Od 1.7.2013 FIDE preukazy

Pravidlá šachu, ratingy, normy, súťažné poriadky, ...

Re: Od 1.7.2013 FIDE preukazy

Odoslaťod LuboChess Št Jan 31, 2013 6:30 pm

Rasťo nesúvisí, ale je podobného ducha :)

Paľo (Pytlík) už viem prečo Vám v parlamente nezvolili nového predsedu ÚPN - ;)

obávali sa, že okrem bádania komunistických a fašistických zločinov pribudne nová zložka "FIDE ELO zločiny :mrgreen:
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod LuboChess Št Jan 31, 2013 6:34 pm

P.S. Má to aj výhodu
č. 1 Čím viac ľudí stratí záujem o FIDE, o to viac stúpnem vo FIDE SVK rebríčku ;) (bez nutnosti trénovať)
Výhoda č. 2 sekretariátu - akonáhle bude mať všetky čísla pasov nebude musiať sekretariát pracne naháňať ľudí pri vybavovaní víz, leteniek či poistiek na medzinárodne repre podujatia (už ich bude mať v DB)
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod jogo Št Jan 31, 2013 6:53 pm

Lubochess; zabudni na to, cisla pasov budes musiet vzdy riesit, lebo sice nejake to cislo pasu mozno sekretariat ziska, no nebude mat ani sajnu ci je aktualne...
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod LuboChess Št Jan 31, 2013 7:14 pm

Ja by som si to hneď žiadal i s dĺžkou platnosti pasu, podľa zákona o cestovných dokladoch č. 647/2007 Z.z. sú max. tieto lehoty
cestovný pas sa občanovi, ktorý dovŕšil 16 rokov, vydáva s platnosťou na 10 rokov, občanovi mladšiemu ako 16 rokov sa vydáva s platnosťou na 5 rokov a občanovi mladšiemu ako 6 rokov sa vydáva s platnosťou na 2 roky; ak je občan držiteľom cestovného pasu s platnosťou na 10 rokov, druhý cestovný pas sa mu vydá s platnosťou na 5 rokov.

Občanovi, ktorému nie je dočasne možné zosnímať odtlačky prstov, sa vydá cestovný pas s platnosťou na jeden rok.
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod jogo Št Jan 31, 2013 7:34 pm

Aj keby si vedel plastnost, nic to na tvojej informovanosti nemeni. Nikdy nevies ci to je aktualne...
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod Martin Huba Št Jan 31, 2013 10:50 pm

SŠZ podpíše protestný list na FIDE spolu s ďalšími federáciami...

Pred časom (v 2011) som založil jednu tému, ktorá so súčasným problémom súvisí viewtopic.php?f=20&t=1220

Platby na FIDE idú každým rokom hore, a nezáleží na tom, že okrem SŠZ platia aj iné slovenské šachové subjekty. V konečnom dôsledku by tie peniaze mohli radšej ostať na Slovensku a v slovenskom šachu.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod yuri Pi Feb 01, 2013 11:21 am

tak si citam zakon o ochrane osobnych udajov, a tak rozmyslam. kombinacia meno+cislo pasu+fotografia+rok narodenia+pohlavie je podla vsetkeho osobnym udajom, ktory spada pod zakon o ochrane osobnych udajov. netusim kde fide sidli, ale pravdepodobne sa bude jednat o cezhranicny prenos osobnych udajov (zrejme aj mimo eu). jednak cislo pasu v kombinacii s ostatnymi je vec ktoru SSZ nepotrebuje (na evidenciu clenov sa vacsinou pouziva kombinacia inych udajov), a hlavne mam pocit, ze tu by uz asi bol potrebny pisomny suhlas tych clenov ktorych sa to bude tykat.

co sa tyka alternativneho ela, atd, trochu sa zamyslite. velka cast lig je ratingovana na fide (existuje este nejaka druha najnizsia liga ktora ratingovana nieje). zaroven sa presadilo, ze velkej vacsine hracov bolo narodne elo odobrane. na vine tejto zalezitosti je SSZ, a preto to SSZ musi aj riesit. tvarit sa, ze je to sluzba len pre uzku cast hracskej zakladne je chore, ved toto sa dotyka drvivej vacsiny aktivnej hracskej zakladne. a tu potom vyskoci klasicka demagogia. ked som sa pytal naco je tolko penazi na sekretariat, tak mi bolo vysvetlene, ze je tam velmi vela administrativy ktoru treba riesit (napriklad kupovanie leteniek). tak co keby miesto vybavovania leteniek 2 mesiace (no tak reprezentanti nepoletia na nejaku sutaz) urobili nieco, co bude cela hracska zakladna potrebovat ? miesto toho tu hned vidim snahu, ako z toho vytazit viac penazi do zvazovej kasy. ci ten administrativny poplatok uz niesu peniaze ktore by mohli ostat v sachu ?

inak ako sa toto dotkne cis hracov? nebudu musiet nahodou aj ti aby boli ratingovani an to svoje cis elo byt takto licencovani ?
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Odoslaťod yuri Pi Feb 01, 2013 1:38 pm

inak citam si este to pdfko co sem niekto hodil. z coho konkretne v tom pdfku vyplyva, ze proces registracie/licencovania sa vztahuje aj na hracov, ktori uz fideid maju? Kedze karticky ma vydat FIDE/NCF, tak sa mozme tvarit, ze na nase preukazy doplnime fideid a sme zavodou. ako passport number sa doplni N/A, nakolko v case vydania karticky ziadny passport nemal (sosebou).

jedine co tam vidim ako vec je poplatok za relistovania cloveka na listinu, co neviem presne kedy nastava (je tam aj neaktivita?) a ci to v minulosti bolo spoplatnene.
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Odoslaťod pytlik Po Feb 04, 2013 1:25 pm

to mishik: pokiaľ sa pamätám, národné elo pre hráčov s fide elom zrušila bez nejakej veľkej diskusie predchádzajúca konferencia (2009?), plus bolo ešte odsúhlasené zníženie minimálneho ratingu na 1000 - čo sa tiež neukázalo ako nejaká dvakrát šťastná záležitosť
osobne by mi tvoj návrh ani nevadil

to lubochess: to bude ten pravý dôvod, fideelo zločiny žiaľ ešte skúmať nemôžeme, ale snáď raz to príde:-)

to prezident: vďaka

osobne by som i tento poplatok nejako prekusol, obávam sa však, že nie je vôbec posledný a skutočne prestávam mať chuť platiť každý rok viac a viac, za služby, ktoré takú hodnotu ani nemajú
pytlik

Založený: Po Máj 25, 2009 7:28 am

Odoslaťod Martin Huba Po Feb 11, 2013 4:13 pm

Pred chvíľou som dostal tento mail... Licencovanie sa nateraz zrušilo... :)

From: Directory Elista FIDE Office [mailto:directory@fide.com]
Sent: Monday, February 11, 2013 3:49 PM
To: Slovakia Chess Federation; huba@chess.sk; pekar@chess.sk; dobrotka@chess.sk
Subject: Announcement"

Dear friends,

The licensing of the players has been cancelled. The new documents about registration will be presented in due course.

_____
FIDE Secretariat
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Rozhodovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.