FINANCOVANIE SLOVENSKÉHO ŠACHU

Finančné zdroje, sponzorstvo a marketing, dotácie, účtovníctvo, dane, ...

Re: FINANCOVANIE SLOVENSKÉHO ŠACHU

Odoslaťod Martin Huba Po Jan 18, 2016 8:43 am

Martin pokial clovek nevonia dobytku tak je to v poriadku.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod Mato Pagerka Ut Jan 19, 2016 12:33 am

Rozumný človek nezačne prácu tam kde je vysoká pravdepodobnosť dehonestácie s nulovým ziskom.
Mato Pagerka

Založený: Št Nov 12, 2015 8:17 pm

Odoslaťod Machník Ut Jan 19, 2016 11:17 am

Takže podľa slovníka dehonestácia je - urážka, ohováranie, zneuctenie. Toto uvádzam len aby sme si rozumeli.
Machník

Založený: St Mar 12, 2008 9:44 am

Odoslaťod Mato Pagerka Ut Jan 19, 2016 12:04 pm

Dehonestacia znamena ze niekto vybavy projekt za 70tisic a dojdu kritici a pisalkovia a povedia...do toho ja nejdem
Mato Pagerka

Založený: Št Nov 12, 2015 8:17 pm

Odoslaťod ouagadougou Ne Máj 01, 2016 10:42 am

Včera po skončení šachového turnaje v Prešově se sešlo v klubovni 7 členů Slávie PU Prešov. Dozvěděl jsem se že náš klub vybere členské příspěvky a náš klub z těchto peněz nedostane od SŠZ ani cent. Sbírali jsme pro činnost našeho klubu 2% a byli jsme vděční i za sponzorskou podporu. Na Slovensku ale v dalších létech již nebude možnost využívat 2% z daní ale šachové kluby budou závislé na sponzorech. Neprojeví se to na snížení počtu šachových klubů?
Chlapci a muži. Nezapomeňte políbit dnes pod rozkvetlou čerešní svoji květinku.
ouagadougou

Založený: Ne Máj 23, 2010 12:52 pm

Odoslaťod pat Po Máj 02, 2016 9:59 am

Na Slovensku ale v dalších létech již nebude možnost využívat 2% z daní
Z akých informácií vychádzate? Nejaké zmeny budú pre podiel z daní právnických osôb, no o nejakom kompletnom "zrušení" neviem.
pat

Založený: Ut Mar 03, 2015 11:31 am

Odoslaťod Igorg Pi Sep 30, 2016 11:20 am

Odpoveď Martinovi H. z viacerých fór (do ktorých to nepatrí)...
Martin, môžem ťa citovať z fora Súťaže družstiev – 1. liga západ?
je to fakt, neviem ani za mak čo sa deje vo VV.

- ako vieš potom, že...
ten katastrofický prepad čo sa deje...
Tento VV bol zle nastavený a len dokázal čo som čakal.
Neschopnosť súčasných štruktúr SŠZ …
Kým členovia VV budú tancovať ako na Titanicu prípadne sa tváriť že sa ich VV netýka

a citované z fóra Financovanie - Systematická podpora MDH a CIS:
Peniaze ktore ste si neopravnene a svojvolne povyplacali na ukor aj reprezentacie budeme pozadovat spat do pokladne SSZ od Sekretariatu a statutara.
Co je vlastne programom jednotlivych clenov sucasneho VV okrem osobnych zaujmov zarobit si par euro???

Zdá sa, že Tvoj cieľ nie je konštruktívna kritika ale – teraz Ťa citujem opäť
Otázkou je teraz či sa budú ľudia odbavovať na osobných útokoch,

Môžem Ti povedať, že za obdobie kedy som ja členom VV, väčšina ostatných pristupuje k veci bez presadzovania svojich osobných záujmov, prípadne iba v spoločensky obvyklej miere.
...spolocny program schvaleny Volebnou Konferenciou. Takze Tvoj program nie je ten pamflet?

Nie, ja som nebol členom tímu, ktorý ho prijímal, ale myslím si, že je dobrý.
Tym ze si clenom tohto VV si spoluzodpovedny za vsetko co tento VV na cele s Riabovom a Jablonickym stvara.

Chcel by som uviesť na pravú mieru dojem niektorých členov vo veciach konania a rozhodovania VV. Síce som jeho členom, ale za jeho rozhodnutia zodpovedám občiansko-právne prípadne trestno-právne len v rámci môjho hlasovania. Na túto skutočnosť som i upozornil jej členov. Nakoľko mám len jeden hlas z deviatich nepokladajte rozhodnutia VV za rozhodnutia moje ani po stránke právnej ani po stránke vecnej.

V zásade sa pridŕžam uvedeného aj v otázke zodpovednosti po stránke politickej.
Pravda pri niektorých veciach je mi ťažko. Ako napríklad teraz keď trénovanie bez zapísania do zoznamu odborníkov v informačnom systéme športu je priestupkom spojeným so sankciami. To sa prejaví plne už 1.10.2016 o čom asi mnohí z vás nevedia! Pravda VV prijal uznesenie o tréneroch, ale neviem či a ako sa bude realizovať. Mám za to, že tak či tak nie je to rozhodnutie dobré. Navrhol som riešenie, ktoré by nám pomohlo, ale nebol záujem. Mne osobne to nevadí, len sa bojím, že ak vyvstane problém tak sa to bude spájať s mojím menom – „máme advokáta vo VV a ten nedokázal nič vymyslieť“. Toto je len vlastne moja preventívna obrana, lebo už som počul šíriť rôzne klebety a to nielen o mne...
Igorg

Založený: Ne Aug 08, 2010 9:59 pm

Odoslaťod Martin Huba Ne Okt 02, 2016 4:06 am

Ano vas VV je vlastne zhlukom divov sachoveho sveta.

Milujete clensku zakladnu bez toho aby ste s nou komunikovali.
Mate vynikajuci program o plneni ktoreho nevieme nic.
Ten program sa vyhlasi za splneny v prihodnej chvili najlepsie ked clenska zakladna bude spat a b demokraticky utajenej teme.
Ste tim co tvrdo pracuje aj ked nie je uznasaniaschopny.
Podporujete zensky sach hlavne neplnoletu cast.
Hlasujete hrdo vo VV zodpovedne priznavajuc ze nemate zodpovednost za svoje hlasovanie.
Ste v kazdom ohlade vzorom pre populaciu Slovenska za co sa dostanete do analov.

Slovensky sach a hlavne jeho funkcionarov caka skvela buducnost a vela vypitych flias vodky znacky Riabov.

Posielam sudruzsky pozdrav z Armenska kde je mimochodom skvela konferencia o sachu na skolach.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod Jozef Po Okt 03, 2016 7:26 am

Igor, patrím medzi tých čo nevedia čo sa ma udiať 1.10.2016 resp. čo sa malo udiať. Zemetrasenie to nebolo, ale žeby sa schyľovalo k zemetraseniu v šachu na Slovensku?
Vážne načal si niečo a tak nám neznalým veci prezraď o čo ide. Ďakujeme.
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod dana Ut Okt 04, 2016 11:34 am

Aj mňa by zaujímalo o čo sme prišli? Čo sa stalo závažného 1.10.2016 v šachu?
dana

Založený: So Feb 14, 2009 10:31 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Financovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.