Rozpočet SŠZ

Finančné zdroje, sponzorstvo a marketing, dotácie, účtovníctvo, dane, ...

Re: Rozpočet SŠZ

Odoslaťod Saša Riabov St Nov 09, 2016 8:40 pm

Juraj, ako vravím, spomeniem to sekretárovi, čo si o tom myslí a či mu to nerobí prekážky s účtovníctvom, prípadne sa mu kľudne ozvi s tou otázkou aj sám. Spomínal mi, že ste spolu volali v minulosti. Pravdou však je to, že tým pádom by rozpočty neboli porovnateľné s metodikou, ktorá sa robí 8 rokov - takže účel porovnania tu určite nehrá rolu, to čo význam má, je sprehľadnenie toho, čo je v skutočnosti v zväze.

K pánovi Hubovi mi je už aj ľúto čokoľvek dodávať. Prepáčte, nebudem už na Vás reagovať.
Podporovateľ práce Fera Jablonického a už iba priateľ šachu
Obrázok používateľa
Saša Riabov

Založený: Pi Feb 29, 2008 7:37 pm

Odoslaťod Martin Huba St Nov 09, 2016 8:58 pm

Riabov ja som sa obratil verejne na Karola Pekara nie na Teba tak to prosim pochop a sklapni.

Ty si uz skoncil a problem nie si Ty ktory bude parazitovat za chvilu inde ale ludia co robili roky pre zvaz a chcu robit pre sach aj dalej..

Karol ako sa citis ked Riabov kyda nielen na moju pracu ale aj na Tvoju?? Skutocne je pre Teba funkcia doleziteksia ako sluzba slovenskemu sachu???

Karol neschopnost a amoralnost je pre Teba v pohode???

Riabov Hyll a Jablonicky su ludia s ktorymi chces odist s hanbou do historie SSZ?
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod LuboChess St Nov 23, 2016 4:07 pm

Zástupcovia Nitrianskeho KŠZ A. Riabov a v minulosti i Š. Blaho tu vo viacnásobných príspevkoch (najmä pred volebnou konferencii 2015) útočili, že nebol zverejnený rozpočet, resp. že bol zverejnený neskoro či utajovaný.

Riabov to dokonca spomína i teraz - viď príspevok z 9. 11. 2016. Sľuboval Transparentný balíček (pred voľbami, na konferencii i hneď po voľbách to mal ako dodnes nesplnenú úlohu vo VV).

Áno v minulosti nebol včas zverejnený rozpočet. Lenže nebolo to z viny vtedajšieho VV SŠZ. Ale skôr z viny predošlej Rady SŠZ (predseda R. Diviak), kedy veľmi neskoro schvaľovala rozpočet (v jednom v prípade až po 11 mesiacoch v novembri/zápis publikovaný dokonca až v decembri), t.j. úplne na konci roka. Kedy to už bolo zbytočné - čo urobíte s rozpočtom na daný kalendárny rok, keď ho schválite na konci daného kalendárneho roka.

Čo bola manažérska chyba vtedajšieho predsedu Rady (buď mali rozpočet schváliť alebo zmeniť alebo neschváliť a vrátiť VV na prepracovanie a nie "vajatať" nečinne celé mesiace).

V poslednom prípade ho ani neschválili keďže už to prenechali konferencii, ktorá bola až v máji.

Čiže SŠZ vlastne nemohol publikovať rozpočet, keď nebol schválený.

Mohol maximálne publikovať návrh rozpočtu.

(Zaujímavé ako predseda Nitrianskeho KŠZ, člen Rady Š. Blaho zmenil názor, obrátil kabát, keď sa zmenilo vedenie SŠZ a už sú tam jeho "milovaný".

Na Rade SŠZ v Tatrách sa dokonca oboril ako si jeden funkcionár dovolil poslať rozpočet inému členovi - funkcionárovi SŠZ.

Okrem toho, že na to mal nárok - čo je návrh rozpočtu utajovaná skutočnosť, nemajú platiaci členovia naň nárok ?

Hlavná vec, že kritizoval minulé vedenia za netransparetnosť.

OK tak na základe nového úzusu, resp. sľubovaných transparentných pravidiel (a v podstate i zmeny legislatívy v súvislosti s novým zákonom o športe, ktorý nabáda k väčšej publicite a transparentnosti materiálov)

by sa mali schvaľovať i návrhy rozpočtu.

S tým osobne súhlasím, však členovia SŠZ platia členské zväzu, platia rôzne poplatky zväzu, platia priame a nepriame dane (a odtiaľ idú peniaze okľukou cez ministerstvo školstva ako dotácia).

Už keď je schválený rozpočet môže byť neskoro. Prečo by nakoniec i radový člen nemohol poslať dopredu podnet/pripomienku o rozpočte orgánu, ktorý ho prerokúva.

Však Riabov tu propagoval i tzv. participatívny rozpočet (po vzore mesta Topoľčany, resp. i v Bratislave to funguje) so zapojením verejnosti.

Takže VV schválil návrh rozpočtu, ktorý ide do Rady (podľa uznesenia konferencie tak mal urobiť do 31. 10. 2016, s neoficiálnym odobrením Rady do 15. 11. 2016).

VV vraj 15. 11. 2016 poslal Rade návrh Rozpočtu.

Tak prečo nie je na webe - napr. ako príloha zápisnice, keď ho údajne uznesením VV schválil.

(Samozrejme je druhá vec, ak ho prerokuje Rada, že by tiež to mala publikovať, čo bude predpokladám až v decembri) a potom i konferencia.

Včera som si vyžiadal od sekretariátu rozpočet - na ktorý mám nárok ako člen SŠZ (§ 4 bod 2 písm. e/ stanov), na ktorý mám nárok ako platiaci člen SŠZ a daňový poplatník.

nehovoriac, že na to máme nárok ako funkcionári SŠZ - členovia (stálej) konferencie, ktorá to bude prerokúvaná.

Zatiaľ nebol doručený, resp. je odmietnuté doručenie.

Pýtam sa to ignorujeme platiacu členskú základňu. Za čo platíme členské? Čo skrýva VV ?. Buď nech to zverejnia na webe SŠZ (ako príloha schváleného uznesenia VV)

alebo nech to pošlú každému e-mailom na vyžiadanie.

Alebo nech sa Riabov a Blaho ospravedlnia. Plné kecy o transparetnosti - a teraz sa všetko tutlá a skrýva.

Členovia začnite si uplatňovať Vaše práva, Vy ich platíte, vy ste páni oni majú slúžiť Vám nie sebe. Míňajú Vaše peniaze.

P.S. nechápem jednu vec téma Rozpočet SŠZ patrí medzi Financovanie, tak ako je toto DF.

Tak prečo iná téma - v podstate obsahovo rovnaká s názvom "Matematicko-didaktického hry s rozpočtom SŠZ pre začiatočníkov,

ktorá tu bola v tomto DF rubrika Financovanie od 28. 9. 2015 až do včera (22. 11. 2016), t.j. vyše roka a nikomu nevadila bola presunutá do "neviditeľného vlákna" Vedenie SŠZ
viewtopic.php?f=20&t=1690&st=0&sk=t&sd=a

(Toto DF je len pre registrovaných)

Rovnako sa primárne týkala financovania a rozpočtu.

Čo nemajú členovia právo vedieť o financiách, keď platia dane, členské a rôzne poplatky.
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod Martin Huba Št Nov 24, 2016 9:53 am

Ľubo, niektorí chudáci na čele SŠZ samozrejme bude používať ďalej cenzúru a zastrašovanie aby sa vyhli legitímnym otázkam členov ohľadom financovania slovenského šachu.

Sú našťastie aj slušní ľudia vo vedení SŠZ a dvaja z nich mi nezávisle na sebe poslali excelovské tabuľky o Čerpaní rozpočtu v roku 2016 a Návrhu rozpočtu na rok 2017. Ďakujem za slová podpory a súhlasím s ich tvrdeniami, že tí čo likvidujú slovenský šach a bez hanby rozkrádajú peniaze členskej základne, sa raz budú musieť verejne zodpovedať.

Pýtal si sa Ľubo kam idú naše peniaze. Predstavme si, že dospelý človek platí 15 EUR ročne, rozmeňme si na drobné kam idú naše peniaze v roku 2016:
Podpora rodiny Jablonických
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod Martin Huba Št Nov 24, 2016 9:58 am

Ľubo, niektorí chudáci na čele SŠZ samozrejme bude používať ďalej cenzúru a zastrašovanie aby sa vyhli legitímnym otázkam členov ohľadom financovania slovenského šachu.

Sú našťastie aj slušní ľudia vo vedení SŠZ a dvaja z nich mi nezávisle na sebe poslali excelovské tabuľky o Čerpaní rozpočtu v roku 2016 a Návrhu rozpočtu na rok 2017. Ďakujem za slová podpory a súhlasím s ich tvrdeniami, že tí čo likvidujú slovenský šach a bez hanby rozkrádajú peniaze členskej základne, sa raz budú musieť verejne zodpovedať.

Pýtal si sa Ľubo kam idú naše peniaze. Predstavme si, že dospelý človek platí 15 EUR ročne, rozmeňme si na drobné kam idú naše peniaze v roku 2016:
Podpora rodiny Jablonických 1 EUR
Podpora Riabovových erotických avantúr 1 EUR
Všimné pre členov VV (tiež FJ a AR) 5 EUR
Výpalné pre krajské štruktúry 5 EUR
Zvyšok 3 EUR

Vzhľadom na to, že z členského 15 EUR nám "šikovní" funkcionári zoberú 12 EUR, na reálny chod zväzu ostanú chudobné 3 EUR čo nestačí pokryť ani platy sekretariátu rodinného typu napríklad. Logicky sa musia používať na zalepenie dier v rozpočte peniaze z dotácie štátu určené prioritne na rozvoj reprezentácie.

Budem pokračovať
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod Martin Huba Št Nov 24, 2016 10:10 am

Pri pohľade na čerpanie v roku 2016 a návrhu rozpočtu na rok 2017 je mi veľmi smutno a som veľmi naštvaný. Smutno mi je kvôli slovenskému šachu a naštvaný som, ako sa tu niekto opovažuje bez hanby kradnúť...

Môj komentár k uvedeným tabuľkám:
1. Odborník okamžite zistí že súčasný VV má snahu klamať verejnosť o skutočnom finančnom stave aby prikrášlil situáciu a oddialil studené prebudenie. Niektoré "všimné" sa napríklad vyplatí v budúcom roku (alebo len "vykáže" čo je ešte horšie) podiel krajov za rok 2016 je plánovaný vo výdajoch na 2017...načo sa potom posunul výber členského na jar? a ďalšie a ďalšie veci, ktoré sa raz zverejnia do podrobností. Darebáci budú klamať ešte viac, môžeme sa staviť.
2. Klamalo sa tu, že som nechal v pokladni mínus 12 000 EUR. Zasmial som, sa keď som videl, že na účte koncom roka 2015 bolo 49 000 EUR a na konci roka 2016 sa plánuje 40 000 EUR (čo je veľmi optimistické a hlavne sa ešte budú niektoré výdaje z tohto roka "presúvať" do účtovníctva na rok budúci)??? Navyše kvôli mojim výsledkom sa dostalo z ministerstva o 5000 EUR viac na tento rok a prakticky sa zastavili výdavky na šach (nepočítam Jablonického kapitánovanie napr). Takže manko 15 000 očividné plus podvody na vykazovaní výdajov a obmedzenie výdavkov na rozvoj šachu a hlavne repre....bravó súdruhovia. Možno by ste si ma mali vždy najať na nejakého pol roka a ja by som vám nechal "prázdnu pokladňu" a na konci roka by ste mali lepší výsledok a hlavne aktivity počas roka ako keď slávne gazdujete sami a bez kontroly...
3. Súťaž ktoré som vyhlásil v inej téme je jasná. Olympiáda aj s Jablonického kapitánovaním stála podstatne menej ako bašovanie tohto VV. SŠZ sa preorientoval na financovanie pár funkcionárov...

Dokedy bude v SŠZ vládnuť amorálnosť a neschopnosť?
Už stačilo. Všetci členovia VV nech idú preč.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod Jozef Št Nov 24, 2016 11:14 am

Pán Huba ak ste presvedčený o svojej pravde, tak to je už aj na oznámenie orgánom, ktoré sú činné v trestnom konaní. Osoba ktorá tak neurobí, tak vlastne koná v ich záujme :) ;) , ale ste presvedčený na 100 % o svojej pravde?
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod Martin Huba Št Nov 24, 2016 11:27 am

Jozef, v dnešnej dobe, keď sa klame a kradne bez hanby a kontroly je veľmi ťažké bojovať proti veterným mlynom.

Ale na Vašu otázku odpoviem jasne. Som presvedčený na 100% o svojej pravde....

Už sa robia aj právne kroky a používajú sa postupy podľa platných aj keď v SŠZ nedodržiavaných procedúr...oslovili sme VV, Radu, Etickú aj Kontrolnú komisiu a oslovíme (teda už sme čiastočne oslovili) príslušné ministerstvo a médiá. Už stačilo a niektorí ľudia sa budú verejne hanbiť pričom budú od nich požadované financie o ktoré nás oberajú.

Pokojne sa môže zorganizovať diskusia v priamom prenose kde sa môžeme porozprávať, ja s tým nemám absolútne problém.

Súčasné štruktúry a niektorí ľudia v nich sa nadobro zdiskreditovali a je potrebná podstatná reforma SŠZ.

P.S. napríklad mám dobrých známych v SOV. Som v súčasnosti zo Slovenska najvyššie postavený slovenský funkcionár v medzinárodných športových organizáciách mimo Danky Bartekovej...niektorí z SOV sa mi ozvali s otázkou že kto je ten Jablonický čo teraz oslovuje delegátov a kydá na zástupcu SŠZ v SOV. Doktor Ch. na rozdiel od súčasných právnych kvázi poradcov pracoval pre SŠZ kvalitne a nezištne a to isté robí aj na pôde SOV kde nám robí dobré meno. Taká nízka závisť je hanbou SŠZ a nás všetkých. Pozrite sa, ak bude za pár rokov SŠZ na olympiádach a v SOV či inde reprezentovať len Jablonického rodina alebo politickí poskoci ako Riabov je to vec členov ale ja už pritom nechcem byť nemám taký silný žalúdok...
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod LuboChess Pi Dec 09, 2016 4:37 pm

Je smutné, že človek sa dopracuje k rozpočtu až cestou oficiálnych sťažností. Ako keby sme podceňovali členskú základňu s odkazom vy len plaťte a o peniaze (rozpočet) sa nestarajte.

Rozpočet čo predložil VV na schválenie Rade SŠZ (zajtra vo Zvolene) je zlý (okrem pofiderných položiek) je v rozpore so zákonom o športe najmä po novele účinnej k 1. 1. 2017 (rozpor s § 69 ods. 5 až 8 v novelizovanom znení).

rade SŠZ prostredníctvom predsedu Rady som tento rozpor ako i ďalšie materiály zaslal, tak dúfam, že namiesto odkývania niečoho čo je v rozpore so zákonom (a konferencia by to nemohla schváliť)

to vrátia rovno VV SŠZ na prepracovanie, kým je na to čas. Inak prídeme o dotácie, že postupuje v rozpore so zákonom. Tá novela je užitočná okrem iného definuje koľko majú dostať kluby pracujúce s mládežou (presné percentá)

aby sa peniaze nerozfrckávali na skryté provízie, všimné a externé služby, ktoré by mali robiť členovia VV (s tým kandidovali) a odborné komisie (alebo potom zrušme komisie a zoštihlíme VV). Aj jedno aj druhé je nehospodárne a nefunguje potom nič poriadne.
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod Saša Riabov Pi Dec 09, 2016 5:35 pm

Ľubo, môžeš Ty byť ešte smiešnejší?

Rozpočet sa posielal Rade nielen pred účinnosťou novely, ktorá má byť k 1.1.2017, ale dokonca bol rade rozpočet zasielaný ešte skôr ako bola novela vôbec v parlamente. A to všetko kvôli interným procesom, ktoré dodržiavame a nerobíme naťahovačky s rozpočtom, ako to bolo za Vaších čias. Aj keby si sa výnimočne nemýlil, čo je v 99,5% istota (lebo Ty len rád prekrúcaš, aby Ti niečo vyhovovalo), tak nemôžeš byť už smiešnejší, keď vyčítaš, že v niečom, čo bolo vo zväze prijaté pred prijatím zákona nie je zapracovaná novela zákona, ktorá v tom čase nebola ešte ani len v parlamente.

Zasielanie rozpočtu v októbri alebo v novembri, kedy vôbec nie sú jasné vstupy - najmä na strane príjmov zväzu z príspevku ministerstva je všetko jedno veľké provizórium a rozpočet sa tak, či tak bude musieť upravovať podľa aktualizovaných údajov. Toho sú si vedomí všetci, čo s rozpočtom v tejto fáze pracujú a inak sa to jednoducho ani nedá.

Proste Ch.. Zvykli sme si už.

Neprezradíš nám ešte prosím, prečo si sa vzdal kandidatúry do orgánov SOV, keď si všetky orgány SŠZ bombardoval aspoň 5 mailami denne v priebehu dvoch týždňov pred zasadnutím SOV, že tam chceš ísť za SŠZ a kandidovať za nás?

Prečo také náhle vzdalecké konanie? Vysvetlíš to tým, čo si ich spamoval a obťažoval opakovaným otravovaním dva, či tri týždne, a to vrátane výkonného výboru, členov rady, členov konferencie, členov kontrolnej a členov etickej komisie? Proste Ch. si niečo zmyslí a 60 ľudí sa má dennodenne točiť okolo emailov o jeho kandidatúre v SOV. A Ch. to napokon na zasadnutí SOV pred všetkými vzdá a nekandiduje vôbec. Ako by si to prosím vysvetlil? Či hrdina si v skutočnosti len za klávesnicou?
Podporovateľ práce Fera Jablonického a už iba priateľ šachu
Obrázok používateľa
Saša Riabov

Založený: Pi Feb 29, 2008 7:37 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Financovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.