Sankcie za nenastúpenie hráča/družstva v ligovom zápase

Pravidlá šachu, ratingy, normy, súťažné poriadky, ...

Re: Sankcie za nenastúpenie hráča/družstva v ligovom zápase

Odoslaťod LuboChess Pi Nov 29, 2013 8:44 pm

A keď si členovia Rady myslia, že domáhať sa plnenia zo zmluvy na súde (napr. nevyplatený sponzoring) medzi "spoločnosťou AB, a.s. (vo veci týkajúcej sa organizačnej zložky) vs. iba AB, organizačná zložka (nie materská), ktorá nemá procesnú subjektivitu na súde (podľa OSP, OBZ a konštantnej judikatúry) je to isté a neveria mne nech si to kľudne nechajú vysvetliť od Ivana (Syrového), Igora (Gažíka), Petra (Petrána) atď. - len nemôžu zotrvávať na právnych nezmysloch, ktoré nás v konečnom dôsledku (ak by sa niečo stalo) stálo príliš veľa peňazí.

Predpokladám, že Rada nato bdie nad VV zmluvami (aby sa neprijali blbosti), ak sa nič nestane tak to môže podpísať kľudne i sekretárky zväzu bez VV a Rady - vždy musíme myslieť na najhorší scenár (aby sa eliminovali škody).
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod LuboChess Pi Nov 29, 2013 8:46 pm

Zotrvávanie rady na zlých rozhodnutiach môže priniesť viac škôd, než keby ostala pasívna a nič neprijala
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod Vladimír Hagara Pi Nov 29, 2013 9:14 pm

Pán Huba, ťažko sa mi čítajú Vaše dnešné príspevky. Som smutný z toho, že nechcete počuť rozumné argumenty oponentov. K príspevkom Rasťa Diviaka, Mira Roháčka, Zuzky Štočkovej netreba nič dodávať. Sú výstižné, popisujú realitu. To nie je vyplakávanie, že sa niečo nedá. Mali by si ich pozorne prečítať všetci členovia VV, možno by dodatočne pochopili, že urobili nešťastné rozhodnutie.
Vladimír Hagara

Založený: Ut Aug 06, 2013 6:26 am

Odoslaťod Martin Huba So Nov 30, 2013 9:31 am

Pán Hagara, veľmi si Vás vážim a chápem Vaše obavy. Prosím chápte aj Vy mňa.

Zavádzanie zmien je vždy spojené s prirodzeným odporom,lebo ľudia normálne preferujú stabilitu a pokoj.

Ak by som nebol tvrdohlavý, SŠZ by nemal dostatok peňazí z členského na svoju činnosť, nemal by veci ako logo, novú stránku, trojkolo extraligy, online šachovnice, online prenosy, trénerský systém, šach na školách, regionálne akadémie, národnú akadémiu, akceptované postavenie v ECU a FIDE, sponzorov...atď.

Podľa môjho názoru Výkonný výbor nie je na to, aby pol roka riešil termíny extraligy a pol roka termín MSR juniorov, taký VV nikto nepotrebuje a v tom prípade ja osobne budem robiť niečo iné.

Kreatívni ľudia a hlavne mladí ľudia potrebujú výzvy, ktoré ich motivujú, posúvajú ďalej. Podpora mládeže a ženského šachu je taká výzva. Iste, je veľa dôvodov prečo nerobiť nič, ale to je ako mať pred sebou dvere do neznámej miestnosti a neotvoriť ich , nenazrieť čo sa za nimi skrýva.

Predstavte si, že VV teraz to rozhodnutie zruší. Je to veľmi ľahké a bezbolestné. Potom čo? Ešte aj tí, čo proti rozhodnutiu brojili, budú sklamaní, lebo čakali že realita potvrdí ich kuvikanie, že to nepôjde.

Ja som tiež sklamaný, ale z toho, že som úprimne očakával, že sa rozvinie diskusia typu bude to ťažké, s problémami ale bavme sa o tom ako tie problémy prekonať. A prekonajme ich.

Ako chceme od našich hráčov aby sa blížili k svetovej špičke, keď my sami sme, ako by povedal prvý slovenský veľmajster, priposratí??

Keď chceme, aby sa naši veľmajstri neplantali s uspokojením okolo elo 2500, tak im musíme ísť náročnosťou voči sebe príkladom.

Prepáčte za dlhý príspevok, ale ak by som ho nenapísal, tak by som asi pukol, ako by povedala Kačička, čo sa človeka nikdy nevzdá aj keď sa mu nikdy neozve... 8-)
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod yuri So Nov 30, 2013 11:38 am

Martin: podpora zenskeho sachu skutocne nieje taka vec ako hovoris. podporovat nieco tak, ze znicis nieco co si nevytvoril je lahke. ty vsak zabudas, ze sutaze klubov su tu pre kluby a nie pre rozvoj sachu. mozno ta to prekvapi, ale zaujmom clenov zvazu je hrat dneska a nie dnes nehrat aby mohol o 20 rokov niekto hrat. sachisti zensky sach k prezitiu nepotrebuju (prekvapujuco potomstvo mozu plodit aj s nesachistkami). podpora juniorov je asi potrebna, toto vsak nieje dobra cesta. motivacia robit musi byt pozitivna a nie negativna. + ligy su vpodstate jediny uspesny dlhodoby projekt pre clensku zakladnu a takyto sposobom ich rozbijat nieje moc spravne.

ak to rozhodnutie zrusis odporcovia smutni nebudu. sachisti su vraj inteligentni ludia a po prezreni Mirovych tabuliek kazdy inteligentny clovek vidi ake su pocty zien a aka je realizovatelnost ich nastupovania na 2. ligu.

inak znova pripomeniem, ze sa mi nepaci, ze svojich nazorovych oponentov zosmiesnujes (vid kuvikanie).

inak hranim v nasich ligach sa k svetovej spicke nikto nepriblizi. ak chces aby sa k tomu priblizovali, co pre to VV robi ? lebo doteraz som mal pocit, ze priorita je rozsirovanie clenskej zakladne
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Odoslaťod yuri So Nov 30, 2013 12:01 pm

Ak by som nebol tvrdohlavý, SŠZ by nemal dostatok peňazí z členského na svoju činnosť, nemal by veci ako logo, novú stránku, trojkolo extraligy, online šachovnice, online prenosy, trénerský systém, šach na školách, regionálne akadémie, národnú akadémiu, akceptované postavenie v ECU a FIDE, sponzorov...atď.

otazka je kolko z tej tvrdohlavosti je pozitivnym prinosom pre clenov.
zvysene clenske - toto clenovia citia, ja stale tvrdim, ze cele zvysenie clenskeho vykryva mzdy sekretariatu, pricom drvivej vacsine clenskej zakladni nieje vobec zrejme co sekretariat vlastne cely rok robi - jedine co vieme je, ze riesia platby suvisiace s clenskym a ligami a to je na mzdove naklady 17k eur malo. zial o tejto teme mame minimum informacii
logo - pre clenov absolutne nepodstatne
nova stranka - otazny prinos pre clensku zakladnu (plus pocul som na nu negativny feedback). navyse v case tvorby tej stranky to chceli robit aj ini ludia ktori tvrdili, ze nebudu lebo ty.
trojkolo extraligy - presadil si. vlani sme videli co si o tom myslia kluby. alebo vari nastupili vsetky druzstva v piatok v plnom stave ?
online sachovnice, prenosy - neviem ci sa vsetky sachovnice kupovali "az" za teba, pre sach to prinos je, a asi aj pre radovych clenov.
CIS - pre radovych clenov je to na najblizsich par rokov vec s minimalnym prinosom (okrem velkeho financneho zavazku, ktoreho vyhodnost ukaze cas, avsak je fajn, ze bola odvaha)
RA - znova nic pre beznych neprivilegovanych clenov. okrem toho je otazka kolko z nich by v nejakej forme vznikla ajtak. avsak je pravda, ze toto je vec ktoru VV riesil opravnene a je to dobre

vacsina opatreni ktore robite su opatrenia ktore maju moznost pozitivne sa prejavit do buducnosti. opatrenia smerovane do sucastnosti su ale vacsinou robene na ukor zaujmu terajsich clenov. skuste trochu mysliet na to, ze ako VV mate zastupovat aj zaujmy vacsinovej clenskej zakladne.
yuri

Odoslaťod Jozef Rachela So Nov 30, 2013 12:32 pm

p.Juraj, máte pravdu, že motivovať treba pozitívne a že ligy sú v podstate jediný úspešný dlohodobý projekt. I keď jediný asi nie...
Nebude jednoduché hlavne u žien ich získať do jednotlivých klubov, keď ich je momentálne relatívne málo. Jediný faktor o ktorý sa môžeme oprieť je „čas“. Ak sa niekomu nepodarí do 2 rokov /dlhá doba, krátka doba?/ zabezpečiť do svojho klubu vlastné, ako by som to nazval, odchovankyne?/, je tu možnosť zlanáriť ich z okolitých klubov, miest a obcí / na výkonnosť ešte nehladiac/, resp. zo zahraničia /pre začiatok/. Spočiatku to môžu byť aj začiatočníčky, veď vo väčšine klubov budú v podobnej situácii a teda väčšina bude bez výhod, oproti tým, ktorí už so ženami majú určitý náskok a tých je predsa v 2.ligách a 1.ligách /ako to tu prezentujú diskutujúci pomerne málo/. Potom neskôr budú pribúdať vlastné a o cudzie sa záujem začne znižovať. Že tým utŕži 2.liga v tých počiatkoch? Keď budú mať všetci prakticky rovnaké podmienky? Je to možné, ale začne sa formovať silná a široká skupina mladých ľudí, dievčat a žien, ktoré postupom času budú môcť byť zaraďované vo všetkých kluboch aj v najvyššej súťaži. Že však sú aj teraz? Je to pekné, ale je ich málo.
SŠZ priamo riadi extraligu, 1.ligy a 2.ligy. Preto je postup najskôr zdola. Je fakt, že aj 2.liga je už na pomerne dobrej úrovni, hlavne na tých vyšších šachovniciach. Nie je jednoduché na nich bodovať. Začiatočníci-čky budú však spočiatku hlavne na tých nižších a pomerne s rovnakými šancami.
Nesúhlasím s názorom, že čo je nás po tom, čo bude o 20 rokov. Nech si to riešia iní. My si chceme zahrať a nech nám do toho nikto ne.... Ano, dá sa rozširovať členská základňa, ale kvalita príde až keď bude mať čo najširšia základňa možnosť zdokonalovať sa v kvalitnejších súťažiach.
Hraním v našich ligách v rannom veku, sa k svetovej špičke určite budeme približovať. Nehovoriac o tom, keď vo väčšine klubov postupne dorastú mladí napr. v 15-tich rokoch na čelné šachovnice...
Jozef Rachela

Založený: Po Feb 23, 2009 9:49 am

Odoslaťod yuri So Nov 30, 2013 1:22 pm

p. Rachela: jediny pre siroku clensku zakladnu. ale kludne menujte dalsie. problem je vtom, ze clenska zakladna nieje v SSZ preto aby bezmyslienkovite plnila kazdu hlupost ktoru si niekto vo VV vymysli. zvlast ked pri kandidature ani slovom nespomenul, ze nieco take planuje zaviest. dokonca vo VV mate zenu, a aky bol jej postoj k tomuto ? podla prezentovaneho hlasovala proti :). zaujimave. ako zena ktoru to ma podporit by asi mala byt za...

to, ze navrhujete do druhej ligy miesto kmenoveho hraca ktory chce hrat brat na licenciu hracku zo zahranicia je skvele. comu konkretne to pomoze ?

a podmienky mat vsetci rovnake nebudu. konkretne u Vas mam silne podozrenie, ze ste si to prelobovali aby ste dosiahli v lige konkurencnu vyhodu.

a preco by ma malo trapit co bude o 20 rokov ? ked vy ako VV presadite, ze si nezahram uz dnes, tak ma fakt netrapi, ze o 20 rokov nebudem mat s kym hrat. len neviem naco chcete novych clenov do zakladne, ked ani na tych sucastnych vam vobec nezalezi.

ak si myslite, ze je dolezite aby hrali juniori a zeny prvu ligu tak rozsirte prvu ligu o 2 druzstva, ktore zaplatite z rozpoctu SSZ, jedno cisto juniorske, druhe cisto zenske a nech tu sutaz hraju.
yuri

Odoslaťod Jozef Rachela So Nov 30, 2013 2:51 pm

p.Juraj, ale to Ste trochu prehnal. Nechcem odbočovať z témy, ale čo sa týka klubu, v ktorom pôsobím už nejakých pár desiatok rokov /možno viac ako máte Vy, bohužial vás nepoznám osobne/, ma ani nenapadlo lobovať za niečo o čom píšete.
Zhruba pred 20 rokmi bol náš klub v absolutne zlej finančnej situácii. Na zápasy sme cestovali na vlastné náklady, sponzor žiadny, hráči prestupovali do okolitých obcí, lebo aj tam mali lepšie podmienky. Vypadli sme z druhej ligy /vtedy to bola 2.najvyššia súťaž u nás a akurát sa zavádzala extraliga a tak sme padli do 3.ligy, ktorá bola ale už 4.najvyššia v novovytvorenom systéme. Nemohli sme nič, len rozmýšlať, ako ten pád zastaviť a pokúsiť sa skonsolidovať. Je to dlhý príbeh, asi nemá význam ho písať, možno niekedy príležitostne Vám ho, ak budete mať záujem, vyrozprávam.
Dnes máme družstvo v extralige, vlani skončilo na 2.mieste, ďalej máme družstvo v 2.lige a asi z nej vypadneme, máme aj v 4. aj v 5.lige. Mńa teší, že v tomto roku máme na tréningoch toľko detí, že niektorí rodičia nemajú volnú stoličku a musia celý čas stáť a stoja a aj oni počúvajú prednášky.
Takže tak...
Jozef Rachela

Založený: Po Feb 23, 2009 9:49 am

Odoslaťod yuri So Nov 30, 2013 3:09 pm

p. Rachela, to je vporiadku. ja vnimam problem vtom, ze nutite inych do toho aby tiez robili to co vy. Na miestach kde je len jeden klub je dobre ked robi s mladezou. avsak preco im to nanucovat. co sa tyka dievcat, zrejme nepopierate, ze Vas klub z toho nejaku dobu bude cerpat konkurencnu vyhodu v druhej lige (kde pravidelne hrajuce dievcata mate). pokial to nebola Vasa primarna motivacia (osobne neviem vobec ci ste vo VV, nepamatam si a nepovazujem to za podstatne) urcite budete z tohto rozhodnutia mat par bodov "zadarmo". spomente si na to vzdy ked ziskate ako druzstvo bod s hrackou ktora je o niekolko urovni slabsia ako vsetci ostatni na zapase.
yuri

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Rozhodovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.