Klasifikačný poriadok

Pravidlá šachu, ratingy, normy, súťažné poriadky, ...

Klasifikačný poriadok

Odoslaťod Milan Kolesar Ne Aug 09, 2009 9:18 pm

Ku klasifikačnému poriadku, ktorý nadobúda účinnosť 1.9.2009, mám tieto výhrady:
1. Nezdajú sa mi vhodné články 12e a podobne bod c prechodných ustanovení. Ja by som ich vynechal z dôvodov: náhradné hodnoty sa nastavujú v prípade ak hráč nemal ELO a bolo treba nejakú hodnotu kvôli plneniu noriem. My však už žiadne normy na plnenie VT nemáme (titul Majster SSŽ sa udeľuje inak), preto náhradnú hodnotu nepotrebujeme. Pre výpočet ratingu je ale veľký rozdiel, či hráč ELO nemá alebo má ELO 1000, a to ako hráčovi s „ELO“-m 1000 ako aj jeho súperom. Aj vo FIDE je bežným prípadom hráč bez ratingu.
2. Článok 23b (ak hráč neodohrá v určitom období partiu, znižuje sa mu osobný koeficient) je veľmi nesystémový. Takéto pravidlo sa nikdy nepoužívalo vo FIDE (resp. neviem o tom), nevidím dôvod ani pre LOK SSŽ. Rovnako by som článok vynechal.
Milan Kolesar

Založený: So Mar 08, 2008 9:34 am

Re: Klasifikačný poriadok

Odoslaťod Július Gajarský Po Okt 17, 2011 6:45 pm

Po vyše dvoch rokoch žiadna odpoveď - prax však zrejme dáva - aspoň v prípade článku 23 b za pravdu Milanovi Kolesárovi...

Mňa zaujíma (keďýe téma k tomu je uzamknutá, dávam to sem...), kto môže dať bližsie informácie o zrušení LOK SSZ a kompletnom prechode na FIDE ELO ?
Július Gajarský

Založený: Po Jún 22, 2009 9:47 pm

Naspäť na Rozhodovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.