Fundraising a šachové projekty SŠZ

Finančné zdroje, sponzorstvo a marketing, dotácie, účtovníctvo, dane, ...

Re: Fundraising a šachové projekty SŠZ

Odoslaťod Martin Huba St Apr 21, 2010 11:58 am

som rád, dnes podpisujem za SŠZ zmluvu s VÚC Trnava...na podporu mládežníckeho šachu v regióne sme získali 2000 EUR.....
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod Július Gajarský St Apr 21, 2010 6:31 pm

Gratulujem! Som rád, že sa taká vec SŠZ podarila - je to krok správnym smerom (získať zdroje napriek nie najpriaznivejším "vonkajším vplyvom"...) A verím, že sa bude dariť aj v ďalej.
Július Gajarský

Založený: Po Jún 22, 2009 9:47 pm

Odoslaťod Martin Huba St Apr 21, 2010 6:59 pm

ja ďakujem trnavskej VÚC :!:

pre informáciu, na čo nám dajú peniaze, dávam úryvok z môjho mailu:

"Moja predstava je v každom zo siedmych okresov Trnavského kraja spraviť minimálne jeden náborový turnaj (s pomocou kraja by sa oslovili všetky základné školy a CVČ v okrese, súčasne by sa zisťovala prítomnosť šachových krúžkov a kontakty na vedúcich). Z týchto turnajov by sa postupovalo do finálového krajského turnaja v Trnave, kde by buď GM Ján Plachetka alebo GM Tomáš Likavský odohrali s vybranou skupinou (prvých dvadsiatich napríklad) simultánku a absolvovali besedu. Odmenené by boli najlepšie deti, vedúci ich krúžkov a ich školy. Všetky školy v kraji by dostali elektronickú verziu s metodikou pre šachové krúžky na školách.

To znamená minimálne 7 turnajov plus 1 finále s očakávanou účasťou minimálne 200 detí (na podobné turnaje chodí bežne 30-50 detí, takže je možná účasť aj 300-400 detí...)

V náborových turnajoch je pravidlom, že deti platia minimálne (1 EUR) alebo žiadne štartovné. V našom prípade by samozrejme štartovné nebolo žiadne a každé dieťa, ktoré by hralo, by dostalo malý darček.

Použitie dotácie:

Spracovanie metodiky pre šachové krúžky na školách 220 EUR
Odmeny pre organizátorov 320 EUR (8x40 EUR)
Odmeny pre rozhodcov 160 EUR (8x20 EUR)
Darčeky pre deti (7 turnajov a 1 finále) 300 EUR
Ceny pre víťazov finále (10 cien) 300 EUR
Ceny pre vedúcich krúžkov (5) 300 EUR
Ceny pre školy (5 najlepších škôl) 300 EUR
Odmena pre veľmajstra za simultánku 100 EUR"

Akcie by mohli byť súčasťou budúceho ročníka GPX a prebehnúť by mohli v septembri-októbri...

Cenami pre školy by mohol byť nákup šachových súprav napr...
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod Rasto Diviak Št Apr 22, 2010 9:55 am

Výborne! Teším sa na nové turnaje zaradené do GPX. Som si istý, že to je pre rozvoj šachu veľmi významný krok.
Rasto Diviak

Založený: So Feb 02, 2008 8:20 pm

Odoslaťod Jozef Št Apr 22, 2010 11:20 am

Áno Rasťo určite ...pokiaľ nebudú krátené dotácie, ktoré kluby doposiaľ určite dostávali ( predpokladám,že
kluby Trnavského kraja podávali žiadosti na samosprávny kraj a boli úspešné ).
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod Martin Huba Št Apr 22, 2010 1:04 pm

a ja som si myslel, že neverím na bubákov :D

možno by bolo dobré navrhnúť zákaz aktivít vedenia SŠZ ..... ;)

Mirec, mal si pravdu... tu si naozaj ešte ľudia myslia že žijú v centrálne plánovanom hospodárstve... :)

Na prvej strane tejto témy som ponúkol spoluprácu pri oslovovaní sponzorov... to, že či už z lenivosti, neschopnosti alebo proste nezáujmu o veci SŠZ sa nikto neprihlásil, neznamená, že nebudem oslovovať sponzorov.... a dokonca som uviedol, aby sa nikto nehneval, ak sa objavím v "jeho" regióne alebo hoteli.... a skôr či neskôr sa objavím.. a verte či neverte, tu nejde o konkurenciu medzi šachistami, to by bolo jednoduché....sú tu aj karatisti.... :o

Pekný aprílový dník roku 2010.... 8-)

Zajtra ráno o ôsmej budem propagovať šach v živom vysielaní na rádiu Prešov ;)

Šach je viac než len šport...
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod Július Gajarský Št Apr 22, 2010 10:27 pm

Jozef, taký je život, o dotácie a podporu z VÚC, miest, štátu či firiem je tvrdý boj o každý cent - pozná to každý, kto predkladá projekty... Na úspech je vždy potrebné pripraviť pôdu - a ak sú v danej oblasti výsledky uchádzač o ne to má ľahšie...

Preto považujem krok SŠZ v snahe získavania nových zdrojov na "rozvojové projekty" za správny (oveľa sympatickejší, ako škrtanie...) - a niekde treba začať... Verím, že v budúcnosti sa zväz zameria s podobným projektom aj na tie regióny (a príslušné VÚC), kde sú skutočné "biele miesta" na mape napr. GPX a čoskoro uzrú svetlo sveta zmluvy aj s ďalšími VÚC...

P.S.
Za prirodzenejšie samozrejme môže niekto považovať, že SŠZ sa zameria na "celoplošné zdroje" - štátne orgány, MŠ SR, SOV, eurofondy..., či veľké firmy (Orange, SPP, Tcom, Slovenské elektrárne...), kde má predsa len lepšie predpoklady so svojimi projektami uspieť ako KŠZ či kluby - ale ako som písal, konkurencia je veľká a ako verím budúcnosť otvorená aj pre takýto prístup...
Július Gajarský

Založený: Po Jún 22, 2009 9:47 pm

Odoslaťod Jozef Pi Apr 23, 2010 7:09 am

Áno pán Gajarský, máte pravdu a hlavne v tom poslednom odstavci. Škoda,že som nedostal odpoveď na moju nepriamu otázku..... ak si v rámci VÚC máme konkurovať so SŠZ tak to je viac ako zaujímavé.... no zatiaľ sa ma to priamo netýka ....
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod miror Pi Apr 23, 2010 8:25 am

Jozef: ja myslím, že to máš v pohode. Ak o to požiadaš, Martin Ti určite dá čas a kým sa to dostane ku vám, môže byť už pokryté celé Slovensko. A to potrvá...
miror

Založený: Ut Mar 18, 2008 10:03 am

Odoslaťod Horváth Mário Pi Apr 23, 2010 2:57 pm

Priatelia, nie je v tom rozpočte nejaká chyba?
Použitie dotácie:
Odmeny pre organizátorov 320 EUR (8x40 EUR)
...
Odmena pre veľmajstra za simultánku 100 EUR"

Ak dobre chápem, organizátor za zorganizovanie turnaja má iba 40 eur, veľmajster za simultánku 2,5 krát viac? No neviem, neviem, ale asi preto sa schopní organizátori slovenskému šachu veľkým oblúkom vyhýbajú...
Horváth Mário

Založený: Pi Feb 01, 2008 4:18 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Financovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.