Nové financovanie športu 2012 (návrh)

Finančné zdroje, sponzorstvo a marketing, dotácie, účtovníctvo, dane, ...

Re: Nové financovanie športu 2012 (návrh)

Odoslaťod LuboChess Pi Feb 13, 2015 1:21 pm

Kto by chcel exaktné čísla než len vyššie cit. článok

http://www.minedu.sk/uzatvorene-vyzvy/
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod Martin Huba Pi Feb 13, 2015 2:54 pm

Súvisí to s peniazmi tak sa Ťa Ľubo spýtam tu. Koľko mám pýtať od ľudí, čo špinili moje meno a dobrú povesť?

Nechcem veľa tak aby to do desať rokov prípadne splatili.

Taktika asi taká že prvého budem ťahať po súdoch tak dlho až ho zoderiem z kože a s ostatnými to len zopakujem.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod LuboChess Pi Feb 13, 2015 3:39 pm

Martin, ak si mohol pýtať bývalý predseda NS SR napr. 33.193 € v tomto spore

http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/har ... sme-375280

alebo vyše 31 tisíc eur tu

http://medialne.etrend.sk/tlac/harabin- ... c-eur.html

150 tisíc eur tu

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/ha ... dikim.html

tak sa hádam ceníš na viac než :)

Otázne koľko by som si mal pýtať ja napr. od predsedu Rady + od člena Rady a GM za porušenie práv na ochranu osobnosti počnúc videom, končiac zverejnením o neprávoplatnom odvolaní, ktoré nebolo ani len doručené, napísané a KK im to zrušila a odtiaľ to prebral Šachový týdenník a NSS hoci to nebola pravda a končiac ďalšími procesnými pochybeniami :mrgreen:
Alebo sa ospravedlnia až na konferencii
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod Rasto Diviak Pi Feb 13, 2015 3:45 pm

Trojhviezdičkový, predsedu rady nechaj láskavo na pokoji, nech sa môže venovať užitočnejším veciam než je riešenie tvojich osobných sporov. Až spravíš pre šach aspoň desatinu z toho čo on, potom sa začni ozývať! Už mi začína byť zle z toho, koľko bahna a špiny sa na tomto fóre objavuje. Ľudia, to vážne nemáte nič užitočnejšieho na práci?
Rasto Diviak

Založený: So Feb 02, 2008 8:20 pm

Odoslaťod LuboChess Pi Feb 13, 2015 3:55 pm

Rasťo mne je to nakoniec ukradnuté ani som nezačínal - ale, keďže sa blížia krajské konferencie treba povedať, aby členov Rady za kraje volili rozvážne, táto Rada sa toto funkčné obdobie príliš nevyznamenala, to treba povedať otvorene

- rozpočty nestihla schvaľovať pomaly rok, niektoré odborné komisie doteraz pomaly 3 roky ani len nestihla o návrhoch rozhodnúť - schváliť/neschváliť, zvyšné s prieťahmi, o právnych lapsusoch nehovoriac,
bohužiaľ toto sa musí v novom funkčnom období zmeniť.

Pozor ja nekritizujem členov Rady ako jednotlivcov - viacero z nich sú vynikajúce osobnosti, ktoré toho spravili až až, ja len hovorím, že "byrokraticko-nefunkčný mechanizmus v štruktúre orgánov SŠZ - vypuklý najmä v Rade SŠZ nefungoval/nefunguje, možno to bolo len zlým manažmentom Rady, možno celkovo zlým nastavením ..., ale to je na inú diskusiu.
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod Martin Huba Pi Feb 13, 2015 5:08 pm

Ďakujem Ľubo
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod LuboChess Po Mar 30, 2015 6:00 pm

Kto nevidel v sobotu od 20-22 hod špeciálnu Tému dňa na TA3 pod titulom Šport a peniaze"

tak zo záznamu z archívu viď video

http://www.ta3.com/clanok/1058813/sport-a-peniaze.html

Hostia: František Repka / prezident SLA, Ladislav Čambal / generálny riaditeľ sekcie športu na MŠVVaŠ, Monika Maršáleková / advokátka, Marino Mersich / predseda Úseku alpských disciplín SLA, Timotej Zuzula / tréner, otec Veroniky Velez-Zuzulovej, Tomáš Žampa / tréner, otec Adama a Andreasa Žampovcov.

Primárne sa tam síce rozoberali problémy Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA), za účasti funkcionárov, rodičov top reprezentantov, i gen. riaditeľa športovej sekcie Ministerstva školstva p. Čambala,
ale je to zaujímavé i pre ostatné športy aké sú problémy - náklady juniori, top reprezentanti, reprezentačné zmluvy, poistné zmluvy pre prípad úrazu športovca, sekretariát, interné rozpory, rozdeľovanie peňazí v športe
dvojhodinová diskusia stojí za to.
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod LuboChess Ut Mar 31, 2015 1:39 pm

Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod Štekláč St Apr 01, 2015 9:34 pm

že koľko rokov je táto strana pri moci? A kľudne ma môže pán Danada vymazať. Kopec kecov a žiadne činy. A keď sa už ľudia nas..ú, tak im hodia nejakú smeť! Ako cez kopirák.
Štekláč

Založený: St Dec 03, 2014 5:04 am

Odoslaťod LuboChess Št Sep 03, 2015 11:12 am

Aj keď v parlamente počas rokovania NR SR môže dôjsť ešte k zmenám

financovanie športu podľa návrhu vládneho návrhu nového zákona o športe (s predpokladom účinnosti od 1. 1. 2016)

upravuje návrh zákona v 5. časti (viď §§ 65-78 - príloha návrh zákona) + dôležitá je i príloha č. 3 vzorec výpočtu podielu športu

Bližšie na stránke NR SR (PT č. 1723)

http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid ... terID=5693

V skratke podľa § 65 ods. 3 cit. návrhu zákona ffinancovanie štátneho rozpočtu určené na športovú činnosť bude formou

a) príspevku uznanému športu,
b) dotácie,
c) príspevku na národný športový projekt,
d) príspevku na športový poukaz.

Okrem financovania z verejného (štátneho) sektoru je pre financovanie zo súkromného sektoru

dôležité ustanovenie § 50 a § 51 cit. návrhu vládneho zákona o športe zmluva o sponzorstve v športe + čl. XI, ktorým sa mení zákon o daní z príjmu najmä v súvislosti s nákladmi

- výdavkami v súvislosti so sponzoringom v športe.

Samozrejme kopu finančných prínosov sa oproti rezortnému návrhu po medzirezortnom pripomienkovom konaní, najmä pre výhrady zdravotných poisťovní a Ministerstva financií SR okresalo.
Obrázok používateľa
LuboChess

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Financovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.