Fundraising a šachové projekty SŠZ

Finančné zdroje, sponzorstvo a marketing, dotácie, účtovníctvo, dane, ...

Fundraising a šachové projekty SŠZ

Odoslaťod Martin Huba Po Jún 08, 2009 12:07 pm

Ekonomická komisia bude mať v najbližšom období nielen za cieľ sprehľadniť a logicky usporiadať súčasné toky, ale aj systematickú podporu písania šachových projektov a oslovovania sponzorov. Pri komisii budú pôsobiť dva tímy: jeden zaoberajúci sa fundraisingom (získavaním peňazí od sponzorov, firiem, či jednotlivcov na podporu a rozvoj šachových produktov SŠZ).

Preto vyhlasujem konkurz na pozície:
1. Fundraiser SŠZ
Požiadavky:
Bezúhonnosť,
Etické správanie,
Ochota prezentovať SŠZ v regiónoch
Flexibilita a kreativita
Komunikačné a prezentačné zručnosti (ústne, telefonicky, mailom)
Skúsenosti v oblasti šachového fundraisingu sú vítané
Odmena:
Vyškolenie zo strany SŠZ
Kreatívna práca v dynamickej oblasti
Osobný podiel na získaných financiách
Podiel materského klubu na získaných financiách

V prípade záujmu svoje štrukturované životopisy s krátkym motivačným listom posielajte na huba@chess.sk (kópiu na sekretariat@chess.sk) najneskôr do 30.6.2009.

1. Projektový manažér SŠZ
Požiadavky:
Bezúhonnosť,
Etické správanie,
Ochota písať a realizovať šachové projekty
Flexibilita a kreativita
Veľmi dobrý písomný prejav
Zručnosti v oblasti projektového riadenia sú vítané
Prehľad o možných donoroch
Schopnosť orientovať sa na internete
Skúsenosti v oblasti sú vítané
Odmena:
Vyškolenie zo strany SŠZ
Kreatívna práca v dynamickej oblasti
Osobný podiel na získaných financiách
Podiel materského klubu na získaných financiách

V prípade záujmu svoje štrukturované životopisy s krátkym motivačným listom posielajte na huba@chess.sk (kópiu na sekretariat@chess.sk) najneskôr do 30.6.2009.

Pekný deň,

Martin Huba
Prezident SŠZ
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Re: Fundraising a šachové projekty SŠZ

Odoslaťod Martin Huba Po Jún 08, 2009 12:21 pm

Druhý tím sa bude zaoberať písaním a riadením šachových projektov SŠZ.

Počet členov v tímoch bude na začiatku závisieť od počtu záujemcov, spĺňajúcich výberové kritériá.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod Anonym St Jún 17, 2009 11:29 am

Môžte aktualizovať informácie o počte záujemcov na túto adventúru, aby noví uchádzači vedeli, či ešte má zmysel sa prihlásiť?
Anonym

Založený: Ne Máj 31, 2009 9:42 pm

Odoslaťod miror St Jún 17, 2009 12:52 pm

od Anonym St Jún 17, 2009 11:29 am

Co som pocul, na kazde miesto su uz 3 ziadosti, ale caka sa na tu tvoju (Vasu), kedze vraj bude urcite najserioznejsia. Staci sa nebat a prihlasit sa. Drzim palce! ;)
miror

Založený: Ut Mar 18, 2008 10:03 am

Odoslaťod Martin Huba St Jún 17, 2009 5:16 pm

Bol by som zlý šachista (aj keď som šachista pochybnej kvality), keby som nemyslel dopredu. Čakal som, že ľudia budú trochu zaskočení a nebudú sa hrnúť do, radšej to poviem slovensky, dobrodružstva. Isté je jedno, termín je koniec júna, aby ma nikto v budúcnosti neobvinil, že som nedal šancu všetkým.

Ak sa nikto neprihlási, budem musieť poskladať tím sám, z mojej iniciatívy. Potom ale poprosím, aby sa nikto nezlostil ,keď sa objavíme v jeho regióne a budeme sa snažiť získať peniaze pre SŠZ. A objavíme sa tam určite, skôr či neskôr, ale objavíme.

Ja osobne beriem službu SŠZ veľmi vážne tak ako aj nový VV. Som presvedčený, že šikovní ľudia z regiónov niečo podobné môžu robiť pri svojej bežnej práci, niečo sa naučiť, niečo si privyrobiť, a hlavne zúčastniť sa na tímovej práci, možno dobrodružnej, ale veľmi zaujímavej.

Som teraz v kontakte s mnohými super ľuďmi, ktorí prispievajú svojimi nápadmi a nezištnou prácou slovenskému šachu, a som na nich pyšní. Viem, že sú na Slovensku ľudia, čo by nám vedeli pomôcť získať peniaze, ktoré skutočne potrebujeme a prosím ich aby aj reálne pomohli.

Ďakujem
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod Martin Huba St Jún 17, 2009 5:16 pm

pyšnýýý :oops:
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod Július Gajarský Ne Nov 01, 2009 3:13 pm

Ako pokračuje táto iniciatíva - podarilo sa vytvoriť už projektový tím?
Július Gajarský

Založený: Po Jún 22, 2009 9:47 pm

Odoslaťod Martin Huba Po Nov 02, 2009 8:38 am

nie...prihlásil sa len jeden záujemca....toto budem riešiť začiatkom budúceho roka...
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod Martin Huba Št Jan 14, 2010 6:11 pm

Hmmm...dnes odišlo 30 "sponzorských listov" z toho sú 2 osobné intervencie Blanky Ruskovej zo sekretariátu, takže v prípade úspechu budeme vyplácať 25%.

Blanka sa mimochodom stala členkou SŠZ, napriek tomu, že je nešachistka...za čo jej ďakujem, aj keď mi aj Martinovi Dobrotkovi čistila žalúdok, prečo majú ženy zľavu 50%, či sú menejcenné....mali sme tu ako muži proste ťažký deň... :cry:
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod Martin Huba Št Apr 15, 2010 8:28 am

Už sme pred uzavretím zmluvy s jedným VÚC ohľadom pilotného mládežníckeho projektu (aspoň tak nám to oznámili....dúfam, že sa nič nezmení)...

Ide to pomaly ale už sa zviditeľňujeme na správnych miestach...

V iných témach padali a padajú otázky ohľadom možného zapojenia SŠZ do "eurofondov"... Nie je až taký problém napísať projekt, problém je ho "pretlačiť" a za druhé a to hlavné, prefinancovať.....Eurofondy nie sú pre žiadateľov bez konexií a bez peňazí....Paralela s bankami, aby vám dali úver, musíte dokázať, že ho nepotrebujete :)

Aby sme (SŠZ) mohli žiadať o eurofondy, musíme mať disponibilné zdroje vo výške žiadosti....takže ak by sa mi podarilo splniť "kapitalistický záväzok" a na konci roka mať na účte nejakých 30000 EUR, mohli by sme sa pokúšať o projekty vo výške povedzme 20 000 EUR (aby sme si nechali aj nejakú rezervu....)...

Čím dlhšie sa človek či firma pohybuje v tejto branži, tým viac je pripravený na prefinancovanie....a čo najdlhšiu dobu....minimálne na rok dopredu....
Obrázok používateľa
Martin Huba

Ďalšia

Naspäť na Financovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.