Rozpočet SŠZ

Finančné zdroje, sponzorstvo a marketing, dotácie, účtovníctvo, dane, ...

Re: Rozpočet SŠZ

Odoslaťod Saša Riabov So Jan 21, 2017 7:48 pm

Pán Jozef, údaje sú bez zbytočných omeškaní k dispozícii v rozpočtoch a v čerpaní rozpočtov a tie okrem iného podliehajú tiež odobreniu Rady SŠZ a dohľadu Kontrolnej, či Etickej komisie. V transparentnosti sa urobili mílove kroky vo včasnom publikovaní týchto dokumentov, ale aj zápisníc zo zasadnutia vedenia zväzu. Trošku ma nielen z toho dôvodu, priznám sa, ale mrzí a aj prekvapuje slovo, ktoré ste použili.

Máme veľkú radosť z toho, že sa darí úspešne napĺňať sľuby dané v oblasti navýšenia zdrojov zväzu zo súkromného sektoru. Objem týchto prostriedkov je neporovnateľný s príjmami v predchádzajúcich šiestich rokoch. Najdôležitejšie na tom všetkom je však to, že vďaka týmto prostriedkom môžeme oveľa viac talentovaných detí posielať na vrcholové reprezentačné akcie, financovať Slovakia Tour, kde tí najšikovnejší z nich môžu aj na slovenských turnajoch získať normy potrebné pre udelenie medzinárodných titulov, aspoň z male časti refundovať extraligovým klubom náklady za sezónu a garantovať príspevok pre jej víťaza na Európsky pohár a mnohé iné. Ak by tam niečo "smrdelo" asi ťažko by sa vyfinancovali spomínané zvýšené výdavky v rozpočte, ktoré sú kryté aj uvedenými sponzorskými príspevkami.

Verím, že ste to v skutočnosti určite tak nemysleli.

Juraj rešpektujem Tvoj názor, ale hlboko s ním nesúhlasím. Všetci by sme boli radi, aby sa v našej blízkosti usporadúvali kvalitné podujatia s výborným organizačným zastrešením, bohatým sprievodným a zábavným programom, výbornými cenovými fondami, veľmajstrami komentovanými prenosmi alebo živými videami snímanajúcimi hrácov z viacerých uhlov, alebo taktiež v neposlednom rade, aby mladí hráči mali možnosť dopracovať sa aj z našich slovenských podmienok k svetovej špičke a patriť medzi hráčov, ktorí sa šachom dokážu nadpriemerne uživiť, či aby šach požíval mediálnu a spoločenskú prestíž ako v iných krajinách a všetok ten nateraz skutočne vzdialený cveng budúcnosti.

Ak však dnes neexistuje vôľa odmeňovať už ani len vyvíjanie aktivity a činnosti, ktorá prináša zväzu priame - ešte raz zopakujem - priame finančné prospechy, tak potom naozaj navždy ostaneme tam, kde sme, ak nie aj niekde nižšie. Zároveň nemôžeme ale do budúcnosti ani len trochu čakať, že vedúce pozície vo zväze budú lákať kvalitných ľudí pracovať pre zväz, aby sme sa posunuli ďalej.

Dnes, ako vidíš, máme často aj problém nájsť vôbec človeka, čo by považoval za konštruktívne strávený čas, pomoc v prospech zväzu napríklad v IT oblasti pri práci na minimálnych úpravach webstránky.

Táto cesta nebude nikdy správna.
Podporovateľ práce Fera Jablonického a už iba priateľ šachu
Obrázok používateľa
Saša Riabov

Založený: Pi Feb 29, 2008 7:37 pm

Odoslaťod Jozef Ne Jan 22, 2017 2:19 pm

Myslím,že v záujme neodpovedať konkrétne na konkrétnu otázku pletiete jablká z hruškami. Na to som si u Vás už zvykol. Pamätáte ako sa vytýkalo Hubovi, že nikdy neodpovie na konkrétnu otázku konkrétne. načo ste tu vymenoval iné náklady, keď ja som sa pýtal na zverejňovanie zmlúv súvisiacich s napr.s tými 29.500 €. Mohol ste napísať 9.000 alebo 59.000 bez zverejnenia zmlúv je to o ničom. Ak neviete zverejniť doklady o proviziach tak potom to skutočne niečím smrdí... čím asi ?
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod Saša Riabov Ne Jan 22, 2017 2:51 pm

Pán Jozef, odpovedal som Vám veľmi konkrétne. Rozpočty sú k dispozícii, odobruje ich Rada a má nad nimi dohľad kontrolná, ale aj etická komisia. Myslel som, že ste nešťastne zvolili slovo, ak ale teraz prechádzate ešte asi aj do akéhosi útoku voči mne, tak prosím nech sa páči, ale ak Vás môžem požiadať, prosím neurážajte prácu niekoľkých desiatok ľudí v týchto spomenutých orgánoch.

Odpovedal som Vám tiež na množstvo zvýšených výdavkov, ktoré si môžeme dovoliť iba vďaka sponzorským príspevkom a zároveň som si Vás dovolil opýtať, že ako inak by ich bolo možné ufinancovať bez týchto sponzorských príspevkov, ak ste už zvolili tento spôsob komunikácie. Ak by ste sa pokúsili sformulovať odpoveď, odpoveď na Vašu expresívne položenú otázku by ste si našli aj sami. Ak chcete, skúste to možno aspoň na druhý pokus.

Mrzí ma trochu Vaša komunikácia, ale prajem Vám všetko dobré a príjemný deň.
Obrázok používateľa
Saša Riabov

Odoslaťod Jozef Po Jan 23, 2017 12:39 pm

Pán Riabov, ale mne tu chýba môj ďalší príspevok. Dal ste príkaz ho cenzúrovať? Nebol vulgárny, nikoho som neurážal len som sa asi nevhodne pýtal a na otázku neviete resp. nemôžte odpovedať a tým ste len potvrdil oprávnenosť môjho dotazu. Ďakujem aj za takú odpoveď.
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod Saša Riabov Po Jan 23, 2017 3:36 pm

Určite pán Jozef, inak to predsa ani byť nemôže...
Obrázok používateľa
Saša Riabov

Odoslaťod yuri St Jan 25, 2017 11:16 pm

Sasa: no, len tu je problem. nadacia esetu od ktorej zvaz dostal dotaciu totiz nieje podnikatelsky subjekt, ale neziskova organizacia, ktorej vacsina prijmov je z 2% dane (http://www.nadaciaeset.sk/downloads/Nad ... VS2015.pdf). platit si proviziu z takejto dotacie mi prijde take zvlastne, ale tak zrejme je to asi vporiadku ? neviem. kvalitne podujatia s tym zazemim budu/nebudu bez ohladu na par dotacii z ktorych sa nemala cast prezerie proviziami. mnozstvo nadacii ktorym sa da tvrdit, ze na vyslanie reprezentacneho teamu treba 5000 eur, aby sa potom nasledne 1500 eur dalo ako odmena cloveku ktory dotaciu vyjednaval zrejme neobmedzene vela nebude.

konstruktivne straveny cas je pomerne jednoducha vec. ja niesom web developer. od poslednej zmeny pravidiel uz nerozhodovavam, a vpodstate ani nehravam, lebo to kam posunula posledna xzmena pravidiel hranie amaterov je premna efektivne zabitie mojej moznosti hrat. a vykonavvat rozhodcovsku cinnost pricom viem, ze sam pravidla nerespektujem mi nepride spravne. navyse je tu premna podstatny hodnotovy spor diskutovany vyssie. plus nemam pocit, ze sa slovenskym sachovym zvazom da pohnut smerom ktory povazujem za zmysluplny. to nesuvisi len s vasim vedenim (tento nazor mam od cca roku potom ako som vzal funkciu vo vv bsz). z toho hladiska si proste volny cas nejako zadelujem a uz nechcem zazit to co som zazival v bsz...
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Odoslaťod rastík Št Jan 26, 2017 5:48 pm

neuvažuje Výkonný výbor nad úpravou alebo zrušením spomínanej Ekonomickej smernice?
najväčší slovenský šachový amatér -)
Obrázok používateľa
rastík

Založený: Št Nov 05, 2009 7:52 pm

Odoslaťod Saša Riabov Št Jan 26, 2017 6:29 pm

Páni, a čo keby sme to urobili tak, že ten, čo si dovolí zohnať pre zväz peniaze navyše, ešte za to zväzu aj zaplatí?

Mrzí nás, že môžeme vďaka tomu podporovať a uskutočňovať viac akcií? Mrzí nás, že sme tento tok poslali len na Majstrovstvá Európy štyri desiatky mládežníkov? A množstvo iného, čo bolo realizované vďaka tomuto príjmu?

Odraďte už aj posledného človeka, čo by kedy chcel svoj "konštruktívny čas" pre zväz venovať. Dobre vidíme, aká je tu ochota pomôcť hoc aj pri malých činnostiach, a nie to ešte pri priamom finančnom prospechu zväzu.

Pýtať sa musíme inak. Prečo daná ekonomická smernica nepomáha priniesť zväzu viac sponzoringu? Prečo takto upravená smernica nemotivuje Juraja vstať od klávesnice a miesto toho získať sponzorské pre zväz? Prečo neexistuje ochota venovať svoj "konštruktívny čas" pre zväz?

Princíp má byť postavený úplne inak, ak nechceme stále prekračovať na mieste alebo padať nižšie.
Obrázok používateľa
Saša Riabov

Odoslaťod yuri Št Jan 26, 2017 8:45 pm

cize z inych cinnosti zvaz nema priamy prospech ? ako sorry, ale preco mam chciet robit pre zvaz ktory sa sprava takto ?

msernica ma nemotivuje zhanat peniaze pre zvaz z viacerych dovodov:

1. nemyslim si, ze zvaz efektivne vyuziva prostriedky ktore ma k dispozicii, preto nevidim dovod mu na neefektivitu hladat viac penazi (toto sa tyka predosleho aj terajsieho vedenia).
2. nemienim si spinit meno za par eurovu proviziu.
3. SSZ robi vsetko preto aby som uz nebol ani jeho radovym clenom. rozhodovat mi po zaplateni fide licencie znemoznila RK, ktora tiez potrebuje peniaze preseba, posledna spiatocnicka novela ktora zakazuje so sebou nosit telefon a smartwatches znamena zhruba tolko, ze kazdy moj super moze ziadat vyhru v zapase somnou
4. nemyslim si, ze zvaz funguje transparentne. formalne nastavenie vztahov KSZ k narodnym zvazom je zvlastne. transparentnost financovania je tiez velmi nizka. zvaz nema transparentny ucet, vystupy z rozpoctov su nezrozumitelne, su tam miesane viazane vydavky s ucelovymi dotaciami. odmenovanie funkcionarov zvazu je tiez zahajene ruskom tajomstva.
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Odoslaťod Saša Riabov Št Jan 26, 2017 9:11 pm

Juraj, neprekrúcaj. Nedokážeme nájsť človeka, čo by bol ochotný svoj konštruktívny čas venovať v prospech zväzu pre malé úpravy na webe. Ak nie sme ochotný odmeniť už ani to, že získame viac možností pre hru, reprezentáciu, mládež, tak sa potom nedivme, že nedokážeme nájsť nikoho ani pre takéto malé výpomoci.

Robí sa toho oveľa viac s nepriamym prospechom zväzu. Napríklad taká propagácia v médiách za 50.000 eur len za prvý rok. Má pre nás cenu? V minulosti sme si za články dokonca aj platili. Sme ochotní túto prácu oceniť? Alebo budeme čakať so založenými rukami, že verejná a súkromná podpora sa za nami pohrnie sama a dokonca nebude očakávať ani propagáciu takého kroku?

V tejto situácii ma naozaj hnevá, ak si tu niekto neváži už ani len to, že tu niekto iný prinesie sponzorské peniaze pre viac hry a toto je fatálny problém, ktorý zastávaš.

Odmeny pre funkcionárov a ľudí, ktorí vyvíjajú oveľa viac aktivity, doteraz nikdy neboli odmeňované. Aj to je stav, prečo stojíme polroka na mieste aj pri takejto hlúposti.

Ak hovoríš o rozpočtoch, tak aspoň sa vieš už do nich pozrieť. A nie tak ako keď sa dva roky tajili a potom sme zistili, že sa šlo hlboko do mínusov. Na zápisnice zo zasadnutí vedenia sa nečaká mesiac a pol, ale týždeň. Po novom bude každý rok zasadať Konferencia, kde sa debatuje celý deň na zväzové témy. Prepáč, ale je to frflanie, ktoré nemá skutočný podklad.

Vážme si prácu, ktorú robia pre zväz tí, čo sú ochotní svoj konštruktívny čas pre zväz vložiť.
Obrázok používateľa
Saša Riabov

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Financovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.