Rozhodcovské okienko

Pravidlá šachu, ratingy, normy, súťažné poriadky, ...

Re: Rozhodcovské okienko

Odoslaťod Július Gajarský St Mar 23, 2011 5:54 pm

Jozef, asi zbytočná poznámka a obviňovanie... Je na výkonných orgánoch SŠZ aby "problémy" riešili - ako to by som nechal na nich...

Skôr ma zaráža, že sa tu nikto neozýva k podstate problému - ani ŠTK, ani Rozhodcovská komisia, ani ...
Július Gajarský

Založený: Po Jún 22, 2009 9:47 pm

Odoslaťod Július Gajarský Pi Mar 25, 2011 10:26 pm

Ďalší pokus:
Prosím "technicky (nie právnicky) jasnú" odpoveď na takýto problém:
V súťaži družstiev nastúpi neoprávnene (v rozpore s jasne stanovenými propozíciami/SP - napr. aj nastúpenie viacej licenčných hráčov, ako je dovolené) hráč a príde sa na to až po skončení zápasu/turnaja.
Rozhodca zápasu/turnaja (resp. orgán, ktorý súťaž) riadi jeho výsledky
a) ponechá v platnosti
b) kontumuje a opraví výsledky družstva...
c) použije iné riešenie

???
Július Gajarský

Odoslaťod Jozef So Mar 26, 2011 8:38 am

Nie je mi jasné ako je to s regionálnymi (Liptov, Turiec, Orava,atď) šachovými orgánmi. Musia vôbec existovať alebo je to len ochota šachistov regiónu zriadiť si vlastné regionálne zastrešenie. Ak musia, tak akú formu majú mať. Ak nemusia mať zastrešenie ako riadi kraj činnosť v danom regióne? Pojem "by mali mať" v týchto súvislostiach sa nedá brať ako fundovaná odpoveď od kompetentných.
Tiež si myslím, že vzťah na vyššom stupni (kraj - VV) nie je úplne doriešený. Obaja sú samostatné právne subjekty. V minulosti sa myslelo, že tento vzťah vyrieši to ,že v Rade budú zástupcovia všetkých krajov . Terajší VV sa presvedčil, že tomu tak nie je (viď snahy o zmenu zodpovednosti za prácu s mládežou) .Jednoducho páky nadradenosti a podriadenosti neplatia. Ak chceme SŠZ postaviť na pevnejšie nohy tak v prvom rade musia byť jasne vyriešené otázky štruktúry zväzových orgánov (región, kraj VV SŠZ), spôsob ich vzájomných vzťahov min. na úrovni vzájomných povinnosti a práv. Najskôr treba vyriešiť uvedené ,tak sa ľahšie budú riešiť iné záležitosti - napr. prerozdeľovanie členských prispevkov.
Hlaváčik
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod LuboChess So Mar 26, 2011 2:14 pm

Ad Julo: technicky môžeš dostať facku z ľavej strany alebo z pravej strany, ale právne to bude tak či tak ublíženie na zdraví ;-)
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod Július Gajarský So Mar 26, 2011 2:19 pm

Ľubo - práve, že to nemusí byť, ešte to môže byť napr. zákonné použitie donucovacích prostriedkov a čo ja viem čo ešte, čo vedia právnici vytvoriť...

Preto chcem jasnú odpoveď na konkrétny problém...
Július Gajarský

Predchádzajúca

Naspäť na Rozhodovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.