Povinná účasť juniora a/alebo ženy v ligách

Pravidlá šachu, ratingy, normy, súťažné poriadky, ...

Re: Povinná účasť juniora a/alebo ženy v ligách

Odoslaťod Rasto Diviak Ut Dec 03, 2013 3:22 pm

Martin, nemám čas ani chuť znovu čítať celú túto tému, takže len stručne:
Označiť nejaký klub z 2.ligy za pivný klub len preto, že si zopár kamarátov ide po zápase sadnúť na pivo a zanalyzujú partie, je z môjho pohľadu veľmi urážlivé. Ak by to napísal bežný diskutujúci, dá sa nad tým mávnuť rukou, ale ak to napíše prezident zväzu... Automaticky si takýto klub zaradil medzi kluby nižšej úrovne (nepamätám si presnú formuláciu). Aspoň je vidieť ako si vážiš členov SŠZ.
Veľmi arogantne mi vyznieva celý dnešný príspevok z 11:42. A celkovo by som Tvoje argumenty zhrnul nejako takto: "schválili sme rozhodnutie, tak všetci držte hubu a krok".
Mám rád priamu a otvorenú komunikáciu, pretože dokáže ušetriť dosť času. Nemala by v nej však chýbať elementárna slušnosť. Viem, že sa v dnešnej dobe slušnosť a úcta k iným ľuďom nenosí, ale ja som bol k nim od malička vedený a nehodlám to meniť.

Neviem, akej hystérii som mal podľahnúť. Jednoducho som vyjadril svoj názor. Zatiaľ ma nikto z diskutujúcich nepresvedčil, že zavedenie povinných šachovníc je správny krok, ktorý prinesie viac úžitku ako škody.
Trénujem mládež už viac ako 10 rokov a za ten čas som dobre pochopil, aké ťažké je vychovať silného šachistu. Celkovo je práca s mládežou veľmi náročná a nie každý má na ňu vlohy, čas a chuť. Preto je nezmysel nútiť každý klub, aby vychovával mladých. Nechajme to na kluby, ktoré to chcú robiť a vedia robiť.
Rasto Diviak

Založený: So Feb 02, 2008 8:20 pm

Odoslaťod Rasto Diviak Ut Dec 03, 2013 3:25 pm

Pripajam sa, mishik, skvela myslienka!
Rasto Diviak

Založený: So Feb 02, 2008 8:20 pm

Odoslaťod Martin Huba Ut Dec 03, 2013 3:38 pm

Už vidím, ako dve eurá motivujú... :) Tu už nikto nepotrebuje analýzy a grafy?

K Vášmu príspevku druholigista:
Do noci asi nerobíte, keď aj teraz môžete sledovať a odpovedať na fóre ;) že ja som demagóg.

Čo sa mňa týka šachu som sa prestal venovať v osemnástich ako som išiel na výšku. Aj keď som bol štyrikrát na finále Československa dorastencov, Slovensko som aj vyhral, nebol som zvlášť usilovný, skôr ma zaujímal voľný čas popri turnajoch a dievčatá :roll: Takže nie som nejaký príklad. úroveň dnešných 2000 som mal asi rýchlo neviem...

Nikto nechce aby ste juniora vychovali. Chcem aby ste mu dali šancu hrať. Na licenciu, čo je zadarmo. Do tretej ligy ste sa hrdinsky hádzal sám, že juniora nechcete, tak prosím, píšte presne. Medzi nami, bez urážky, máte elo 2000, fakt si myslíte že junior do osemnásť alebo dievča, bude od Vás o triedu slabší? Treba skúsiť možno budete prekvapený.

Samostatné družstvo je drahé a nesplní účel. Hokejisti juniori sú fyzicky slabší ako dospeláci tam je to možno užitočné, ale šachová mládež je dnes svetová špička. Tí najlepší už v ligách hrajú nepotrebujú špeciálne družstvo. Ide o zakomponovanie ostatných mladých do družstiev.

Takže tak.

P.S. takže pivný klub a všeobecne jeden príspevok je plno urážok...
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod yuri Ut Dec 03, 2013 4:04 pm

Takto. ja si myslim, ze mishikov napad je ovela lepsi ako to co bolo schvalene. 2 eura nemotivuju nasadzovat nadmerne, to je pravda. no tu si treba uvedomit, ze v prvom rade by mali sancu dostat hrat hraci ktori sa zasluzili o to, ze klub vobec tu ligu moze hrat. situacia nemala klubov je totiz taka, ze kompletne vsetky naklady lig nesu dani hraci, a to preto aby mohli hrat. samozrejme s tymi cislami sa da hrat. vela novych juniorov to do druhej ligy to neprinesie. 5 eur za zenu uz mozno motivuje na par spekulativnych nasadeni :)

inak osobne by som ako prvy krok k tomuto vytvoril nejaky formular kde by sa mohli hlasit juniori alebo ich rodicia ktori druhu ligu chcu hravat. osobne totiz o ziadnych neviem. nech vieme o akych poctoch tych co chcu a nemozu sa momentalne bavime.
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Odoslaťod Martin Huba Ut Dec 03, 2013 4:08 pm

Chlapi a už toľko do mňa nešite, berte ohľad na zrelého a zaujímavého muža 8-) (keď chceš byť pochválený pochváľ sa sám...)

Už som pochopil, že je to horúca téma a písal som že sa to bude ešte zvažovať, tak už prímerie.

Idem do fitka, lebo v decembri na jogovom squashovom turnaji budem už fakt na hanbu :oops:

Dúfam, že ste sa všetci čo viete hrať prihlásili :!:

Ak ma tam traja porazia, tak asi budem musieť byť proti tej ženskej šachovnici :)

Prezidente, ale už zdvihni zadok a šup do toho fitka....

Pekný večer

P.S. yuri, veľmi dobre, ale prídeš hrať ten squash??
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod jogo Ut Dec 03, 2013 4:26 pm

3ja v minimalne 8mich zapasoch? To nie je zly ciel, to uz by sme nielen mohli ale aj mali zvladnut....
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod druholigista Ut Dec 03, 2013 4:31 pm

Dať šancu juniorovi je pekné.Ale...

Musí odohrať 11 partií. Čo keď bude chorý, musím mať v zálohe ďalšieho. Na koho úkor bude hrať ten junior?
Bude sa s nami skladať na sezónu?
Čo keď bude dostávať výprasky? A potom už za nás nebude chcieť nastúpiť.
Čo keď budú ostatní v družstve na neho nadávať, nielenže im berie miesto v zostave, ešte aj kazí zápasy?
A od ďalšej sezóny nám chcete zobrať ďalších 11 partií kvôli žene?
Čo keď žena odíde za školou do zahraničia, budeme hľadať ďalšiu?

Nikdy nie je neskoro priznať chybu a pozrieť sa na to z iného uhľa pohľadu. Z pohľadu družstiev, ktoré si platia členské.
Tú ligu si vybojovali hráči. Hráči, ktorí pravdepodobne majú výkonnosť, aby si mohli zahrať kvalitné a zaujímavé partie.

Dohodnime sa, že takéto otázky a fakty ste pri schvaľovaní do úvahy nebrali.
Dohodnime sa, že tento návrh je potrebné znova otvoriť na zasadaní a zohľadniť nielen to, že dajme šancu juniorom a ženám, ale aj aké dopady to bude mať na jednotlivé družstvá. Družstvá, ktoré si poctivo vybojovali ligy.

P.S. Práca, na ktorej je človek na cestách po Slovensku, najazdí každý deň, 400-500km, domov príde po 20.00 uťahaný. Áno aj taká práca existuje. To je len reakcia na to, že asi "nie som" moc vyťažený, ked si tu cez pracovnú dobu, môžem vypisovať na fóre.
druholigista

Založený: Ut Dec 03, 2013 8:59 am

Odoslaťod Martin Huba Ut Dec 03, 2013 5:29 pm

Áno jogo, nech je o čo hrať. Osem zápasov??? chceš ma zabiť? no čo už, beriem. Ale na Rasťákovi si zgustnem ak tam bude ;) na starého bobra skákať, ja mu dám :) .

Druholigista, súhlas, k tomu čo som už písal, ešte dodám, že by príslušná komisia mala vytvoriť dotazník a poslať ho organizačným pracovníkom druhých a prvých líg. Samozrejme vyhodnotiť atď. Verím, že sa nájde riešenie ako Michal nazval win-win....Určite Vám aj Vášmu družstvu prajem veľa šachovej energie :!:

V každom prípade je dobre, že táto diskusia miestami možno priostrá, ale sme šachisti, bola.

Všetkým ďakujem, mnou raneným a urazeným sa ospravedlňujem a idem si fúkať boľačky z toho fitka. Starý chlap by nemal vymýšľať vtákoviny.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod jogo Ut Dec 03, 2013 5:40 pm

Martin: to je minimanlne 8... Samozrejme u nas zapas je totozny ako jeden set (tak uz to nevyzera tak strasne)...
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod Wlk Ut Dec 03, 2013 7:53 pm

http://sk.wikipedia.org/wiki/Syndr%C3%B3m_vyhorenia
Citajte s porozumenim (nasej situacii).
Stanislav Vlček
Wlk

Založený: Po Feb 11, 2008 3:17 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Rozhodovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.