Podmienky štartu neregistrovaných hráčov

Pravidlá šachu, ratingy, normy, súťažné poriadky, ...

Re: Podmienky štartu neregistrovaných hráčov

Odoslaťod Július Gajarský So Jún 25, 2011 8:04 pm

Miro, ďakujem za poklonu, ale mýliš sa - Ľubo mi neodpovedal - len vysvetlil opätovne svoj pohľad na dokument, hoci nie je ani jeho spoluautor (ako právnický laik predpokladám, že keď je niekto uvedený pod dokumentom ako autor, že ním aj je :-) a a rozvinul, ako SŠZ (a vlastne my členovia) platíme na FIDE poplatky neplatiacim členské či neregistrovaným - čo je podľa mňa nesprávny záver - ak to tak je, nech jednoducho po kontrole výsledkovej listiny šachový zväz - ak na to má - označí štart hráča ako neoprávnený a jeho výsledok jednoducho na FIDE nezapočíta...

K tým odpovediam na dve otázky, kde si SŠZ naplní svoje povinnosti (pritom od členov či organizátorov turnajov vyžaduje - dokonca pod hrozbou sankcií plnenie), ktoré si naformuloval do svojich dokumentov dávam druhú šancu :-):
Július Gajarský
 
Príspevky: 1487
Založený: Po Jún 22, 2009 9:47 pm

Re: Podmienky štartu neregistrovaných hráčov

Odoslaťod LuboChess So Jún 25, 2011 8:22 pm

Julo kazdy pisomny dokument SSZ by mali podpisat aspon dvaja clenovia VV zvacsa prezident SSZ + niekto. Takych dokumentov zvlast prezident ako statutar popodpisuje neurekom to neznamena, ze zakazdy je i autor/spoluautor tak ako to definuje Autorsky zakon. A opacne na niektorych dokumentoch kolko ludi v sucasnosti i minulosti malo svoj podiel zasahov a pripomienok, ale vacsina z nich automaticky nemusi figurovat ako podpisujuca osoba v originalnom dokumente v sanone SSZ. Je uplne nepodstatne ake meno/mena figuruju na dokumente vzdy je to Slovensky sachovy zvaz.
Obrázok používateľa
LuboChess
 
Príspevky: 3622
Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm
Bydlisko: Bratislava/Poprad

Re: Podmienky štartu neregistrovaných hráčov

Odoslaťod Július Gajarský So Jún 25, 2011 10:08 pm

Ľubo - OK - ďakujem za vysvetlenie. Ostatne hádam potom.
Július Gajarský
 
Príspevky: 1487
Založený: Po Jún 22, 2009 9:47 pm

Re: Podmienky štartu neregistrovaných hráčov

Odoslaťod igi Po Jún 27, 2011 1:30 pm

Kazdy ucastnik ratingovaneho turnaja dostava od zvazu isty servis (minimalne ratingovanie), takze snaha zvazu spoplatnit tento servis zrejme nie je uplne neopravnena. Podla mna by to malo ale byt primerane. Na FIDE openoch sa stava, ze hra aj par neregistrovanych hracov, z ktorych mnohi si len prisli jednorazovo zahrat turnaj vo svojom meste, ale viac sutazne sachy nehraju. Pytat od nich navyse rocne clenske 10 eur je za poskytnuty servis vela. Navrhujem zmenit to tak, ze za neregistrovanych hracov by mal organizator odvadzat fixnu sumu zodpovedajucu priemernym nakladom zvazu na takehoto hraca (netusim kolko to je, povedzme 1-2€).

Okrem tohto navrhu mam aj par otazok:
1. Podla sucasneho stavu pravidla, ak za neregistrovaneho ucastnika turnaja organizator zaplati poplatok vo vyske clenskeho, stava sa automaticky tento ucastnik individualnym clenom zvazu? Ak nie a zucastni sa v tom istom roku dalsieho ratingovaneho turnaja, musi poplatok vo vyske clenskeho platit znova? Ak nie, tak musi existovat evidencia takychto hracov za prislusny kalendarny narok, kde je?
2. V pravidle je písane ze sa tyka: "Pre turnaje organizované za spoluúčasti Slovenského šachového zväzu (SŠZ), resp. v turnajoch, ktoré idú na výpočet ratingu FIDE alebo LOK". Co presne znamena spoluucast zvazu? Na rapid a blitz turnaje (nedotovane zvazom, nie majstrovstva SR, nie ratingovane) sa toto pravidlo nevztahuje, alebo ano?
3. Aka je vymozitelnost pokut za porusenie tychto pravidiel, ak je ako organizator uvedena povedzme osoba co nie je clenom SSZ alebo nejaky hotel? (Na kluby ma SSZ paky ako napr. nepripustenie do lig, pozastavenie cinnosti, ale napr. do propozicii open Doprastav mozeme napisat, ze oficialnym organizatorom je Smajdova mamka :))
Igor Poláčik
igi
 
Príspevky: 350
Založený: Št Feb 07, 2008 9:45 am

Re: Podmienky štartu neregistrovaných hráčov

Odoslaťod Jozef Po Jún 27, 2011 2:18 pm

Na turnaji, ktorý ide na povedzme iba LOK sa neregistrovaný hráč prihlási (to je bežné) a pred začiatkom podľa nových usmernení je povinný zaplatiť povedzme 5 .-€ (má 15 rokov). Neuhrá dostatok bodov na zápis do LOK. Aký servis SŠZ využil?
Stal sa členom aj keď nechcel, ale to už je kdesi na hrane paragrafov či nie? Miesto toho, aby sme mali radosť z toho,že zasa niekto nový začína chodiť na turnaje a možno sa stane členom ak sa bude cítiť na zápis do LOK, my hneď za príchodu od neho pýtame peniaze, ešte ani nevieme či chce vôbec hrať šachy. Prišiel si to jednoducho vyskúšať a bude si myslieť,že organizátor je nenažranec .... a ono organizátor nie je nenažranec.... a tak sa radšej otočí na opätku a pôjde....Prečo chceme možno budúcich šachistov odradiť? Možno preto,že oni vedia dať mat D+K.
Jozef
 
Príspevky: 2141
Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Re: Podmienky štartu neregistrovaných hráčov

Odoslaťod miror Po Jún 27, 2011 4:35 pm

Jozef: myslel si K+V, nie? Mat s damou da predsa kazdy, no s vezou to uz vyzaduje dajaky ten titul :D
miror
 
Príspevky: 747
Založený: Ut Mar 18, 2008 10:03 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Podmienky štartu neregistrovaných hráčov

Odoslaťod Jozef Po Jún 27, 2011 6:48 pm

Mirec, lenže s K+V je skutočné umenie urobiť pat, ale K+D to je riziko patu väčšie ( o tom nás presviedčajú aj titulovaní hráči náborových turnajov) a treba na tom fakt rozmýšľať dlhý čas.... :D
Jozef
 
Príspevky: 2141
Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Rozhodovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron