Time-out

Pravidlá, štruktúra, návrhy na zlepšenia, dotazy na admina

Re: FÓRUM CHESS

Odoslaťod jogo Št Jan 14, 2010 1:06 pm

Ondro: myslel som ze riesime problem preco sa bojis zaskrtnut automaticke prihlasenie a nie bezpecnost webovych serverov a webovych databaz
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod Ondrej Danada Št Jan 14, 2010 1:12 pm

jogo:
Ide o princíp, byť automaticky prihlasovaný je podľa mňa zlozvyk, a netreba si ho pestovať.

Ale ak je prednejšia presnosť štatistík, kto je on-line, pred komfortom sériozne diskutujúcich, tak čo už?

A aj tak je väčšina ľudí automaticky prihlasovaných, takže štatistiky sú tak-či-tak už teraz skreslené, tak v čom je problém?
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod jogo Št Jan 14, 2010 1:17 pm

Pre konfortom? Nepocitujem ziadny problem konfortu. Nebol som este vobec odhlaseny a to ani na pocitacoch kde nemam automaticke prihlasovanie (v nedelu na obede u svokry/doma, na turnajoch, chatach a pod....)

Statistiky nie su skreslene, ludi prestane zobrazovat akonahle su dlhsie ako X minut neaktivny presne tak ako ostatnych. Cize je to presne tak isto akoby nemali automaticke prihalsovanie (normalne sa cudujem ze studujes informatiku ked taketo zaklady nezvladas)
jogo [Bury Rastislav]
Obrázok používateľa
jogo

Odoslaťod Ondrej Danada Št Jan 14, 2010 1:29 pm

jogo:
Ty ho možno nepociťuješ problém s komfortom, lebo píšeš vo všeobecnosti príspevky krátke. Tam nemám problém ani ja, ale akonáhle chcem napísať príspevok dlhší, nad ktorým veľa premýšlam, tak ma to proste odhlási.

Ja nezvádam? Mne to skôr pripadá, že ty si protirečíš.

Timeout ma skor vyznam na to aby sa aspon priblizne vedelo kto este je na fore a kto tu uz urcite nie (ak si ani raz za 15 min neklikol na stranke tak proste tu nie si - jednoducha definicia). Toto sluzi prave nie pre tych co su na verejnych PC, ale skor pre tych co su na sukromnych PC a nechavaju si nonstop otvorene okna.
Co sa tyka "automatickeho prihlasenia pri kazdej navsteve" nemusi zrovna znamenat ze si uklada heslo v pocitaci. Da sa to spravit aj principom ze prave tebe nastavi nekonecny timeout a session hash si ulozi do coocies. Cize staci sa len pozriet ako to tato stranka robi do coocies, co tam ma ulozene. Ale verim tomu ze heslo to nebude.

Tak ako to teda je?

Mimochodom, kto je on-line sa na fóre phpbb posudzuje na základe aktivity za posledných 5 minút, čo určite nezodpovedá hodnote time-outu! Time-out je proste čas, po ktorom Ťa to automaticky odhlási, myslím, že práve z tých bezpečnostných dôvodov, ktoré som písal.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Odoslaťod jogo Št Jan 14, 2010 2:31 pm

Neprotirecim. Je to presne tak ako som napisal. Uzivatelovi nastavi nekonecny timeout, ale na stranke proste hodi select where datetime < last_reload+15min. Ondro, ako IT by si taketo zakladne praktiky ktore som uz na zakladnej skole ovladal mal vediet...
jogo [Bury Rastislav]
Obrázok používateľa
jogo

Odoslaťod Ondrej Danada Št Jan 14, 2010 2:54 pm

jogo:
Čítal si, čo som napísal?
Nenapísal som síce select, ale z môjho posledného príspevku jasne vyplýva toto:
Kód: Vybrať všetko
select where datetime < last_reload+5min

Ešte raz opakujem, hodnota time-out (cca 15 min) je nezávislá a dokonca odlišná od času uvedenom v SQL select príkaze (5 minút)

Ty sám si svojim selectom (s nesprávnym časovým údajom) dokázal, že si protirečíš, pretože si napísal:

Timeout ma skor vyznam na to aby sa aspon priblizne vedelo kto este je na fore a kto tu uz urcite nie

Ak je v selecte stanovený ako čas konštanta, čo aj je, a jej hodnota je 5 minút, potom time-out vôbec nesúvisí s tým, kto je alebo nie je on-line
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Odoslaťod jogo Št Jan 14, 2010 3:02 pm

Timeout = cas po ktorom ta zmaze z databazy (pre automaticke prihlasenie velke cislo nedosiahnutelne, pre neautomaticke prihlasenie 15 min)
15 min = konstanta pre zistenie pocet aktualne prihlasenych ludi

Ondro: nejdem ta ucit zaklady programovania. Ked nerozumies zakladnym primitivnym algoritmom, vazne tu nepis k tomu ako je co naprogramovane a ako ti mozu vsetci zneuzit konta.
jogo [Bury Rastislav]
Obrázok používateľa
jogo

Odoslaťod jogo Št Jan 14, 2010 3:04 pm

Tymto prispevkom som tuto temu skoncil. Vsetci pochopili ako toto forum funguje a nemusia sa bat ani na verejnych pocitacoch pouzit automaticke prihlasenie pokial potom daju odhlasit. Pokial ondro to tak nechce robit, je to jeho volba a ja ho k tomu ani nechcem nutit, vsak nech sa rozhodne sam.

Tolko zaver.
jogo [Bury Rastislav]
Obrázok používateľa
jogo

Odoslaťod Ondrej Danada Št Jan 14, 2010 3:12 pm

jogo:
Mňa nemusíš učiť základy programovania. Už si zistil, že nemáš pravdu, keď končíš s touto témou?

Je mi jasné, že:
Timeout = cas po ktorom ta zmaze z databazy (pre automaticke prihlasenie velke cislo nedosiahnutelne, pre neautomaticke prihlasenie 15 min),
ale konstanta pre zistenie pocet aktualne prihlasenych ludi = 5 min

Ty si napísal:
Timeout ma skor vyznam na to aby sa aspon priblizne vedelo kto este je na fore a kto tu uz urcite nie

z tej vety vyplýva: Timeout = premenna pre zistenie pocet aktualne prihlasenych ludi,
čo však ako obaja vieme nie je pravda, tak nezavádzaj!
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Odoslaťod jogo Št Jan 14, 2010 3:26 pm

ondro: ako som povedal, nereagujem uz na tvoje prispevky, aj ked nie su pravdive...
jogo [Bury Rastislav]
Obrázok používateľa
jogo

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Fórum o fóre SŠZ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.