Time-out

Pravidlá, štruktúra, návrhy na zlepšenia, dotazy na admina

Time-out

Odoslaťod Ondrej Danada St Jan 13, 2010 8:42 pm

Navrhujem, aby sa na tomto fóre predĺžil time-out pre automatické odhlasovanie, nakoľko je príliž krátky a nemá to zmysel. Človek, čo len rýpe, tomu je to jedno, ale keď niekto chce niečo seriózne napísať a podarí sa mu to dokončiť, tak už je odhlásený a môže písať odznovu...
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Re: O. Danada

Odoslaťod Hosť St Jan 13, 2010 8:51 pm

Nestačí pri prihlásení len zaškrtnúť políčko "Automaticky prihlásiť pri každej návšteve"?
Hosť

Založený: Pi Máj 29, 2009 6:32 pm

Re: FÓRUM CHESS

Odoslaťod Ondrej Danada St Jan 13, 2010 9:40 pm

Ja nechcem, aby ma to automaticky prihlasovalo
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Re: ↑

Odoslaťod Hosť St Jan 13, 2010 9:49 pm

Veď ťa to bude "automaticky prihlasovať" len dovtedy, dokiaľ sa neodhlásiš, ak som to správne pochopil.
Hosť

Odoslaťod Ondrej Danada St Jan 13, 2010 10:57 pm

Je tam napísané pri každej návšteve, čiže moje heslo sa uloží, čo je pre mňa neprípustné. To, či som pri čítaní príspevkov prihlásený/odhlásený je mi jedno, ale nechcem, aby moje heslo bolo uložené, je to proti všetkým princípom bezpečnosti, aj keď ide iba o fórum, ide o princíp.

Okrem toho, úkon, o ktorý žiadam administráotra je max. 5 minút práce.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Odoslaťod Peter Falťan St Jan 13, 2010 11:12 pm

To Ondrej: Pri akom time-oute prestava byt bezpecnost prijatelna? Nie je jednoduchsie pisat odpoved (ak je narocnejsia na cas) vo Worde pripadne v jednoduchom editore a potom ho jednoducho preniest do fora pomocou CTRL-C ---> CTRL-V?
Peter Falťan

Založený: Št Apr 09, 2009 8:07 am

Odoslaťod Ondrej Danada St Jan 13, 2010 11:36 pm

Peter Falťan:
Presne tak to som teraz nútený to robiť, ale ja občas používam aj funkcie fóra - kvótovanie, tučné písmo, link na stránku - to potom musím prenášať viac-krát.

Čo sa týka Vašej otázky, treba si uvedomiť, aký zmysel má time-out, a z toho vychádzať. Myslím, že hlavným cieľom time-outu je predísť takej situácii, že niekto si pozerá fórum na erárnom počítači, napr. školskom, alebo počítači voľne dostupnom na šach. turnaji, neodhlási sa, príde tam niekto iný a dokáže používať jeho konto.

Za predpokladu, že užívateľ má správne návyky, z pohľadu bezpečnosti je uplne jedno, aký je time-out, pretože skončím-odhlásim sa. Time-out je ochrana tých užívateľov, ktorý tieto návyky nemajú.

Uložené heslo v pc dokáže odcudziť počátačový vírus, či dokonca internetová stránka, ktorú si ten s uloženým heslom pozerá.

Ja osobne presadzujem taký názor, že každý si za svoje konto zodpovedá a pokiaľ ho niekto zneužie z užívateľovej nedbanlivosti, tak proste smola, mal si dávať väčší pozor. U nás na škole (FIIT STU), pokiaľ je niekoho konto zneužité, tak to môže mať pre neho niekedy až fatálne následky, napr. koniec štúdia.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Odoslaťod jogo Št Jan 14, 2010 5:15 am

Ondro: tak teda taky vyznam timeout urcite nema. Akonahle skoncis pracu, zavries browser a si odhlaseny v tej sekunde. Na to timeout nepotrebujes. Timeout ma skor vyznam na to aby sa aspon priblizne vedelo kto este je na fore a kto tu uz urcite nie (ak si ani raz za 15 min neklikol na stranke tak proste tu nie si - jednoducha definicia). Toto sluzi prave nie pre tych co su na verejnych PC, ale skor pre tych co su na sukromnych PC a nechavaju si nonstop otvorene okna.
Co sa tyka "automatickeho prihlasenia pri kazdej navsteve" nemusi zrovna znamenat ze si uklada heslo v pocitaci. Da sa to spravit aj principom ze prave tebe nastavi nekonecny timeout a session hash si ulozi do coocies. Cize staci sa len pozriet ako to tato stranka robi do coocies, co tam ma ulozene. Ale verim tomu ze heslo to nebude.
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod Hosť Št Jan 14, 2010 8:06 am

jogo: nemusi zrovna znamenat ze si uklada heslo v pocitaci
No ukladá sa hodnota z hesla odvodená, čo je v niektorých prípadoch skoro to isté. To pre Ondreja asi nie je vhodné, ak pristupuje na fórum z počítača na ktorom pracuje viac ľudí. Aby mu niekto iný nezneužil konto, ak sa odhlásiť zabudne, nastane porucha počítača, výpadok prúdu a pod. Teoreticky je možné si tie hodnoty aj preniesť na iný počítač a zneužiť tam.
No pre tých, čo na fórum pristupujú z počítača, na ktorom pracujú len oni, to môže byť dobrá rada - zaškrknúť si to políčko.

Ak to automatické prihlasovanie niekto nechce používať, mohol by to "oklamať" nejakým autoreloadom napríklad cez javascript a pod.
Hosť

Odoslaťod jogo Št Jan 14, 2010 8:10 am

ani "hodnota z hesla odvodená". Session string moze byt hocijaky nahodny unikatny retazec bez vypovednej hodnoty. A komu patri session string moze byt ulozene v DB. Ja ked som mal automaticke prihlasovanie na sachy.sk tak ziadne heslo nebolo ulozene nikde na lokalnom pocitaci ani sa z neho nic nevypocitavalo. Podla toho co som zatial zbezne povezeral coocies, tak to vyzera tak ze heslo tam nie je ulozene ani v zakryptovanej ani v nezakryptovanej ani v odvodenej forme (aj ked nie je to zavezne, mozno som si nieco nevsimol).
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Ďalšia

Naspäť na Fórum o fóre SŠZ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.