Členské SŠZ

Finančné zdroje, sponzorstvo a marketing, dotácie, účtovníctvo, dane, ...

Re: Členské SŠZ

Odoslaťod Martin Huba Pi Jún 05, 2009 6:45 am

Hosť to vystihol, mali by sme byť praktickí, zaplatiť všetko čo možno najskôr a naraz.

Nikto nemá záujem kluby penalizovať, to je choré. Hráme našu hru a načo sa stresovať. Na druhej strane však poriadok musí byť. Keď pozerám na financie a vidím, že aj keď škrtneme jednu repre akciu za 10 000 EUR, aj tak nám bude chýbať 3 000 EUR v auguste a 13 000 EUR v septembri (a sakra zrovna v septembri, keď musíme zaplatiť 7 000 EUR FIDE!), nie som moc nadšený. Na konci roka budeme síce v pluse, ale to je už neskoro. Na druhej strane sa teraz trochu uskromníme a vytvoríme rezervu na budúci rok, aby sme mohli normálnejšie existovať. A môžeme sa "tešiť" na tých budúcoročných extra približne 4 000 EUR pre zväz a 7 000 EUR pre kraje z vyššieho členského, čo nám reálne pomôže trochu zlepšiť situáciu v roku 2010, za predpokladu, že zase neklesnú dotácie. Super však?

Tie návrhy (adresnosť na hráča a podobne) nie sú zlé, a prezradím dopredu, že sa chceme seriózne zaoberať (už sa začalo) prechodom na online matriku (aj online ratingovanie na LOK, ale to je iná téma), kde by nemal byť problém priradiť platby k jednotlivým hráčom a navyše v reálnom čase...
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod sipkes Pi Jún 05, 2009 7:11 am

podla mojho nazoru, by sa clenske malo platit na obdobie 1.9.-31.8. /kvoli zjavnym komplikaciam.../ bolo by fajn, keby sa to zakotvilo aj administrativne, a co sa tyka prechodneho obdobia /ako spominal LuboChess/ s tym nebude problem, lebo co si pamatam, poslednych 10 rokov za uz plati k septembru, takze financny schodok vznikol uz davnejsie a mohli by sme ho ignorovat. Aj tak zvez riesi financne problemy vznikle az potom.
Laco Šipeky
sipkes

Založený: St Jún 03, 2009 8:52 am

Odoslaťod Martin Huba Pi Jún 05, 2009 7:26 am

Sipkes: súhlas. Vzniknuté problémy aj tak musíme vyriešiť a je zbytočné "lámať" kluby na platby skôr. Už nad tým ani neuvažujem.

Na členskom "na sezónu" sa mi páči to, že pre nás je hlavná skutočne šachová sezóna a nie kalendárny rok. Jasné voči štátu budeme účtovať kalendárne roky, ale interne by sme mohli sledovať sezónu, jej príjmy, výdavky a výsledné hospodárenie...Ničomu, čo je logické sa nebránim.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Re: M. Huba

Odoslaťod Hosť Pi Jún 05, 2009 7:50 am

Ak je súhlas s tým mojim návrhom na skoršie nešpecifikované platby klubov zväzu, tak mám ďalší návrh:
Ak sa má zaviesť online evidencia členov s priradím platieb k hráčom, tak by sa mohli medzi hráčov priradiť aj priamo celé kluby, kde by bol vždy evidovaný aktuálny preplatok voči zväzu.
A požiadavka klubu na zaplatenie nejakého poplatku by sa dala jednoducho realizovať ako presunutie správnej sumy medzi preplatkom klubu a zaevidovaním zaplatenia členského, licencie, prípadne iného poplatku.
Možno s to zdá ako jednoduchý nápad, no na takéto veci je lepšie myslieť od začiatku, lebo prerábanie už hotového by bolo náročnejšie.
Hosť

Založený: Pi Máj 29, 2009 6:32 pm

Odoslaťod Martin Huba Pi Jún 05, 2009 8:09 am

Takto:

Konferencia sa na niečom uzniesla a pre nás je to zákon. Viem si však predstaviť našu ústretovosť voči klubom, čo zaplatia napríklad do konca marca v tom, že budeme evidovať už spomínané preplatky v prípade, že nejakí hráči sa z rôznych dôvodov rozhodnú nehrať..Ak bude evidencia na hráčov (a na kluby samozrejme), hráči, čo nebudú mať uhradené, si zrejme nezahrajú turnaje v prvých troch štvrtinách roka...

Ja detaily nebudem riešiť. Chcem v tomto spolupracovať s http://www.c7c5.com a Martinom Mrvom ako hlavným iniciátorom tejto myšlienky. Takže konkrétne návrhy smerovať na neho, Martina Dobrotku a samozrejme Jana Murína.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod R. Jurčík Pi Jún 05, 2009 8:27 am

Mne pripadá riešenie jednoduché, nezaplatím 10€ ale 15€, tym pádom by som mal zaplatené polrok naviac, a pri 3-mesačnej lehote vychádza ďaľšia platba do toho septembra.
Či by sa to realizovalo individuálne, pre toho kto chce platiť pred ligou (trochu viac servisu zo strany SŠZ, ale peniaze skôr), alebo hromadne nechám na kompetentných...
RJ
R. Jurčík

Založený: Po Jan 28, 2008 11:19 am

Odoslaťod R. Jurčík Pi Jún 05, 2009 8:35 am

ešte pre úplnosť, samozrejme sa to takto nemusí realizovať vôbec...
R. Jurčík

Založený: Po Jan 28, 2008 11:19 am

Re: M. Huba

Odoslaťod Hosť Pi Jún 05, 2009 9:01 am

Ak bude evidencia na hráčov (a na kluby samozrejme), hráči, čo nebudú mať uhradené, si zrejme nezahrajú turnaje v prvých troch štvrtinách roka...
Ale ak by bola zavedená tá evidencia preplatkov, tak by sa dal ten preplatok klubu jednoducho použiť na uhradenie poplatku za takého hráča.
Samozrejme by to muselo byť na základe žiadosti niekoho kompetentného z klubu, nie automaticky, že hráč nikomu nezaplatí, no klub to zaplatí zväzu.
Alebo potom aby mal hráč možnosť uhradiť členské spolu s vkladom do turnaja.

Čo myslíte tým uznesením konferencie? Otázku časovej platnosti členského?
Musí na tieto záležitosti byť vždy konferencia? Nedali by sa zmeny uskutočniť cez iné orgány zväzu?

Tie detaily ohľadom predošlého príspevku:
Myslím, že nemá zmysel predkladať M. Mrvovi takéto návrhy niekým, kto tým nie je za SŠZ poverený.
Ak nie je rozhodnuté, ako presne by zväz chcel riešiť celú tú evidenciu platenia.
Hosť

Odoslaťod Martin Huba Pi Jún 05, 2009 12:15 pm

Hosť:
napísali ste:

"Myslím, že nemá zmysel predkladať M. Mrvovi takéto návrhy niekým, kto tým nie je za SŠZ poverený"

To Vás nechytám za slovíčka, len chcem zdôrazniť, že nebudeme nikoho poverovať, aby predkladal návrhy, Návrhy sú vítané :!: Samozrejme, že to neznamená, že všetky budú akceptované. Absolútne nie.

Pekný deň
Obrázok používateľa
Martin Huba

Re: Návrhy na evidenciu

Odoslaťod Hosť Pi Jún 05, 2009 12:34 pm

Asi sme sa trochu nepochopili.
Ja som to myslel tak, že:
1) SŠZ si najprv rozmyslí, čo presne má v tej "online matrike" byť a aké funkcie a pod.
2) A na základe toho vznikne požiadavka na M. Mrvu a on sa k tomu vyjadrí, čo všetko by z toho implementoval a pod.
Teda môj návrh smeroval ešte na ten prvý krok a vy ste ma už odkazovali na druhý.
A aj ten prvý krok je ešte závislý od toho, či bude vôľa schváliť tie predchádzajúce návrhy ohľadom skorších nešpecifikovaných platieb klubov.
Hosť

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Financovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.