Ban pre LuboChess

Pravidlá, štruktúra, návrhy na zlepšenia, dotazy na admina

Ban pre LuboChess

Odoslaťod Ondrej Danada St Aug 02, 2017 7:04 pm

Na základe úlohy VV SŠZ č. 03-04-2017 bol udelený ban pre diskutujúceho s používateľským menom LuboChess.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Re: Ban pre LuboChess

Odoslaťod pytlik Št Aug 03, 2017 6:28 am

Úloha 03-04-2017
Predseda komisie IT Ondrej Danada zruší prístupové práva Ľubomíra Ch. (vylúčeného
člena SŠZ) na stránke http://www.chess.sk, a odstráni konto LuboChess z diskusného fóra SŠZ
z dôvodu podozrenia, že toto konto patrí vylúčenému členovi SŠZ. Pri ďalšom podozrení, že
tento vylúčený člen sa pokúsi vytvoriť nové kontá na forum.chess.sk, zamedziť ich
používaniu.

Čoho sa bojíte páni?

LuboChess tu mal okrem "svojských", či "svojich" i viacero zaujímavých príspevkov. Netušil som, že mi bude niekedy ľúto za obdobím prezidentovania Martina Hubu, ale aspoň na tomto fóre bola sloboda slova...

Aby som reagoval na cenzúru, ktorá mi bohužiaľ silne pripomína obdobie totality rozhodol som sa ukončiť svoju aktivitu na tomto fóre. Dovidenia priatelia.

Pavol Pytlík
pytlik

Založený: Po Máj 25, 2009 7:28 am

Odoslaťod Jozef_Polák Št Aug 03, 2017 7:38 pm

I mne bude LuboChess chýbať, tipujem, že ho chceli preventívne umlčať, keďže sa ho báli pri odhaľovaní zväzových nekalostí.

Asi by na nich nenechal nitku suchú za tie nehorázne odmeny čo si vyplatili vo VV (osem litrov)

viewtopic.php?f=19&t=1834

Dúfam, že sa čoskoro vráti. Bolševik by nás nemal umlčať. Na to len čakajú.
Jozef_Polák

Založený: Po Sep 09, 2013 7:43 pm

Odoslaťod Jozef_Polák Št Aug 03, 2017 7:40 pm

Pritom je to holý nezmysel veď na fóre môže písať hocikto, nemusí byť členom SŠZ, dokonca i Česi tu píšu. Čo má fórum spoločne či niekto je alebo nie je členom.

Boľševici sa asi boja pravdy.
Jozef_Polák

Založený: Po Sep 09, 2013 7:43 pm

Odoslaťod Martin Huba Pi Aug 04, 2017 6:24 am

Sloboda prejavu je to najdolezitejsie v demokratickej spolocnosti.

Smutnosmiesnou ironiou je ako chlapci z VV slubovali horydoly. Pre kluby clenov mladez repre..ohanali sa Transparentnym balickom pritom doteraz nevedia co to je a ani nepochopia o com je riadenie...

Takto plizivo sa do spolocnosti vracia totalita..cenzura oznacovanie nepohodlnych vyhananie a nakoniec zial posielanie do vyhladzovacich taborov...deju sa vazne veci a slusni ludia musia mat odvahu sa tomuto postavit...

Lubo je odbornik pre SSZ pracoval kvalitne a nezistne vybudoval poziciu pre sach v SOV. Za to ho ludia ako Jablonicky a Pekar vyhodili zo zvazu...

Pravda a spravodlivost su hodnoty ku ktorym sa musime vratit...
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod Riki1 Pi Aug 04, 2017 10:45 pm

Poprosim zadefinovat "ban pre Ch.". Moze to mat viacero vyznamov - 1. v zivote si uz na stranke SSZ "nevrzne" (prekrocil hranicu - prilis kritizoval...) 2. docasny (kym sa nepolepsi a neprestane pouzivat vulgarne vyrazy - nuz... v zivote som od neho nepocul ani necital vulgarny vyraz...) 3. Trvaly (resp. az do vyraznej zmeny obsadenia VV) - pretoze kritizuje a nie je clen SSZ :o ...

Nie som a ani nebol som nikdy priaznivcom Lubovho "zvlastneho" stylu a s mnohymi jeho prispevkami som nesuhlasil, no ale zakazat ho...??? Teda mam tomu rozumiet tak, ze na stranke sa mozu vyskytovat iba nekriticke prispevky a iba vyhradne od clenov SSZ? Hm... Ja uznavam, ze je to "sukromna" (ozaj?) stranka SSZ a Zvaz si na svoju stranku moze dat absolutne lubovolne kriteria pristupu. Nuz co uz...

Boze moj, kam to az dospelo???
Obrázok používateľa
Riki1

Založený: Po Jan 28, 2008 11:24 am

Odoslaťod yuri Ut Aug 08, 2017 9:30 pm

hm, tuto sekciu som dlho nevidel, nejako som si tuto novinku nevsimol. z jednej strany chapem preco to VV spravil (demokratickost toho kroku radsej nekomentujem), z druhej strany mi to svedci otom, ze nieco je vo zvaze strasne hnile. zial VV sa nejako nedari obhajovat tieto svoje nestastne kroky. skoda, dufal som, ze budeme vnimat viac konstruktivnych krokov ako takychto kontraproduktivnych.

couz co sme si zvolili, to mame.
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Odoslaťod Saša Riabov St Aug 09, 2017 4:01 am

Poďme sa baviť o slobode prejavu!

Aby sme si urobili také malé review, ako to vyzerá so slobodou vyjadrovania sa a demokratickosťou na iných fórach - netreba chodiť veľmi ďaleko. Stačí zájsť k bojovníkom za slobodu (predovšetkým za ich osobnú) - napríklad taká FB stránka Milujeme šach - teda ešte predtým niekoľko rokov s názvom Slovenský šachový zväz (to bolo v tých časoch, keď SŠZ do nej nalieval stovky eur na základe vyhlásení a písomných (!!!) dokumentov niekdajšieho funkcionára v oblasti marketingu, - Michala Vrbu, že patrí výlučne zväzu - ktorý si túto stránku jednoducho ukradol, keď už ďalej nemal mať vplyv na dianie vo zväze).

Takže, ako funguje sloboda vyjadrovania sa na tejto stránke, ktorá živí informáciami cez 2.200 užívateľov, ktorí si ju zaklikli s vedomím, že si zaklikávajú oficiálnu fanpage SŠZ? Ja osobne mám na tejto stránke blokáciu už vyše roka zo strany administrátora - a nie nesúvisí to s tým, že by som na ňu niečím chcel prispievať.

Blokáciu som dostal bez toho, aby som čokoľvek na ňu napísal. :idea:

Včera sa na stránke Miško veľmi pohoršoval. Urobili sme si teda malý test demokracie a slobody prejavu. Jozef Polák (či Tomáš Selecký - s ktorým dokáže napísať aj dialóg medzi sebou), ktorý má na tomto fóre neobmedzenú pôsobnosť aj keď ide o nick Ľubomíra Ch. (pozrite si históriu jeho príspevkov - kedy začal písať a prečo 3 roky mlčal a ešte že kde je teraz asi grafoman Ch....), tak "ten istý" Jozef Polák - teda istý ako istý - lebo sme si ho vytvorili len ako menovca :) - už takú slobodnú možnosť komentovať dianie na FB stránke Milujeme šach nemal.

Stačilo totiž, aby napísal jeden príspevok a bez akéhokoľvek odôvodnenia dostal doživotný ban. Bum. Demokracia dostala po papuli. Chleba nezlacnel. No a Miško môže diskutovať sám so sebou na svojej ukradnutej stránke. Ešte že by sa také niečo stalo tu všakže. Skúsili sme trpezlivosť admina, tak ako ju slobodne a nerušene skúša Tomáš Selecký, či Jozef Polák, či akékoľvek ďalšie schyzofrenické alter ego istého jedinca. Založili sme teda úplne nový profil - dá to dosť času inak, ale ok. Tentokrát nám príspevok vydržal visieť v komentári už aj viac ako hodinu. Krátko na to však bol náš Jozef Polák opäť doživotne zabanový. Dokonca mu bola zrušená aj jeho FB stránka, kde sa dožadoval vrátenia FB stránky naspäť Slovenskému šachovému zväzu.

Taká je totiž demokracia u všetkých tých, čo jej majú plné ústa. Môžeme si len predstavovať jej zrovnanie s tým, keby mali možnosť ovplyvňovať jej medze napríklad tu.

Ľubomír Ch. bol najvyšším orgánom zväzu, zloženým zo zástupcov všetkých krajov vylúčený zo SŠZ za faľšovanie volieb vo zväze, pokus o faľšovanie volieb v Slovenskom olympíjskom výbore, za faľšovanie antedatáciou podpisov zápisnice kontrolnej komisie, či posledným performansé, keď zmaril zasadnutie VV a nepomáhali ani výzvy dôstojného pána Gustáva Šturca, aby sa začal chovať normálne a nechal výbor rokovať. Pomôcť mohla už iba štátna polícia, tú sme ale vo vzťahu k dobrému menu majiteľa hotela a šachovej extraligy radšej nevolali. Ľubomír zámerne klame, šíri lži a nenávisť na tomto fóre. Je vylúčený člen a neexistuje záujem na tom, aby tu ničil vzťahy vo zväze. Len pred pár týždňami na tomto fóre krivo obvinil Zdena Gregora zo spáchania trestného činu a je v tejto veci v hre ešte ďalšia dohra. Páni, kde je tá Vaša demokracia? To už tu naozaj niekto môže skákať všetkým po hlavách?

Ako to, že inde je možné doživotný ban udeľovať bez vysvetľovania na základe jedného príspevku - alebo dokonca aj bez akéhokoľvek príspevku? Ako je možné, že tam sa nejdeme pretrhnúť o chovanie admina, ale tu máme tolerovať niekoho neustále porušovanie pravidiel fóra a zasievanie nenávisti v našej komunite?

Raz bol tento človek zo zväzu vylúčený, tak by sme mali nájsť miesto pre to, ako konečne hľadať cestu k sebe aj bez toho, aby nám tu iní šírili len lži a nenávisť.

Zopár obrázkov z demokracie na inom šachovom fóre:

Obrázok

Do hodinky už bol komentár zmazaný a Jozef Polák dostal doživotný ban:

Obrázok

Náš druhý otravný pokus - teraz už aj s vytvorením FB stránky s názvom "Jozef Polák - jediný poctivý medzi šachistami"

Obrázok

Tentokrát sme už vydržali verejne visiaci s naším názorom takmer celé dve hodiny. Potom však prišlo to, čo by čakal každý tunajší zástanca slobody prejavu a demokracie na šachových fórach...

Obrázok

Dostali sme ďalší doživotný ban. Stránku nám admin nahlásil a FB zablokoval.

Taká je sloboda vyjadrovania sa na iných fórach.

Mimochodom - už teraz viete na čo bolo dobré pre Vrbu ukradnúť FB stránku SŠZ s viac ako 2.200 odberateľmi? :idea:

Konkljužn

Toľko k vysvetleniu. Do pletiek a hádok sa nenechám zaťahovať. Stránka je spravovaná Slovenským šachovým zväzom a v stave, ktorý tu vytvorili ľudia, ktorí nevedia prijať porážku vo voľbách, nie je naším cieľom živiť a dávať priestor nevraživosti. Bodka. Osobitne nie u takých ľudí, kde už zástupcovia všetkých krajov povedia, že ho majú dosť. Ch. sa to podarilo myslím ako vôbec prvému a k hlúpym poznámkam - ja som s týmto procesom nemal nič spoločné okrem toho, že som na Konferencii vyvracal právne nezmysly, ktoré v tej veci uvádzal - pretože žiaľ zlo zvíťazí, ak budú dobrí ľudia mlčať. Rozhodnutie a aj motív k tomu vyšiel a bol presadzovaný celkom inými ľuďmi - Ch. si ich totiž stihol poštvať až príliš veľmi veľa. Mier šachovej komunite.
Podporovateľ práce Fera Jablonického a už iba priateľ šachu
Obrázok používateľa
Saša Riabov

Založený: Pi Feb 29, 2008 7:37 pm

Odoslaťod yuri St Aug 09, 2017 7:31 am

Ahoj Sasa

som rad, ze si sa verejne vyjadril. uzivatel Lubochess tu v minulosti mal tendenciu k prispevku pribalovat plno balastu. mam pocit, ze ty si to spravil teraz. zaver ktory si napisal respektujem.

este sa prosim vyjadri k tym odmenam. ak totiz na obvinenie, ze si nieco ukradol (ci si neopravnene vyplatil), zareagujes tak, ze aj niekto iny nieco ukradol, tak to nieje velmi dobre vysvetlenie.

k banu uvas na stranke milujeme sach. neviem co ste cakali. ta reakcia bola cisty offtopic. ban po prvom previneni je mozno prisilny, ale chapem ho.

y.
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Odoslaťod igi St Aug 09, 2017 9:18 am

Sasa aj Lubo su neuveritelne zataty a tvrdohlavy v presadzovani svojho presvedcenia v dosledku coho robia niekedy az nepochopitelne veci. Lubovi ale verim, ze vzdy mu islo len o sach, nikdy nie o osobny prospech, kym u Sasu som si tym vobec nie isty...
Igor Poláčik
igi

Založený: Št Feb 07, 2008 9:45 am

Ďalšia

Naspäť na Fórum o fóre SŠZ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.