Quo vadis FIDE?

Finančné zdroje, sponzorstvo a marketing, dotácie, účtovníctvo, dane, ...

Re: Quo vadis FIDE?

Odoslaťod Ondrej Danada So Sep 24, 2011 8:02 pm

Jogo, ďakujem za info, nevieš ako je to tam s ligami? Na turnaje si môžem chodiť kam chcem (aj chodím) bez ohľadu na federáciu, myslel som skôr kvôli ligám.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod jogo So Sep 24, 2011 8:22 pm

Ondrej: vsetko potrebne zistis najlepsie na:

http://ratings.fide.com/tournament_list ... 2011-07-01
popripadne
http://ratings.fide.com/tournament_list ... 2011-05-01

bohuzial sachove ligy v rakusku neviem ktore idu a ktore nejdu na FIDE. To som nikdy nesledoval, kedze som nikdy nemal ambiciu ich ist hrat. Turnaje som vedel kedze som sa o to zaujimal...
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod Martin Huba Ne Sep 25, 2011 8:22 am

Ondro, to, čo som napísal neznamená, že ideme hneď na LOK. Len musíme byť pripravení, "že prejdeme na národnú menu, ak šachové euro skrachuje".

Jozef, poprosím Vás aby ste neposudzovali ľudí podľa seba. Vy ste ma podporovali pred minulými voľbami a keď ste zistili že sa do VV nedostanete, lebo s Vami nikto nechcel robiť, tak ste otočili a odvtedy by ste ma najradšej utopili v lyžičke vody. Vy zištne prevraciate kabát a myslíte si, že sa správam ako Vy, žiaľ zase ste vedľa ako veľakrát predtým.

Pre ostatných. Stále nevidím lepšiu a reálnu alternatívu k Iljumžinovi, ak sa taká objaví a budem ešte vo funkcii tak budem presviedčať kolegov z VV aby sme volili lepšiu možnosť. To že sme ho volili, ale neznamená, že budeme nekriticky a bezvýhradne podporovať všetko čo z jeho okolia vyjde, Tak sú možno z minulosti zvyknutí rozmýšľať ľudia z prostredia bývalého Sovietskeho zväzu, ale my žijeme v demokratickom regióne a svoj názor vyjadríme.

Ešte jednoduchšie, nebudeme podporovať nič, čo by malo poškodiť SŠZ.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod Alžbeta Klučková Ne Sep 25, 2011 8:30 am

Neviem, či holandský šachový zväz tuší, že poplatok za prestup GM do jeho materskej federácie bol v SŠZ 30 000,-eur! A že následne SŠZ si ešte zobral od FIDE pôžičku / o ktorej zatiaľ členom SŠZ nebolo nič konkrétne oznámené/, vraj vo výške 20 000 - 30 000 eur /- predpokladám, že ani FIDE eurá nepestuje v záhradke ! Určite by toho bolo dosť, nad čím by naši holandskí kolegovia krútili hlavou !
Alžbeta Klučková

Založený: Ut Jún 24, 2008 11:34 am

Odoslaťod Jozef Ne Sep 25, 2011 9:59 am

Ak FIDE skrachuje tak neskrachuje šachové euro, ale tí čo sa rozhodli voliť Iljumžinova.
Pán Huba asi som trafil do čierného, keď ste zareagoval tak ako ste zareagoval.Reagovať na to čo ste napísal by bolo mimo témy, ale hlavne
podobal by som sa na Vás a to nechcem. Na Vás reagovať už nebudem až do času,keď príde na to čas a ten príde určite...
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod jogo Ne Sep 25, 2011 11:42 am

Podla mna to je ale celkom jednoduche. Najprv spravi bububu s mega poplatkami, potom po odpore federacii akoze ustupi a zvysi ich len trosku viac (o 50% a podobne). A vsetci budu radi ze sa to zvysilo len tolko....
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod hocikto St Sep 28, 2011 7:28 pm

Nemohli by šéfa FIDE opäť uniesť mimozemšťania?
Potom by sa už mohol vybral vhodnejší kandidát.
hocikto

Založený: Po Júl 11, 2011 11:42 am

Odoslaťod rastík So Feb 17, 2018 1:55 pm

najväčší slovenský šachový amatér -)
Obrázok používateľa
rastík

Založený: Št Nov 05, 2009 7:52 pm

Odoslaťod pat Ne Feb 18, 2018 3:27 pm

V iDNES.cz píšu o banke USB. Nemá to byť banka UBS?
pat

Založený: Ut Mar 03, 2015 11:31 am

Predchádzajúca

Naspäť na Financovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.