, kvôli ktorému od 25.mája budú všetky stránky c7c5.com znefunkčnené - v prípade, že sa nájde niekto, kto sa podujme vypracovať postupy, ako zabezpečiť, aby pri zverejňovaní výsledkov a štatistík bolo všetko v súlade s nariadením GDPR, tak je možné na stránkach c7c5.com zverejniť aj historické štatistiky.
Martin Mrva

Založený: Št Jan 14, 2010 7:54 am

Ďalšia

Naspäť na História

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.