Utajovanie partií do vyriešenia protestu

Pravidlá šachu, ratingy, normy, súťažné poriadky, ...

Mal by riaditeľ súťaže partie z dvojkola, počas ktorého bol podaný protest, zverejniť?

Áno, mali by sa bezodkladne zverejniť všetky partie tak, ako boli odohrané bez ohľadu na protest.
6
54%
Čiastočne áno, mali by sa bezodkladne zverejniť všetky partie okrem partií zo zápasu, ktorý je predmetom protestu, tie potom dodatočne.
1
9%
Nie, nemalo by sa zverejniť nič až do rozhodnutia ŠTK.
0
Žiadne hlasy
Nie, nemalo by sa zverejniť nič až do rozhodnutia ŠTK a nadobudnutia právoplatnosti.
4
36%
 
Celkový počet hlasov : 11

Utajovanie partií do vyriešenia protestu

Odoslaťod Ondrej Danada Ut Nov 13, 2012 2:57 pm

Ahojte,

určite je Vám všetkým známy spor Budmerice-Pezinok. Tento poľutovaniahodný spor spôsobil, že partie z 1. ligy neboli viac ako 3 týždne zverejnené. Nie z dôvodu, že by ich niekto neposlal, alebo riaditeľ si neplnil riadne povinnosti, ale zámerne, a to až do rozhodnutia ŠTK a nadobudnutia jeho právoplatnosti (uplynutia lehoty na odvolanie).

Mne osobne sa takýto postup nepáči. Nevidím dôvod na to, aby kvôli nejakému lokálnemu sporu dvoch družstiev nemal fungovať partiový servis pre celú západnú polovicu Slovenska. Aký je Váš názor?

Nie je cieľom tohto príspevku útočiť na riaditeľa, ktorého si vážim, ale prediskutovať túto tému, aby sme sa vyhli podobným nepríjemnostiam do budúcna, keďže spory občas vznikajú a ja som zástanca toho, aby mali čo najmenší dopad na slušné družstvá, ktoré sporom úspešne predchádzajú.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada
 
Príspevky: 1486
Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Utajovanie partií do vyriešenia protestu

Odoslaťod mishik Ut Nov 13, 2012 3:33 pm

Ked uz nastal takyto spor a bol podany protest, nech ho riesi STK a druzstva zapojene do protestu. Dalsia medializacia je zbytocna, iba by tu bolo dalsich 150 mudrlantov, ako by sa to malo vyriesit. Ak chce niekto nieco riesit, nech kandiduje do STK a riesi.
Obrázok používateľa
mishik
 
Príspevky: 776
Založený: Po Sep 08, 2008 10:43 am

Re: Utajovanie partií do vyriešenia protestu

Odoslaťod Ondrej Danada Ut Nov 13, 2012 4:06 pm

Mishik, toto si akože robíš zo mňa srandu?

Ja keď som bol v ŠTK, tak si ma pravidelne žiadal o to, aby som zverejňoval výsledky priebežne ešte pred uplynutím deadline pre nahlásenie výsledkov. A teraz, keď ja žiadam zverejnenie partií, ktoré neboli zverejnené vyše 3 týždňov od odohrania, tak som mudrlant a mám kandidovať do ŠTK?

Ja vôbec nechcem riešiť žiaden spor a miešať sa do rozhodnutí ŠTK, ja sa iba dožadujem bezodkladného zverejnenia partií, v ideálnom prípade všetkých, ak to nie je pre legislatíve prekážky možné, tak aspoň tých z bezproblémových zápasov. A to nemyslím len teraz, ale najmä do budúcna, keď sa budú riešiť iné spory.

Jedno družstvo ide na zápas na poslednú chvíľu a druhé nie je ochotné odpustiť meškanie vis major. Majú na toto doplácať slušné družstvá, ktoré chodia na zápasy v dostatočnom predstihu a prípadné meškanie súperov odpustia?
Obrázok používateľa
Ondrej Danada
 
Príspevky: 1486
Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Utajovanie partií do vyriešenia protestu

Odoslaťod mishik Ut Nov 13, 2012 5:46 pm

Ondro, vysledky su zverejnene.

Partie citujem "ak to nie je pre legislatíve prekážky možné", ...asi to nie je mozne. Mozno len partie este nie su nahodene, resp. ich vsetky druzstva neposlali. Osobne by som vsak tie partie daneho zapasu urcite nedaval von, pretoze Pezinok ziada anulovanie zapasu a novy termin ak sa nemylim, teda partie by boli neplatne? S podobnym pripadom som sa nestretol a myslim, ze drtiva vacsina ludi. Prave preto, ze je to citliva tema a otazka, pokial nepadne rozhodnutie STK by som dalsie informacie nedaval von, aby nedoslo k ovplyvnovaniu rozhodnutia.
Obrázok používateľa
mishik
 
Príspevky: 776
Založený: Po Sep 08, 2008 10:43 am

Re: Utajovanie partií do vyriešenia protestu

Odoslaťod Ondrej Danada Ut Nov 13, 2012 6:22 pm

Mishik, viem, že sú výsledky, no mňa zaujímajú partie. Z výsledkov sa nedá urobiť ani tréningový materiál ani príprava na súpera.

V citácii "ak to nie je pre legislatíve prekážky možné" si zabudol na druhú časť vety "tak aspoň tých z bezproblémových zápasov". Toto by ma uspokojilo dosť natoľko, aby som nemusel na fórum nič písať, keďže momentálne ma zaujímajú partie z iných zápasov.

Mozno len partie este nie su nahodene, resp. ich vsetky druzstva neposlali.
Sú a poslali. Toto mám overené.

Osobne by som vsak tie partie daneho zapasu urcite nedaval von, pretoze Pezinok ziada anulovanie zapasu a novy termin ak sa nemylim, teda partie by boli neplatne?
Ak môže byť vonku možno neplatný výsledok zápasu, prečo by nemohli byť vonku možno neplatné partie? V čom je rozdiel? Ak by to bol až taký problém, tak nech sú aspoň z tých ostatných zápasov.

S podobnym pripadom som sa nestretol a myslim, ze drtiva vacsina ludi. Prave preto, ze je to citliva tema a otazka
Aj keď mám na túto tému jasný názor, nemôžem ho verejne pod vlastným menom napísať, aby som neprejudikoval. Ak si niekto nie je istý, chápem, ale čo s tým majú partie ostatných zápasov? Minimálne tie mali byť zverejnené už dávno.

pokial nepadne rozhodnutie STK by som dalsie informacie nedaval von, aby nedoslo k ovplyvnovaniu rozhodnutia.
Rozhodnutie už dávno padlo. Predseda ŠTK napísal, že to Obyčajný člen SŠZ celkom dobre vystihol.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada
 
Príspevky: 1486
Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Utajovanie partií do vyriešenia protestu

Odoslaťod igi Ut Nov 13, 2012 6:59 pm

Pozdržať vydanie spravodajcu a partií až do uzavretia sporu bolo moje rozhodnutie, pripúšťam, že môže byť sporné, či to bol správny postup a som zvedavý na výsledok Ondrovej ankety. Rozhodol som sa tak aj z dôvodu, že medzi prvým a druhým dvojkolom je mesiac a pol pauza a chcel som sa vyhnúť prípadnému vydávaniu novej verzie spravodajcu a partií v závislosti od rozsúdenia sporu, stanovisko ŠTK tiež ovplyvnilo to či udelím pokutu za nenastúpenie jedného hráča Pezinku.

Včera uplynula lehota na odvolanie sa proti rozhodnutiu ŠTK, čo sa pokiaľ viem nestalo, takže výsledky a partie by mali byť definitívne platné a dnes som zverejnil spravodajcu aj partie - poslal mailom OP a rozhodcom, zavesil na zväzovú stránku a partie sa dajú prehrať aj na stránkach chess-results a c7-c5.
Igor Poláčik
igi
 
Príspevky: 350
Založený: Št Feb 07, 2008 9:45 am

Re: Utajovanie partií do vyriešenia protestu

Odoslaťod akreiv Ut Nov 13, 2012 8:37 pm

Ak na to pozerám ako právnik s neuzavretým spisom, tak asi radšej ešte nezverejňovať? Ale nemáte na to už odsúhlasený nejaký vnútorný predpis?
akreiv
 
Príspevky: 111
Založený: Po Okt 11, 2010 8:12 pm

Re: Utajovanie partií do vyriešenia protestu

Odoslaťod Ondrej Danada Ut Nov 13, 2012 9:20 pm

Žiaden predpis na to nie je, preto som otvoril diskusiu, aby sa dohodol nejaký spoločný postup a prípadne k tomu spísala nejaká interná smernica.

Vedel by som pochopiť, ak sa niekto rozhoduje medzi variantom č. 1 a variantom č. 2 práve pre argumenty o otvorenom spise.

Celkom však nerozumiem tej logike, prečo by partie napr. zo zápasu Trnava - Doprastav nemohli byť zverejnené pre spor Budmerice - Pezinok, ktorý s tým nemá absolútne nič spoločné a nijako ich nemôže ovplyvniť. Vedel by mi niekto z hlasujúcich pre variant č. 4 vysvetliť? Naozaj nechápem. :shock:

Ak bude výsledkom ankety len nejaký pomer x:y, tak to má nízku výpovednú hodnotu, lebo nikto nevie kto a na základe čoho sa rozhodol. Dôležité sú najmä argumenty. Či už pre jednu stranu, alebo pre druhú. Keďže rozhodnutie je právoplatné, možno sa k tomuto prípadu vyjadrovať bez obmedzení.

Každopádne treba poďakovať Igorovi za včasné zverejnenie po nadobudnutí právoplatnosti rozhodnutia. Tým to však nekončí, treba si tieto veci ujasniť, aby riaditelia vedeli, čo majú robiť, keďže ani Igor si podľa jeho vlastných slov nebol istý správnosťou svojho konania.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada
 
Príspevky: 1486
Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Rozhodovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.