Súťažný poriadok družstiev

Pravidlá šachu, ratingy, normy, súťažné poriadky, ...

Re: Súťažný poriadok družstiev

Odoslaťod Rasto Diviak Po Apr 08, 2019 9:28 pm

Stano, som členom ŠTK. Návrhy na zmeny SPD sme mali možnosť prediskutovať a pripomienkovať. Samozrejme, že prehľad o navrhovaných zmenách mám, len nie so všetkými návrhmi súhlasím.
Rasto Diviak

Založený: So Feb 02, 2008 8:20 pm

Odoslaťod milando Po Apr 08, 2019 11:25 pm

Zopár cudzincov je v súťaži určite na prospech. Toto, ale už prestáva byt slovenská súťaž. Situácia sa za súčasných podmienok bude ďalej zhoršovať. Naturalizovaných hráčov bude pribúdať. Hrať pravidelne extraligu len s vlastnými odchovancami je prakticky nemožné. Páči sa mi návrh pána Búryho, alebo Mariána Jurčika - minimálne 5 hráčov SVK federácie v každom zápase. Milan Michalička.
milando

Založený: Št Apr 10, 2008 12:39 pm

Odoslaťod milando Po Apr 08, 2019 11:38 pm

V poslednej vete mi vypadlo slovo : nelicenčných. V každom zápase mimimálne 5 nelicenčných hráčov SVK federácie.
milando

Odoslaťod daniel64 Ut Apr 09, 2019 12:29 am

Stano, Bosman ruling https://en.wikipedia.org/wiki/Bosman_ruling rešpektujú vo väčšine Európy aj v šachu, určite povedzme v Nemecku alebo Rakúsku. Iba my, CZE, myslím aj HUN si vymýšľame rôzne obmedzenia, ktoré môžu naozaj platiť tak do prvého súdu...
Zdraví IS
daniel64

Založený: Ne Jún 21, 2009 8:50 pm

Odoslaťod jogo Ut Apr 09, 2019 5:53 am

Stano: nikdy som nebol clenom STK, nikdy som nekandidoval na clena STK, nikto ma nikdy o tom neinformoval ze som sa stal clenom STK.
Bol som sucastou komunikacie o novom sutaznom poriadku, bral som to ako sucast toho, kedze casto som ho komentoval a ziadal o zmeny, no nik ma neinformoval ze tam som ako clen STK.

Podobne si myslim ked pozeram na viacero tych mien, vazne si myslis ze by Mirec kandidoval na clena TKM? Ten co sa brani snad vsetkym komisiam a zvazom? Samozrejme mozno sa mylim (nemozem sa za neho vyjadrovat), no osobne tomu neverim.
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod milando Ut Apr 09, 2019 1:22 pm

Spomínajú sa tu úspechy Gažíka a Pecháča v spojitosti s extraligou. Gažík, Pecháč', Viktor a Filip Haringovci dostali šancu si zahrať extraligu v Inbeste Dunajom v čase 2LA + 2LB licencií. Vtedy nemohol Inbest postaviť troch licencovaných Poliakov a nemal troch naturalizovaných Poliakov. Dnes už mladí hráči šancu v Inbeste nedostávajú. Súčasná licenčná politika berie mladým šancu a to nielen v Dunajove. Ostatné kluby sa budú tomuto trendu prispôsobovať.
milando

Odoslaťod Alzbeta Kluckova Ut Apr 09, 2019 2:38 pm

Subjektivny nazor.
Gazik dostal sancu vsade inde, Pechac dokonca 1.sachovnicu pocas celej sezony, obaja Haringovci odohrali celu sezonu, Miro Rohacek da v dalsej sezone sancu 7 mladym bez nariadeni a obmedzeni.
Dunajov sa rozhodol, ale nik z mladych o nic neprisiel.
Naopak, vyzera ze dostali velmi dobre miesta v Extralige.
Alzbeta Kluckova

Založený: Pi Máj 16, 2014 11:06 am

Odoslaťod Alzbeta Kluckova Ut Apr 09, 2019 3:03 pm

Zakazat, obmedzit, zoskrtat a pod. je jednoduche, pohodlne a nikoho to z vedenia nic nestoji.
Pisala som svoj nazor uz pred rokom.

"Motivujte " kluby. Vyhlaste zaujimavu odmenu SSZ pre kluby s danymi podmienkami, ktore chcete striktne nariadit.
MSR dospelych a zien maju OPEN vitazov aj Slovenskych vitazov.
Preco Extraliga, ktora je Open nemoze mat aj Slovenskych vitazov? Vytvorte odmenu, ktore pomoze slovenskym vitazom hrat ECC. Mame 3 miesta, DS moze mat este pri sebe 2 timy v ECC. Naposledy ak si dobre pamatam, boli 2 v 2016 ( to som tam bola osobne).

No chce to samozrejme peniaze navyse. A to " boli".
Sme jeden tym, aj to som tu pisala, nesluboval vo svojom volebnom programe peniaze navyse.

Stanko, riesit ucelovost vlastnych klubovych zdrojov, neziskanych od SSZ moze VV resp. SSZ hypoteticky zacat riesit az po tom, ked vyriesi spravnost vydavkov SSZ, bez ohladu na zdroj,
A len hypoteticky, lebo v skutocnosti je to amoralne.
Alzbeta Kluckova

Odoslaťod Alzbeta Kluckova Ut Apr 09, 2019 3:17 pm

Preco nemoze najlepsi klub s Vasimi striktnymi podmienkami, napr. max dvaja non SVK hraci pocas kazdeho kola, vyhrat 5000 EUR ?

A preco sa mozu hracky nedosahujuce uroven ani svetovej 100-200 premavat po svete s plnou uhradou vsetkeho, coho sa len da?
Odpoved, lebo mame na to darovane peniaze z MS SR nie je odpovedou.

Zial, Extraliga je nasa najvyssia sutaz. Suhlasim, ze ani najlepsie "Slovenske kluby" nebudu dosahovat svetovu uroven, tak ako tie nase hracky na 100-200 mieste.
Preto by som im navrhovala asi nieco podobne , ucast v ECC s plnou uhradou, coho sa len da. Dufam, ze dostatocne spravodlive.

A odkial na to vziat ? Vec VV. Ak to nedoriesi tento, tak volit ten, co to bude mat vo volebnom programe.
Alzbeta Kluckova

Odoslaťod Jozef Rachela Ut Apr 09, 2019 7:36 pm

Milan, všetci mladí talentovaní, potenciálni hráči SVK mali aj majú šancu hrať v extraligových družstvách, aj tí Vaši v BB, aj z ostatných kútov Slovenska.Druhá vec je, či mali záujem a ochotu prispôsobiť sa prípadným ďaľším požiadavkám / odohrať niečo aj napr. v B -družstvách týchto extraligových klubov v nižších súťažiach/...

p.Klučková, z Vašich posledných príspevkov Vás nepoznávam, mnohé dobré myšlienky... Čo sa týka ECC, my urobíme čo sa dá, aby sme si vybojovali účasť, ale bude to nesmierne náročné, máme pred sebou Slovan, Sninu /ktorá bude v poslednom trojkole maximálne posilnená/ a v poslednom kole vlaňajšieho vicemajstra...
Jozef Rachela

Založený: Po Feb 23, 2009 9:49 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Rozhodovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.