Konferencia KŠZ

Šachový zväz Nitrianskeho kraja

Konferencia KŠZ

Odoslaťod Horváth Mário Ut Mar 13, 2012 4:53 pm

Zaujímalo by ma, kedy bude konferencia Šachového zväzu Nitrianskeho kraja.
Horváth Mário

Založený: Pi Feb 01, 2008 4:18 pm

Re: Konferencia KŠZ

Odoslaťod rastík Št Mar 22, 2012 9:43 pm

Vazeni predsedovia a veduci sachovych klubov v Nitrianskom kraji, vazeni
funkcionari SZNK!

Dna 21. 4. 2012 o 9.00 hod. organizujeme v Krajskom osvetovom stredisku
v Nitre konferenciu Sachoveho zvazu Nitrianskeho kraja. V prilohe Vam
posielam pozvanku a materialy na konferenciu.

Na stretnutie s Vami vsetkymi sa tesi,

Ing. Dusan Pales, CSc., predseda Sachoveho zvazu Nitrianskeho kraja
najväčší slovenský šachový amatér -)
Obrázok používateľa
rastík

Založený: Št Nov 05, 2009 7:52 pm

Odoslaťod rastík Ut Apr 24, 2012 6:26 pm

najväčší slovenský šachový amatér -)
Obrázok používateľa
rastík

Založený: Št Nov 05, 2009 7:52 pm

Odoslaťod Horváth Mário Pi Jan 16, 2015 4:04 pm

Ako to rýchlo ubehlo! Opäť je pred nami konferencia. Zaujímalo by ma, kto má záujem kandidovať, pretože som počul, že staré vedenie odstupuje...
Horváth Mário

Odoslaťod Horváth Mário Ut Feb 17, 2015 4:25 pm

Dostal som obežník, z ktorého citujem:
... konferenciu Sachoveho zvazu Nitrianskeho kraja, ktora sa uskutocni 11.4.2015 v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre o 9.00 hod.
Dovolujem si Vas upozornit, ze sucasne vedenie SZNK sa vzdava svojich funkcii a preto je potrebne zodpovedne sa zamysliet a zvolit noveho predsedu SZNK, clenov VV SZNK, clenov KK SZNK, delegatov na konferenciu SSZ, ako aj clenov do Rady SSZ.

Srdecne Vas vsetkych pozdravuje,

Ing. Dusan Pales, CSc., predseda Sachoveho zvazu Nitrianskeho kraja
Horváth Mário

Odoslaťod Stefan Blaho Ne Apr 12, 2015 7:03 pm

Dovoľte mi,aby som Vás stručne informoval o výsledkoch Konferencie Nitrianskeho šachového zväzu, ktorá sa uskutočnila dňa 11.4.2015:

Predseda NŠZ:
Štefan Blaho

Výkonný výbor:
Peter Novánsky
Rudolf Habrda
Alexander Riabov
Vladimír Franc

kandidáti do Rady SŠZ:
Štefan Blaho
Alexander Riabov

Delegáti na Konferenciu SŠZ:
Štefan Blaho
Alexander Riabov
Vladimír Szűcs
Rudolf Habrda
Vincent Černák

Kontrolná komisia:
Černák Vincent
Zelovič František
Kaliský Vladimír

Nominácia konferencie na prezidenta SŠZ: František Jablonický
Nominácia do VV SŠZ: Vladimír Szűcs, Alexander Riabov

Konferencia zaviazala delegátov voliť za prezidenta Františka Jablonického.
Konferencia zaviazala delegátov hlasovať na štátnej konferencie za zrušenie ženskej a/alebo juniorskej šachovnice zo súťažného poriadku družstiev.

V oboch prípadoch hlasovalo
ZA: 25 Proti: 0 Zdržalo sa: 0

Konferencia prebehla vo veľmi korektnom duchu a delegáti konferencie vyjadrili vďaku bývalému predsedovi NŠZ Dušanovi Pálešovi ako aj členom VV a jednotlivých komisií, riaditeľom krajských líg za odvedenú prácu v prospech klubov Nitrianskeho kraja.

Štefan Blaho
nový predseda NŠZ
Obrázok používateľa
Stefan Blaho

Založený: Pi Apr 03, 2015 10:21 am

Odoslaťod Martin Huba Ut Apr 28, 2015 9:28 am

Pozrel som si na stránke vášho zväzu

rozpočet na 2015 http://sznk.sk/Hospodarenie/rozpocet2015.pdf
aj čerpanie za rok 2014 http://sznk.sk/Hospodarenie/cerpanierozpoctu2014.pdf

Ako spracovateľ je tam spomenutý pán Páleš. Spomínané dokumenty sú jasné a veľmi sa mi páči, že réžie sú nízke a podstatná časť rozpočtu ide do turnajov v kraji. Pánovi Pálešovi a ostatným zodpovedným patrí vďaka!

Takéto niečo by pomohlo na zväzovej úrovni u všetkých krajských zväzov. Možno by sme sa vedeli dohodnúť aj na rovnakej štruktúre. Z rozpočtov a čerpania sú jasné krajské priority a SŠZ by mohol komunikovať s krajmi o konkrétnych spoločných projektoch.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod Stefan Blaho Ut Apr 28, 2015 5:59 pm

Ako som uz spomenul v inom prispevku v inych vlaknach - vedeniu SZNK skutocne patri vdaka za hospodarenie. Uz len doplnim, ze krajska konferencia odsuhlasila, ze vyznamna cast financii sa podla dohodnuteho kluca vrati spat klubom na ich cinnost.
Pan prezident, este ani raz ste neodpovedali na otazku, preco podobna transparentnost v cerpani rozpoctu nie je preukazana aj na zvazovej stranke? Čudujete sa, ze vo Vas urciti ludia (vratane mna) nemaju doveru, ale asi si neuvedomujete, ze prave netransparentnym konanim v otazkach financovania si ju tazko vobec mozete vybudovat.
Obrázok používateľa
Stefan Blaho

Odoslaťod Martin Huba St Apr 29, 2015 8:11 am

Štefan píšete slušne, tak Vám odpoviem aj keď odpovedať na otázky zaviazaného je akosi nadbytočné. Ak chcete dokázať sebe a hlavne verejnosti, že ste sa dobre rozhodli, máte to márne. Spravili ste fatálnu chybu a pokiaľ ju nenapravíte bude aj na Vás osobne zodpovednosť za možnú katastrofu.

Pochválil som minulé vedenie nie Vás, ale nepovedal som že rozumiete financiám. Skúsený financ vidí okamžite na rozpočte či dotyčná organizácia peniazom rozumie. Tiež by som napríklad nevypisoval, že peniaze vrátite klubom podľa nejakého kľúča, o tom v rozpočte nejde. Aby ste to pochopili tak mi dajte 1000 EUR a ja Vám do roka vrátim 800 podľa nejakého kľúča.

Nedôverujete mi, v pohode. Ja radšej nenapíšem, čo si myslím o ľuďoch, čo navrhnú Riabova do Rady ako morálnu autoritu, do VV ako šachovú autoritu, a navyše sa nechajú zaviazať ako ovečky bez toho aby sa na určité témy spýtali a diskutovali. Dôvera takých ľudí ani pre mňa cenu nemá....

Transparentnosť je bublina, za mnou stojí šesť rokov práce a výsledkov, o tom sa porozprávajme, nemám problém. Keď som sa pýtal Vašej morálnej a odbornej hviezdy Riabova na finančné výkazy kraja, tak ma pyšne odkázal na web. Mimochodom máte tam v čerpaní kolonku Turnaje, na aké turnaje peniažky išli? Dúfam, že nie na také, ktoré organizovali ľudia z krajského VV. Tým, že tam máte Turnaje, Truhlík ako Riabov môže prísť a obviniť vás z netransparentnosti a vy mu to spapkáte...

Od neplateného prezidenta SŠZ chcete aby okamžite odpovedal na každú somarinu a vyvracal každé klamstvo. Pán predseda kraja, stačí zdvihnúť riťku a keď chcete nejaký výkaz alebo zmluvu, tak sa môžete spýtať Kontrolnej komisie, Rady, členov VV, Sekretariátu.

Ja si stojím za tým, že som transparentne odviedol bezplatne pre slovenský šach kus poctivej a hlavne úspešnej práce. História to dokáže,

A to, či ma zvolíte alebo nie mi je fakt jedno. Len ak chcete dôvodiť nájdite si niečo rozumné a hlavne pravdivé. Chcete si zvoliť Fera Jablonického za prezidenta a Riabova, Hýlla, Štekláča a Szücsa do VV? Ok, ja to budem akceptovať, ani sa nebudem tešiť keď Fero do roka povie, že má zdravotné problémy a zdupká ako už zdupkal pri Šachu na školách. Záleží mi na slovenskom šachu a preto sa z jeho neúspechu nebudem nikdy tešiť. Mám totiž slovenský šach rád. Aj ľudí okolo neho. Preto tu vypisujem.

Keď ma nezvolíte, tak prídem o "príjmy" zo slovenského šachu, urážky zakomplexovaných anonymov, vulgárne urážky a lživé obvinenia vašej najväčšej krajskej morálnej a šachovej autority, ktorá tým len schováva svoje traumy z ťažkého detstva.

Katastrofa, nebo sa zrúti a škovránkov privalí.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod Stefan Blaho Pi Máj 01, 2015 7:47 am

P. Huba,

niekedy mam pri diskusii s Vami pocit, ze "...jeden o voze a druhy o koze...":

Štefan píšete slušne, tak Vám odpoviem aj keď odpovedať na otázky zaviazaného je akosi nadbytočné. Ak chcete dokázať sebe a hlavne verejnosti, že ste sa dobre rozhodli, máte to márne. Spravili ste fatálnu chybu a pokiaľ ju nenapravíte bude aj na Vás osobne zodpovednosť za možnú katastrofu.

Ako suvisi "zaviazanost" s mojimi otazkami a diskusiou medzi nami? Nijako. Som taktiez obycajny radovy clen, ktory sa Vas na nieco slusne pyta. Ak nechcete odpovedat alebo diskutovat - da sa to napisat jednou vetou.... Seba ani verejnost nemusim presviedcat ako som sa rozhodol. Je to v prvom rade moje rozhodnutie a hodnotenie jeho spravnosti nechajte laskavo na buducnost....

[i]Pochválil som minulé vedenie nie Vás, ale nepovedal som že rozumiete financiám. Skúsený financ vidí okamžite na rozpočte či dotyčná organizácia peniazom rozumie. Tiež by som napríklad nevypisoval, že peniaze vrátite klubom podľa nejakého kľúča, o tom v rozpočte nejde. Aby ste to pochopili tak mi dajte 1000 EUR a ja Vám do roka vrátim 800 podľa nejakého kľúča.

A kto hovoril o mne? Ved je logicke,ze ked som vo funkcii 2 tyzdne, tak nie je rec o mne a o novozvolenom vedeni. Ako Vas toto mohlo napadnut, vobec netusim.... :-)
A to ci sa ja rozumiem financiam viete posudit asi tak ako ja viem posudit, ci ste dobry zahradnik....vzhladom k tomu,ze vobec nepoznate moj profesionalny backround (co zjavne nepoznate, pretoze by ste taku vetu asi tazko mohli vypustit do sveta...).
A co ste chceli povedat tymi dalsimi vetami, tiez netusim. Ja som to napisal v zmysle, ze "stare" vedenie SZNK sa zachovalo zodpovedne a cast penazi, ktore dokazali ziskat, "nerozhadzali" na hluposti, ale vratia spat klubom a tie ich pouziju na svoju sachovu cinnost.

Nedôverujete mi, v pohode. Ja radšej nenapíšem, čo si myslím o ľuďoch, čo navrhnú Riabova do Rady ako morálnu autoritu, do VV ako šachovú autoritu, a navyše sa nechajú zaviazať ako ovečky bez toho aby sa na určité témy spýtali a diskutovali. Dôvera takých ľudí ani pre mňa cenu nemá....

Rozdiel je akurat v tom, ze Vy ste kandidat na prezidenta a v pripade Vasho zvolenia mate v rukach smerovanie slovenskeho sachu. V pripade Vasej nedovery vo mna alebo kohokolvek ineho to zasadny vplyv na slovensky sach "asi" nebude mat.... ;-) )

Transparentnosť je bublina, za mnou stojí šesť rokov práce a výsledkov, o tom sa porozprávajme, nemám problém. Keď som sa pýtal Vašej morálnej a odbornej hviezdy Riabova na finančné výkazy kraja, tak ma pyšne odkázal na web. Mimochodom máte tam v čerpaní kolonku Turnaje, na aké turnaje peniažky išli? Dúfam, že nie na také, ktoré organizovali ľudia z krajského VV. Tým, že tam máte Turnaje, Truhlík ako Riabov môže prísť a obviniť vás z netransparentnosti a vy mu to spapkáte...

K tomuto nemam co dodat...Uplne zbytocne vety

Od neplateného prezidenta SŠZ chcete aby okamžite odpovedal na každú somarinu a vyvracal každé klamstvo. Pán predseda kraja, stačí zdvihnúť riťku a keď chcete nejaký výkaz alebo zmluvu, tak sa môžete spýtať Kontrolnej komisie, Rady, členov VV, Sekretariátu.

Pan prezident, predpokladam, ze za 25 rokov ste absolvovali mnozstvo biznis rokovani a so svojimi partnermi sa bavite slusne a na urovni (. Preto Vas chcem dorazne poziadat, aby ste so mnou diskutovali sposobom dostojnym Vasej funkcii aj vzhladom k tomu,ze ja sa snazim diskutovat slusne a vecne (bez ohladu na to, ci s Vami v niecom suhlasim alebo nie). Expresiva typu "...staci zdvihnut ritku" si nechajte pre niekoho ineho. Ak so slusnou komunikaciou mate problem, tak to povedzte na rovinu. Ak so mnou nemate zaujem diskutovat, staci to tiez normalne povedat. Nikto Vas do diskusie nenuti....

prajem pekny den
Obrázok používateľa
Stefan Blaho

Ďalšia

Naspäť na Nitra

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.