Rozpočet SŠZ

Finančné zdroje, sponzorstvo a marketing, dotácie, účtovníctvo, dane, ...

Re: Rozpočet SŠZ

Odoslaťod yuri Št Jan 26, 2017 11:31 pm

neviem co konkretne je propagacia v mediach za 50000eur. co to cislo znamena ?

ja zastavam stranu ktora vravi, ze nieje vporiadku ak sponzorovi povies, ze potrebujes 5000 eur na reprezentacnu akciu, na tu pouzijes 3500 eur a 1500 eur nechas cloveku ako proviziu. ako uvedomujes si aku cast potencionalnych sponzorov toto odradzuje? lebo to nieje, ze zvaz pouzil cast prispevku na svoju reziu. on ju pouzil na sukromnu spotrebu cloveka ktory je prezident zvazu (aspon tak to vy prezentujete ze je to provizia pre neho ako osobu).

konkretne z nadacie esetu mohol zvaz dostat aj viac penazi (kedze ako zamestnanci mame pravo navrhovat projekty na podporu a je tam aj nemala uspesnost v tom). a pre zvaz by to bolo prospesnejsie, lebo by si z toho nikto neodcerpaval v takom pripade provizie. l minulosti, najdi si v historii tohto vlakna co som pisal v minulosti v case ked ta situacia bola. dnes tie rozpocty su, lenze stale maju rovnako zlu strukturu. rychlost je lepsia, kvalita rozpoctu mi nejako relevantne vyssia neprichadza.

a ze nemate ludi na drobne upravy webu ? co je s IT komisiou ktoru ste mali ? nemala by to robit ta komisia ?
yuri
 
Príspevky: 901
Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Re: Rozpočet SŠZ

Odoslaťod Saša Riabov Št Jan 26, 2017 11:56 pm

Juraj, všetko je to veľmi pekné jeden jediný fakt ostáva, že predtým tu tie peniaze neboli. Neviem či ste zle hlasovali alebo v čom bol problém...

Ak tie peniaze pre zväz nie sú dobré, tak rovno navrhnime zákaz prijímania sponzorského.

Poďakujú sa Ti deti, čo nevycestujú na európske a svetové šampionáty, ďalej všetky extraligové kluby, víťaz extraligy, ktorí nedostane príspevok na európsky pohár, reprezentanti, ktorí odohrajú menej podujatí a absolvujú menej prípravy alebo organizátori a účastníci podujatí, ktoré sa nepodporia.

Už prosím nechajme túto hypotetickú tému. Je scestné neoceňovať takýto prínos, teda pokiaľ nechceme vykazovať na sponzorskom nulu a tým pádom docieliť poďakovanie od všetkých vyššie uvedených.

Skúsme dať výzvu - zapracuj na tom, aby si získal sponzora, venuj tomu čas, navrhni projekty aj dohodni, kto ich uskutoční a keď všetko vybavíš po mnohých odrieknutiach a peniaze pribudnú na účet, tak potom si k veci znova sadneme. Berieš?

Uvedená hodnota propagácie je suma, ktorú by sme na základe cenníkových cien konkrétneho média, v ktorom správa vyšla, museli inak zaplatiť týmto médiám, aby naše správy zverejnili. V minulosti sa tak platilo denníku Šport. Teraz sa neplatí nikomu. Bože chráň ešte tomu, čo tie správy pre zväz do médií bezodplatne dostane, všakže.

Ak nevidíme hodnotu v získanom sponzorskom, tak pochybujem, že si ktovoľvek môže vážiť tieto a ďalšie hodnoty. A potom sa nedivme, že v IT alebo aj medzi bežnými členmi chýbajú ľudia, ktorí majú ten spomínaný konštruktívny čas na prácu, ktorú si podľa takýchto slov ani nijak ceniť nemáme.
Podporovateľ práce Fera Jablonického a už iba priateľ šachu
Obrázok používateľa
Saša Riabov
 
Príspevky: 453
Založený: Pi Feb 29, 2008 7:37 pm
Bydlisko: Topoľčany / Košice

Re: Rozpočet SŠZ

Odoslaťod rastík So Feb 03, 2018 8:00 am

najväčší slovenský šachový amatér -)
Obrázok používateľa
rastík
 
Príspevky: 308
Založený: Št Nov 05, 2009 7:52 pm

Re: Rozpočet SŠZ

Odoslaťod Jozef Po Feb 05, 2018 9:41 pm

Nebolo.
Jozef
 
Príspevky: 2141
Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Re: Rozpočet SŠZ

Odoslaťod Pavol Olšanský Pi Máj 03, 2019 1:47 pm

Dobrý deň, nemilo ma prekvapil nový sadzobník poplatkov a pokút platný od 1.5.2019. Našiel som si tam položku, ktorá sa týka priamo mňa : licencia do 3. ligy sa zmenila zo 7. € na 15. €. Môže mi niekto vysvetliť prečo sa to tak rapidne zmenilo ?
P.Olšanský
Pavol Olšanský
 
Príspevky: 4
Založený: Pi Máj 03, 2019 12:16 pm

Re: Rozpočet SŠZ

Odoslaťod Pavol Olšanský Ut Máj 14, 2019 7:03 am

9.mája 2019 okolo 21,00 hod. som chcel uverejniť článok v sekcii spravodajstvo. Zodpovedný pracovník ho zverejnil cca o 24. hodín,
v sobotu do obedu zmizol zo stránky. Chcel som týmto príspevkom vyvolať diskusiu a preto ho znovu uverejňujem.
Ospavedlňujem sa, že to dávam do viacerých tém, ale týka sa ich:

Zmena poplatkov za licencie v ligových súťažiach a prestupových poplatkov II.
Dovolil som si prevziať nadpis od Moniky M.
Vážení predsedovia, organizační pracovníci a členovia šachových klubov, šachisti a výkonný výbor.
Registrovaných šachistov je cca 4400., - výkonný výbor je 6.členný. Akú má funkciu výkonný výbor ? Doteraz som si myslel, že má napomáhať rozvoju šachu na Slovensku a lákať mládež, aby sa mu venovali. Krok spoplatniť licencie B mi do toho nezapadá !
Cítil výbor tlak zdola, aby sa to zmenilo ? Ja o ničom neviem- myslím si, že výkonný výbor by mal slúžiť členom a nie naopak.
Uvediem 1. príklad : hráme 3. ligu a doteraz som platil za licenciu 7. €, odteraz by to malo byť 15.€. V predošlom článku vyzdvihujete, že 8.€ pôjde na kraj, to je asi tých 8.€ o ktoré, ste zvýšili poplatok.
Myslím si, že aj prestupy pre mládež by mali byť menšie minimálne o polovicu.
Zmena poplatkov vyhovuje alebo nevadí možno veľkým klubom a tým ktorí nemajú problém s financovaním, ale v niektorých sa určite skladajú členovia na členské a na tieto ste nebrali ohľad.
Hrával som šach ešte predtým ako som bol zaregistrovaný a ešte zopár takých krokov a možno už nebudem zaregistrovaný a šach budem hrať aj bez zväzu...
Koľko hlasov od členov potrebujete podpísaných v petícii aby sa poplatky nezmenili ?

Pavol Olšanský
Organizačný pracovník TJ Slovan Smižany

PS: Pri predchádzajúcom článku som našiel len palec hore, prečo tam nie je aj palec dole ?
Pavol Olšanský
 
Príspevky: 4
Založený: Pi Máj 03, 2019 12:16 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Financovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron