FIDE licencie pre rozhodcov

Pravidlá šachu, ratingy, normy, súťažné poriadky, ...

Re: FIDE licencie pre rozhodcov

Odoslaťod norbertsnv Pi Nov 23, 2012 6:05 pm

Jogo, ja viem že vyššie ligy sa nehrajú naraz, ale už v 2. lige máš zároveň 24 zápasov. K tomu pridaj nejakú nižšiu ligu, nejaký GPX turnaj a napríklad ja hrám iba 3. a 4. ligu, takže mňa musíš tiež odpočítať :) . Ako to presne bude ošetrené neviem, ale nemyslím si že SŠZ bude vo svojich (ex.,1.,2.) ligách podvádzať a riskovať že ich následne nezapočítajú. A niekto prípadne príde o normu na titul IM/GM.
norbertsnv

Založený: Po Jan 28, 2008 10:52 am

Odoslaťod Rasto Diviak Pi Nov 23, 2012 8:03 pm

To by aj mna velmi zaujimalo, ako to bude osetrene. Ale situaciu, ze kazdy jeden zapas co i len v ligach riadenych SSZ bude piskat licencovany rozhodca, si neviem dobre predstavit. Licencovanych rozhodcov bude na to malo a niektori si obcas budu chciet aj nejaky ten zapas zahrat.
Rasto Diviak

Založený: So Feb 02, 2008 8:20 pm

Odoslaťod jogo Pi Nov 23, 2012 8:12 pm

norbert: mne to je jasne co vravis, len ti vravim ze ta tvoja statistika 7lig x 6 zapasov je viac ako 39 rozhodcov tiez o nicom nevravi. A taktiez sa zopakujem (alebo zopakujem to co napisal Rasto Diviak) - neviem si predstavit tiez ze kazdy ligovy zapas bude pisakat licencovany rozhodca a kazdy z nich bude uvedeny na FIDE ze rozhodoval tuto sutaz. To by teoreticky mohlo byt 66 rozhodcov per kazdu ligu a neverim tomu ze sa to tam da niekde vobec zadat...
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod rastík Po Dec 03, 2012 9:06 am

dodržiavať termíny je také typické slovenské, a tak sa k 30.11 rozšíril zoznam na 79 mien. pribudla poznámka kraj, a tak sa da zistiť, že TN - 4, PO - 1, KE - 1
zaujímavé....
najväčší slovenský šachový amatér -)
Obrázok používateľa
rastík

Založený: Št Nov 05, 2009 7:52 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Rozhodovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.