Konferencia PŠZ 2012

Prešovský krajský šachový zväz

Konferencia PŠZ 2012

Odoslaťod Martin Huba Št Máj 03, 2012 12:38 pm

Zajtra bude konferencia šachistov v metropole Šariša. Prešov bol v minulosti tradičnou baštou slovenského šachu a verím, že bude ňou aj do budúcnosti.

Veľmi rád som sa párkrát stretol s primátorom Prešova pánom Hagyarim a aj s jeho pomocou som veľmi rád bol jedným z hlavných sponzorov uzavretého GM turnaja hraného v centre Prešova. Veľmi si cením otvorenú komunikáciu s predsedom PŠZ Martinom Krajňákom. Martin vie byť kritický ale zároveň miluje šach a dôstojne presadzuje záujmy Prešovčanov. Nakoniec aj vďaka jeho iniciatíve sme pridelili posledné MSR detí a mládeže do "jeho" kraja a myslím, že to boli doteraz najlepšie majstrovstvá v uvedenej kategórii. Ďakujem mu aj jeho kolegom za odvedenú prácu.

Ja neskrývam, že sa považujem za Európana a napriek tomu milujem celé Slovensko a aj Bratislavu ako naše hlavné mesto. V šachu som už reprezentantom tretej generácie mojej rodiny a ako polovičný východniar viem, ako môj starý otec v Krompachoch "ťahal" šachovú káru. Otec preniesol lásku k šachu do Prievidze a aj svoje "východniarské" zanietenie pre túto hru. Východ je mi asi súdený. Za ženu mám východniarku a moja dcéra si bude v auguste brať východniara, keď som doma lakomo šomral, že načo sa na svadbu sa musí kupovať toľko dobrej pijatiky že "nie sme na východe" tak ma uzemnili že "na svadbe budú aj tak samí východniari". Teším sa na tú svadbu. Manželka mala v Prievidzi dosť zlú autonehodu a včera sa "dostala aj do hlavných správ". Našťastie bude v poriadku, aspoň dúfam, ja som rozmýšľal posledné dni a noci, že so všetkým "praštím", tak mi bolo nanič a zrazu všetko bolo veľmi nepodstatné. Ideme však ďalej.

SŠZ sa zaujíma o potreby celého Slovenska, vrátane východu a pod mojím vedením to bude aj naďalej. Niki aj Ľubo pochádzajú z východu a vo VV aj s ostatnými vždy presadzujeme férový prístup ku všetkým regiónom Slovenska vrátane východného.

Nechcem Prešovčanom diktovať, čo majú robiť, ani koho voliť, to nie je môj štýl a hlavne verím v ich múdre rozhodnutie. Len ich prosím, aby zvážili všetky pre aj proti ku každej alternatíve, nakoniec sme šachisti, musíme rozmýšľať nad svojimi ťahmi. Ja síce ponúkam otvorene cestu tvrdej práce ale čestnú a v prípade spolupráce všetkých so zárukou konečného úspechu. O tom som presvedčený.

V prípade, že majú delegáti akékoľvek otázky, som pripravený odpovedať, ja sa totiž nebojím svoje názory prezentovať...

Pekný deň
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Naspäť na Prešov

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.