Súťažný poriadok družstiev

Pravidlá šachu, ratingy, normy, súťažné poriadky, ...

Re: Súťažný poriadok družstiev

Odoslaťod Machník Po Nov 14, 2016 7:57 pm

Pán Riabov, už toľkokrát ste použili slovo "na záver", že mi jednoduchšie zmýšľajúci šachisti by sme už SPD mali dať pokoj.
Prijímam Vašu požiadavku ak mi zodpoviete ešte pár otázok k SPD čl. 6 Stretnutie.
citujem.
6.8.
Pri vykonávaní športu môže byť športovec bez jeho súhlasu monitorovaný športovou organizáciou, ku ktorej má príslušnosť, ak zákon o športe neustanovuje inak, a to v prípade zákazu monitorovania v priestore antidopingovej kontroly.
Z monitorovania môžu byť vyhotovované obrazové, zvukové, obrazovo-zvukové záznamy a záznamy o fyzickej výkonnosti športovca. Záznamy z monitorovania uchováva športová organizácia, ku ktorej má športovec príslušnosť, najviac dvanásť rokov odo dňa ich vyhotovenia.
Tak sa pýtam na hrubo zvýraznené časti a žiadam vysvetlenie.
a/. fyzická výkonnosť športovca - čo tu pri šachistoch treba sledovať? Nie je to náhodou preklep a nemá tam byť uvedené slovo "psychická" miesto fyzická?
b/. kto vymyslel obdobie dvanásť rokov? Prečo toľko, kto to bude kontrolovať a kto pokutovať porušenie termínu?

6.9. Poprosím na príkladoch vysvetliť čo znamená "majetkové zhodnotenia záznamov športovou organizáciou".

Nehovorím, že mi rozum zastal nad znením článku. Hovorím len, že som sa dobre pobavil keď som to čítal.
Machník

Založený: St Mar 12, 2008 9:44 am

Predchádzajúca

Naspäť na Rozhodovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.