editovanie prispevkov

Pravidlá, štruktúra, návrhy na zlepšenia, dotazy na admina

editovanie prispevkov

Odoslaťod yuri Pi Feb 07, 2014 12:45 pm

Zdravim

Uz si nepamatam aky bol k tomu dovod, ale preco je vlastne zakazane editovanie vlastnych prispevkov ? Casto sa mi stava, ze nahodim prispevok, a potom tam najdem nejake preklepy, alebo pridemna to, ze mam vypnuty bbcode. nebolo by mozne nechat svoj prispevok zeditovat tak ako ho mozem aj zmazat kym nan nikto nereaguje ?

dik
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Re: editovanie prispevkov

Odoslaťod Ondrej Danada Ne Feb 16, 2014 5:45 pm

Ono to nie je zámerne nastavením, ale ide o známy bug. Autorovi slovenskej lokalizácie sa asi nejako stratil edit button z template. Pokiaľ sa v phpbb trochu orientuješ, stačí simulovať akciu vyvolanú buttonom ručne cez URL, zobrazí sa Ti editačný formulár a môžeš ho potom normálne submitnúť. Ak by sa našiel nejaký programátor, ktorý nepotrebuje vysvetľovať, o čo ide a rovno mi pošle fixnutý súbor, rád ho deploynem.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod igi Št Feb 20, 2014 4:38 pm

Ze to nejde editovat ale ma v niecom aj zmysel. A to ze na prispevok mozu reagovat dalsie prispevky. Co ked po case autor povodny prispevok zmeni tak ze uplne zmeni vyznam, otoci nazor... Reakcie nan stratia zmysel. Niektore fora to riesia podla mna celkom rozumnym kompromisom, ze editovanie je povolene, ale len do urciteho casu od jeho zadania (napr. 30 minut).
Igor Poláčik
igi

Založený: Št Feb 07, 2008 9:45 am

Odoslaťod Ondrej Danada Št Feb 20, 2014 5:12 pm

Funkcionalitu na časové obmedzenie editovania príspevku nie je problém zapnúť. Osobne sa však s týmto riešením nestotožňujem, keďže niekedy na príspevok nikto nereaguje aj niekoľko dní, zatiaľ čo inokedy môže byť aj 30 minút veľa. Za najsprávnejšie by som považoval obmedzenie, že sa dá editovať príspevok iba do vtedy, kým niekto nezareaguje. Toto riešenie nie je štandardnou výbavou phpbb, ale nie je až tak náročné to tam doprogramovať.

Riešiť však akúkoľvek logiku na obmedzovanie editácie príspevkov nemá zmysel dokiaľ sa nefixne bug, že tam chýba to editačné tlačidlo.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Naspäť na Fórum o fóre SŠZ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.