"Oneskorené" platenie členského

Finančné zdroje, sponzorstvo a marketing, dotácie, účtovníctvo, dane, ...

Re: "Oneskorené" platenie členského

Odoslaťod Martin Huba Po Máj 10, 2010 12:01 pm

Milujem "logiku" v tejto téme :)

"Ten názov poplatok za kalendárny rok je tak naozaj len nazvaný a je nesprávne sa ho silou mocou snažiť napasovať na skutočný kalendárny rok."

Ten názov je naozaj len tak nazvaný a vlastne nesprávne napasovaný.... čítate tu po sebe, pred tým ako to odkliknete?

Moja sedemročná dcéra mi nedávno povedala: "ja síce vyzerám ako dievča, ale radšej sa hrám s chlapcami".... tam je logika, ale ako chcete poplatok za kalendárny rok prefarbiť na poplatok za napr. školský rok? traja anonymovia si to odhlasujú na fóre? a pritom sa zakáže vedeniu SŠZ ukázať na neplatičov?

.... zlatý Balkán.... chýba mi Sarajevo...

Chápem niekoľkokrát vyjadrené mindráky z právnikov... 8-)

Pekný deň a veľa pozitívnej energie :idea:
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod ːːː Po Máj 10, 2010 12:52 pm

čítate tu po sebe, pred tým ako to odkliknete?
Áno, čítam to pozorne, nijako ste to nevyvrátili tým zvláštnym príbehom.
To akože všetci žili 10 rokov v hroznom omyle, z ktorého ich Vy vyvediete?
ale ako chcete poplatok za kalendárny rok prefarbiť na poplatok za napr. školský rok? traja anonymovia si to odhlasujú na fóre? a pritom sa zakáže vedeniu SŠZ ukázať na neplatičov?
Ak si tie predpisy minulé aj súčasné, naozaj pozorne pozriete, tak žiadni neplatiči nie sú. A nemyslia si to len anonymovia.
To je každý hráč, ktorý sa ešte nestihol oboznámiť s tým novým revolučným pohľadom na vec, hneď neplatič?
Ako chcete vyinkasovať peniaze za ten servis od hráčov, ktorí členský poplatok za tento rok nezaplatia a prestanú hrať šach?
Odpovedzte na toto jasne, nie nejakými príbehmi.
Ak sa dievča nazve chlapcom, tak to bude zle nazvané dievča alebo zvláštny chlapec?
Ak je ten "kalendárny rok" taký jasný, čo tam robí tá požiadavka na zaplatenie do 31.8 bez pokuty a právo dohrať ligu?
Kde sa tam tie veci vzali?
Mne to naozaj veľmi pripomína ten školský rok.
Prečo nazývate hráčov, ktorí takto presne definované podmienky spĺňajú, neplatičmi?
Chápem niekoľkokrát vyjadrené mindráky z právnikov...
Nechápete to, nejde o právnikov, ale o stav, ktorý by spôsobil niektorým klubom problémy.
Nepovažujem za vhodné nadávať človeku, ktorý by mal problém na nejakom detskom turnaji, ktorý ste sa mu snažili spôsobiť, do neplatičov.
Tiež nepovažujem za vhodné, aby sa niekto zastrájal, ako všetkých naučí, ako majú niečo chápať a prispôsobiť sa tomu.
Želám Vám, aby ste problémy riešili rozumne, napríklad na základe dialógu s klubmi, aj s tými, ktoré nehrajú najvyššie ligy, a nie len pomocou nejakých krátkodobých efektov s chaosom.
Tým bude Váš pozitívny vplyv na SŠZ oveľa vyšší.
Samozrejme sa môžem aj mýliť, no o tom si môže každý spraviť názor sám.
Naozaj Vám úprimne želám veľa úspechov.
Nejde tu o nejaké konkrétne osoby, ale o iné.
ːːː

Založený: Pi Máj 07, 2010 3:48 pm

Odoslaťod Martin Huba Po Máj 10, 2010 7:30 pm

Naozaj sa mi nechce zapájať do tejto neužitočnej polemiky...som pragmatik a obchodník, len som sa kedysi tu na fóre spýtal, či má právo hráč či hráčka hrať MSR ak ešte nemá zaplatené členské na daný rok...

Osobne mi je jedno, aký bude kúzelnícky výklad, len chcem, aby bol jednojednoznačný...a som ochotný byť flexibilný...

Slovenský šach zatiaľ odráža slovenskú spoločnosť, takže v dodržiavaní pravidiel je vždy určitá "voľnosť", čo ja zo žartu volám "orientálna kultúra" (už roky tak nazývam slovenské prostredie)...

Keď som zistil, že SŠZ zo súčasnej situácie len profituje, stratil som záujem niečo iniciovať, preto som aj jasne napísal, že do Konferencie sa nemusí meniť status quo. A dúfal som, že je to jasné.

Mám otázku, kam smeruje snaha diskutujúcich v tejto téme? čo je vašim cieľom?

Myslím, že môžete maximálne dosiahnuť, že sa tou témou začne VV zaoberať, prijme jasný výklad v zhode s uznesením Konferencie a vyjadrí diskutujúcim v tejto téme vďaku. Do mesiaca to môže byť, stačí napísať, že to chcete.

A recesistické písačky o exekútoroch a podpisovaní vlastnou krvou sú možno zaujímavé medzi tínedžermi....

Pekný večer a veľa úsmevov :!:
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod Ondrej Danada Po Máj 10, 2010 7:38 pm

Martin,
nie, že by mi na tom až tak záležalo, ale ten výklad by nebol na škodu. Potom to bude všetkým jasné a nebude to už len v rovine polemiky. Nech je výklad VV akýkoľvek, určite bude prínosom.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod norbertsnv Po Máj 10, 2010 8:12 pm

Martin, cieľom tejto diskusie nemusí byť okamžitá zmena pravidiel ( o ktorej som aj ja presvedčený že skôr by bola "protiprávna" ), ale aj nájdenie kompromisu, ktorý by bol na nasledujúcej Konferencii priechodný ( pretože neverím že by na nej mohol byť odsúhlasený návrh Ľuba Ch., proti ktorému by som ako delegát hlasoval aj ja ). Aj vzhľadom ku oznamu zverejnenému Sekretariátom SŠZ ,ktorého záväznosť doteraz nikto jednoznačne nepotvrdil ani nevyvrátil, sa pripájam ku žiadosti Ondreja Danadu o zverejnenie výkladu k pravidlám platenia členského poplatku.
norbertsnv

Založený: Po Jan 28, 2008 10:52 am

Odoslaťod jogo Ut Máj 11, 2010 4:36 am

No ja som aby sa postupovalo do dalsej konferencie v zmysle schvalenia na konferencii - nic sa nemeni, postupuje sa ako doteraz. Tato diskusia je o tom ako sa to ma schvalit na dalsej konferencii. Nejake vyklady ktore si spravy VV (hlavne ked vidim ako uvazuje Lubo Ch.) mozu byt kludne proti myslienke ktoru schvalila konferencia a vznikne tak precedense ze nech si konferencia schvali cokolvek, staci najst nejake ine schodne vysvetlenie a schvalit VV a vsetko bude OK.
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod ːːː Ut Máj 11, 2010 5:22 am

Ospravedlňujem sa za niektoré výroky.
Len ma trochu tvrdenia niektorých iných diskutujúcich vytočili.
Myslím, že nie je dobré, aby sa diskutovalo o tom, či poplatky sú alebo nie sú symbolické.
Alebo ako sa ten kalendárny rok blíži skutočnosti.
Ale aby mal každý pocit, že platí za to, za čo naozaj chce platiť.
Preto si dovolím dať návrh na poplatky za hráča:
1) poplatok za možnosť odohrať ligové súťaže
2) poplatok za evidenciu vo FIDE listine
3) poplatok za evidenciu v národnej listine
Druhý a tretí poplatok sa v súčasnosti navzájom vylučujú.
Ak by po lige hráč na FIDE listine niekam zmizol zo Slovenska, no druhý poplatok by si platil, tak by nebolo treba uvažovať o jeho zrušení členstva.
A na štart v lige by bolo treba buď kombináciu 1+2 alebo 1+3.
Poplatky by mohli byť navrhnuté s ohľadom na náklady na ne.
Želám všetkým pekný deň.
ːːː

Odoslaťod yuri Ut Máj 11, 2010 6:05 am

preco by sa mal platit poplatok za moznost startu v lige/turnajoch ? na taketo sutaze predsa kazdy jednotlivec/druzstvo plati prihlasky a naklady ktore s tym ma zvaz (v com spocivaju naklady SSZ na ligovu sutaz organizovanu ksz okrem "drobnych" za ratingovanie?) by mal hradit organizator sutaze zo startovneho. je to transparetnejsie, a zvaz ma na to priamo paky. Ak naklady uhradene nebudu sutaz nebude zaratingovana, etc. naklady za ratingovanie. u fide sa to tyka poplatku za udrziavanie na listine, poplatok za turnaj sa uz zaplatil v bode 1. poplatok za LOK, OK, ale len za predpokladu, ze pre ludi s FIDE elom nebude vyssi ako par centov. tu len vznika problem, ze z coho budes platit tie ostatne naklady koli ktorym chcu zvysovat clenske, etc. mne osobne je to fuk, ale niektorym ludom asi nebude.

inak diskusia o vyske poplatkov asi aj spravna je, jej vyska sa nas priamo tyka...
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Odoslaťod ːːː Ut Máj 11, 2010 6:10 am

yuri:
Myslím, že je to tak, že SŠZ za teba platí za to, že si evidovaný vo FIDE listine.
A zo súčasného členského sa financujú aj ligy aj sčasti niektoré turnaje.
Takže to bol len návrh celkové členské na tieto tri časti rozložiť.
Samozrejme nie hneď teraz, ale možno po ďalšej konferencii.
v com spocivaju naklady SSZ na ligovu sutaz organizovanu ksz okrem "drobnych" za ratingovanie?
Polovica z členského ide do KŠZ, ktoré z toho následne financujú aj nepriamo ligy a svoju činnosť.
Mne je v celku jedno prečo, načo a pod., len aby bol každý spokojný a aby sa nezavádzali pre niektorých nejaké nepríjemné skokové zmeny.
Hráči, ktorý odohrajú jednu ligovú sezónu, potom nič, potom zase nejakú ligu, vždy boli a asi je nesprávne ich z toho vylučovať extrémnymi pokutami, lebo sú "špekulanti".
ːːː

Odoslaťod Ondrej Danada Ut Máj 11, 2010 7:25 am

Nie je pravda, že by sa zo súčasného členského financovali ligy. Ligy sú samofinancovateľné a všetky náklady sa hradia zo štartovného.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Financovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.