Pomoc so swiss managerom

Pravidlá šachu, ratingy, normy, súťažné poriadky, ...

Zaujímavá úprava SwissManageru

Odoslaťod Karol Ut Júl 17, 2012 9:13 am

Od verzie 9.0.0.72 http://www.swiss-manager.at/download.aspx?lan=1 pribudla dlho chýbajúca možnosť zadať správne farbu v partiách súťaží družstiev. V našich súťažiach, kde sa hrá formou dvojičiek a v nedeľnom zápase majú domáci čierne na nepárnych šachovniciach, sa to obchádzalo výmenou domácich za hostí v súboroch na chess-results, resp. sa na to vôbec nebral ohľad a v štatistikách hráčov nesedeli farby, alebo riaditeľ viedol dva rôzne súbory danej súťaže...
Teraz je možné povoliť otočenie a pri párovaní hráčov v zadávaní individuálnych výsledkov otočiť farbu figúr v jednotlivých partiách.
•New Option in the tournament dialog in sheet "others": Enable manual color assignment of players in team round robin tournaments. (10.07.2012)
Tak prosím riaditeľov, aby si stiahli novú verziu SwissManageru Unicode aspoň 9.0.0.72 a pre nový ročník súťaže zvážili, či nepoužijú novú (neotáčanú) šablónu na žrebovanie a v nedeľných kolách len vymenia farbu v partiách.
Karol
Karol

Založený: Po Jan 28, 2008 7:29 pm

Re: Pomoc so swiss managerom

Odoslaťod rastík Pi Sep 14, 2012 7:11 am

stiahol som si septembrovú aktualizáciu národného aj FIDE ratingu a vyskytol sa mi jeden problém - Swiss Manager mi pri hráčoch nezobrazuje FIDE rating, iba národný. tituly, koeficienty, kluby, všetko ostatné sa zobrazuje korektne. mám aktualizovanú verziu 9.0.0.98. chcem sa spýtať, či má niekto podobnú skúsenosť, alebo či je chyba len niekde medzi mojou klávesnicou a monitorom ;)
ďakujem
najväčší slovenský šachový amatér -)
Obrázok používateľa
rastík

Založený: Št Nov 05, 2009 7:52 pm

Re: Pomoc so swiss managerom

Odoslaťod Karol Pi Sep 14, 2012 8:27 am

Tu treba hľadať problém medzi "Elistou a Viedňou". Je pravdepodobné, že pri zmene formátu FIDE listiny došlo k tomu, že SwissManager nesprávne importuje údaje zo zverejeného súboru players_list.zip do svojho databázového súboru schach.int, kde má všetkých hráčov s prideleným FIDE ID vrátane koeficientu K. Tento súbor schach.int skutočne neobsahuje ani FIDE ratingy, ani roky narodenia,... Naviac od určitej verzie SwissManager aj pri zadávaní hráčov do súťaže z národnej databázy schach.svk ťahá FIDE rating z FIDE databázy schach.int, takže prepisuje údaje, čo sú v schach.svk správne. Kým sa im to nepodarí zladiť (čo očakávam, že bude za niekoľko dní), odporúčam zneprístupniť súbor schach.int vo SwissManageri (zmazať, premenovať), potom si to bude ťahať údaje z dobrého schach.svk.
Aktuálny pracovný súbor svknatrb.zip pre aktualizáciu schach.svk som na web stránke SŠZ zverejnil dnes 14.9.2012 ráno na základe matriky zverejnenej 13.9.2012.
Karol Pekár
Karol

Založený: Po Jan 28, 2008 7:29 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Rozhodovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.