Súťažný poriadok družstiev

Pravidlá šachu, ratingy, normy, súťažné poriadky, ...

Re: Súťažný poriadok družstiev

Odoslaťod Machník Po Nov 14, 2016 7:57 pm

Pán Riabov, už toľkokrát ste použili slovo "na záver", že mi jednoduchšie zmýšľajúci šachisti by sme už SPD mali dať pokoj.
Prijímam Vašu požiadavku ak mi zodpoviete ešte pár otázok k SPD čl. 6 Stretnutie.
citujem.
6.8.
Pri vykonávaní športu môže byť športovec bez jeho súhlasu monitorovaný športovou organizáciou, ku ktorej má príslušnosť, ak zákon o športe neustanovuje inak, a to v prípade zákazu monitorovania v priestore antidopingovej kontroly.
Z monitorovania môžu byť vyhotovované obrazové, zvukové, obrazovo-zvukové záznamy a záznamy o fyzickej výkonnosti športovca. Záznamy z monitorovania uchováva športová organizácia, ku ktorej má športovec príslušnosť, najviac dvanásť rokov odo dňa ich vyhotovenia.
Tak sa pýtam na hrubo zvýraznené časti a žiadam vysvetlenie.
a/. fyzická výkonnosť športovca - čo tu pri šachistoch treba sledovať? Nie je to náhodou preklep a nemá tam byť uvedené slovo "psychická" miesto fyzická?
b/. kto vymyslel obdobie dvanásť rokov? Prečo toľko, kto to bude kontrolovať a kto pokutovať porušenie termínu?

6.9. Poprosím na príkladoch vysvetliť čo znamená "majetkové zhodnotenia záznamov športovou organizáciou".

Nehovorím, že mi rozum zastal nad znením článku. Hovorím len, že som sa dobre pobavil keď som to čítal.
Machník

Založený: St Mar 12, 2008 9:44 am

Odoslaťod Rasto Diviak Št Máj 11, 2017 9:48 am

Súťažný ročník 2016/17 je za nami, do nového ročníka zostáva ešte dosť času. Všetci máme záujem o to, aby ligové súťaže fungovali čo najlepšie a v tomuto záujmu by mali zodpovedať aj predpisy, ktorými sa súťaže riadia. Ak máte nejaký návrh na zmenu v Súťažnom poriadku družstiev, napíšte ho prosím buď sem alebo pošlite na e-mailovú adresu rastislavdiviak@chess.sk
Návrhy by som rád prediskutoval do konca mája 2017, aby sme ešte pred júnovou konferenciou, resp. v dostatočným predstihom pred termínom na prihlásenie do Extraligy (30.6.) finálnu verziu nového Súťažného poriadku.
Rasto Diviak

Založený: So Feb 02, 2008 8:20 pm

Odoslaťod Machník Št Máj 11, 2017 9:15 pm

Pán Diviak veľa času ste nedali na pripomienkovanie SPD.
Odhadujem, ak má byť k téme aj nejaká diskusia, že máme termín na predloženie návrhov tak do konca tohto týždňa.
Bez ohľadu nato, že pred rokom som prispieval k téme (čo sa, mimochodom, úspešne podarilo prekryť nie celkom opodstatneným balastom) by som návrhy predložil nanovo. Čerpal by som pri tom zo svojich skúseností rozhodcu, organizačného pracovníka a predsedu klubu.

Vybraný bod SPD v danej vybranej vete by som preškrtol niektoré časti a nahradil ich inou formuláciou.
Plus doplnil komentár - zdôvodnenie. Môže to takto byť?
Machník

Založený: St Mar 12, 2008 9:44 am

Odoslaťod rastík Št Sep 21, 2017 8:29 pm

SŠZ zverejnil novú verziu SPD platnú od 20.9. - https://www.chess.sk/download/dokumenty/1505841131SPD_SSZ_(20-09-2017).pdf
jediná zmena, čo som si všimol je odstránenie obmedzenia nastúpenia 3xLA v jednom zápase len na celoslovenské súťaže
najväčší slovenský šachový amatér -)
Obrázok používateľa
rastík

Založený: Št Nov 05, 2009 7:52 pm

Odoslaťod Martin Huba Pi Sep 22, 2017 7:46 am

Riabov si tych 3000 eur z nasich vreciek zasluzil...moc neznicil SPD.

Ale vazne. Ta dalsia licencia je dokazom ze VV rezignuje aj na situaciu klubov. Kluby vymieraju a su bez metodickej a odbornej pomoci. Predstavte si ze sa licencie zrusia co by nastalo. Zistilo by sa ze nie su hraci.

A to pritom su kluby akoze to najdolezitejsie v slovenskom sachu. Dolezitejsie ako zensky sach mladeznicky sach aj ako reprezentacia. Mnohe krajiny nemaju kluby ani taku komplikovane organizovanu sutaz ale maju spickovych sachistov. A ti co maju kluby ci sutaze ich maju zamerane na ziskanie sponzorov ci mladeze aby hrala sach.

Predstavte si kacirsku myslienku.

Tych asi 80000 co dava stat SSZ by sme nedali parazitujucim rozbujnelym strukturam. Ale priamo na repre a mladez...kazdy rok...

Ale to by sme potom nemohli mat funkcionarov usilovne sediacich desiatky rokov vo VV ani amaterov co si bez hanby za mizernu pracu navzajom nadelia mimo rozpocet nasobne vacsie odmeny ako davame reprezentantom ktori dlhe roky hraju za Slovensko...

Co chceme Slovaci?
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Rozhodovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.