Quo vadis FIDE?

Finančné zdroje, sponzorstvo a marketing, dotácie, účtovníctvo, dane, ...

Quo vadis FIDE?

Odoslaťod miror Pi Sep 23, 2011 3:18 pm

Co sme si vo FIDE zvolili, to mame. Ak vsak prejde tento hyenizmus, potom ma zmysel uvazovat nad paralelnou organizaciou... 8-)

http://www.chessvibes.com/reports/dutch-chess-federation-fide-rating-system-threatened

Termin Krakova sa nezadrzatelne blizi. Nuz uvidime... ;)
miror

Založený: Ut Mar 18, 2008 10:03 am

Re: Quo vadis FIDE?

Odoslaťod Rasto Diviak Pi Sep 23, 2011 4:58 pm

Mirec, čo sa ti nepáči, ty nechceš sponzorovať Kirsana?
Ale teraz vážne, FIDE navrhuje stále väčšie a väčšie nehoráznosti. Už je asi fakt na čase, aby sa proti tomu postavili viaceré federácie,
keď to tak pôjde ďalej, o pár rokov budeme hrať turnaje predpísaným tempom 87 minút na 40 ťahov, 33 minút do konca partie s inkrementom 28 s na ťah,
povinný príchod 10 minút pred stanoveným začiatkom kola (inak kontumácia), predpísaným oblečením bude smoking, vklad do turnaja 300 EUR (z toho 280 pôjde FIDE, zvyšok organizátorovi) plus 10 eur za partiu za ratingovanie. Táto akciová cena však bude platiť len v prípade zaplatenia ročného členského poplatku FIDE vo výške 500 EUR, alebo celoživotného členského poplatku 10 000 EUR, inak bude dvojnásobná.

Hnus, velebnosti! :x
Rasto Diviak

Založený: So Feb 02, 2008 8:20 pm

Odoslaťod jogo Pi Sep 23, 2011 6:00 pm

Pre nas hrania chtivich je na to jednoduche riesenie - prestaneme robit turnaje pre FIDE, budu sa robit len pre LOK...
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod Rasto Diviak Pi Sep 23, 2011 8:57 pm

Jogo: presne toto napadlo aj mňa :D
Rasto Diviak

Založený: So Feb 02, 2008 8:20 pm

Odoslaťod Morphynista So Sep 24, 2011 1:18 pm

A to ještě není všechno. K výše zmíněným návrhům přibyl ještě další nesmyslný nápad tzv. "FIDE comission for modernisation" , v jejímž čele je sám K.Iljumžinov. Ten navrhuje zcela zakázat nabízení remízy v průběhu hry. Byla by možná jenom reklamace při trojnásobném opakování pozice atd. Přitom to předem domluveným remízám nijak nezabrání. Hráči si zvolí nějakou vhodnou "opakovací" variantu a za pár minut je po partii. Podstatné ale je, že možnost nabízení remízy patří k šachové tradici i přes pokusy (sofijská pravidla) ji nějakým způsobem omezit. A pokud se vedení FIDE snaží vytahat z hráčů co nejvíc peněz - prostřednictvím plánovaných licencí - a likviduje historické tradice šachové hry, je založení nové organizace opravdu jediným řešením...
Morphynista

Založený: Po Mar 28, 2011 3:13 pm

Odoslaťod Martin Huba So Sep 24, 2011 1:34 pm

Budeme sa k tejto téme určite baviť vo VV v Tatrách, ale za seba napíšem pár slov. Včera som nemohol, lebo by to nebolo publikovateľné.

Veľmi pozorne som čítal list holandskej šachovej federácie o pripravovaných zmenách a bol som dosť nahnevaný, keď som si premietol, čo by v prípade schválenia uvedené zmeny znamenali pre SŠZ. Určite si všetky pracovné materiály pred kongresom FIDE v Krakove preštudujem, ale dnes som kontaktoval jedného člena vedenia FIDE a tlmočil mu moju nespokojnosť s navrhovanými zmenami s tým, že veľmi pravdepodobne budeme proti. Podľa jeho slov Board FIDE neschválil uvedené návrhy a bude sa o nich diskutovať v Poľsku.

1. Takže k uvedenému návrhu budeme vo VV diskutovať a určite zaujmeme stanovisko. Ja osobne nedvihnem ruku za niečo, čo má poškodiť náš zväz.
2, FIDE bude musieť veľmi jasne zdôvodniť čo zamýšľa a prečo to chce robiť. Vo FIDE máme troch zástupcov v komisiách (okrem mňa ešte Karol Pekár a GM Plachetka) takže budeme môcť narobiť veľký krik ak bude treba.
3. Budeme musieť v skorej budúcnosti žiaľ rozmýšľať a prípraviť sa, aby sme v prípade nutnosti vedeli existovať hlavne (možno výlučne) na našom LOK. Počítanie LOK je u nás na rozdiel susedov v Česku zadarmo, už som v téme financovanie písal o potrebe spoplatniť túto službu, ale bude to vždy menej a jednojednoznačnejšie ako v prípade FIDE.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod pytlik So Sep 24, 2011 3:27 pm

krik bolo treba robiť, keď sme si za prezidenta volili p. Iljumžinova, teraz je už neskoro; ak niektorá z tých hlúpostí neprejde teraz, v budúcnosti určite, PS inak si nespomínam čo p. Iljumžinov na čele našej organizácie vymyslel dobré, ale na tých x hlúpostí si spomeniem bez problémov :-(
pytlik

Založený: Po Máj 25, 2009 7:28 am

Odoslaťod Ondrej Danada So Sep 24, 2011 4:17 pm

Som veľmi rád, že k tomu došlo ešte pred konferenciou. Dobre vieme, koho súčasný VV volil. Som rád, že aspoň nejaké následky za toto rozhodnutie proti vôli členov SŠZ sa začínajú prejavovať už teraz a nebude to úplne všetko na novom VV.

Fungovať len na LOK? Pokiaľ ide len o turnaje, škoda, tento rok som už navštívil aj zopár turnajov na Slovensku (Bratislava, Ružomberok, Orava) a bol som milo prekvapený. Všetky 3 turnaje sú nové, resp. Slovan staro-nový, a vidno, že kvalita ide hore. Naopak, sklamanie som zažil v Pardubiciach, kde robili všetko preto, aby si človek nič nekúpil. Žijem ťažký konzumný štýl života a hľadám turnaje, kde fungujú aj služby. Ja nemám problém objednať si niečo aj v drahšom bufete (napr. na extralige v Žiline) a urobiť tam aj slušnú tržbu (3-ciferná suma za víkend), ale keď niekto po mne chce 90 KČ za fľašu minerálky, ktorú majú v BILLE 200m odtiaľ za 12 KČ alebo 25 KČ za kávu, ktorá chutí ako voda po 3. vypláchnutí hrnčeka od kávy... Tiež som bol sklamaný vo Viedni, kde ani na tých vyšších stoloch nemali ani trochu úcty a musel som mať nohy stola medzi nohami svojimi. Za za aké štartovné?! Taká hanba! Pokiaľ sa však u nás zruší FIDE ratingovanie, budem chodiť len do zahraničia a ak sa ratingovanie dotkne líg, čo i len štvrtej (piatu ešte možno prežijem), so SŠZ končím a budem sa rozhodovať medzi HUN/AUT/CZE.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod jogo So Sep 24, 2011 6:41 pm

ondrej" v AUT uz teraz je rocne minimum FIDE turnajov. Zato na ich LOK spusta....
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod Jozef So Sep 24, 2011 7:43 pm

Ak si k tomu čo tu čítame pridáme ešte ekonomické prognózy do možno blízkej budúcnosti na celom svete, tak šach bude len pre deti najsolventnejších rodičov a pre talentované deti, ktoré objavíme pri voľnočasových aktivitách a ktoré nemajú dostatočne solventných rodičov (tých je najviac) bude šachové pokračovanie ťažko dostupné ( pre mnohých je tomu tak už teraz).
Ešte k tomu veľkému kriku čo sa pán Huba chystá robiť. To bude ako hlas smädného v púšti. Súhlasím že kričať bolo zo stránky Slovenska skôr.Teraz to už pripomína
politické prezliekanie kabátov pred voľbami, ktoré sa blížia.
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Ďalšia

Naspäť na Financovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.