Iný návrh na zmenu štruktúry

Pravidlá, štruktúra, návrhy na zlepšenia, dotazy na admina

Re: Návrh na zmenu štruktúry fóra

Odoslaťod Horváth Mário Ne Jan 16, 2011 2:07 pm

Ospravedlňujem sa, že som do hlasovania trochu vniesol zmätok. Naozaj z neho nie je jasné, či hlasovaním Chcem úplne inú štruktúru je čitateľ za môj návrh alebo za úplne iný návrh.

S Ondrejom sme sa už raz zhodli, že toto fórum.chess.sk je pre tých, čo chcú diskutovať. A že ho potrebujeme nejak riadiť. Ibaže výkonný výbor SŠZ cíti potrebu všetky zmeny vo fóre odsúhlasovať, čo ide dosť pomaly. Lepšie by bolo určité právomoci delegovať na konkrétnych ľudí.

Už som to tu niekde raz navrhol:
:idea: Pre začiatok vytvorme oddelené fórum (generálnu tému) Fórum o diskusnom fóre, kde môžeme podrobne rozdiskutovať jednotlivé problémy (ako témy), napr:
  • štruktúra forum.chess.sk
  • pravidlá fóra
  • anonymovia
  • odbočovanie od témy (príspevky mimo tému)
  • vulgárne príspevky
  • moderátori
  • administrátori
Aspoň to skúsme. Určite by sme sa tým pohli na míle dopredu...
Horváth Mário

Založený: Pi Feb 01, 2008 4:18 pm

Odoslaťod Ondrej Danada Ne Jan 16, 2011 9:16 pm

Z ankety usudzujem 2 veci:
  • Nezáujem väčšiny diskutujúcich o štruktúru fóra
  • Z tých, čo sa vyjadrili cítiť potrebu zmeny

Na druhú stranu chápem obavy diskutujúcich, aby zmena neznamenala zabitie diskusie.

Možno by sme mali prejsť zmenami postupne.

Myslím, že potreba fóra o fóre je nepochybná. Mala by podľa mňa obsahovať nasledujúce témy:
  • Štruktúra fóra (táto téma)
  • Funkcie fóra - v tejto téme očakávam rôzne návrhy na nové vylepšenia, aby nemuseli byť roztrúsené po iných témach ako doteraz
  • Pravidlá fóra - diskusiu otvorím, fórum je naše, nás diskutujúcich, a preto očakávam návrhy zo strany diskutujúcich, čo tolerovať a čo prekáža
  • Anonymovia (existujúca téma vo voľnej diskusii)
  • Dotazy na mazanie príspevkov (existujúca téma vo voľnej diskusii)
  • Ešte zopár návodov - na vloženie videa, partie, tabuľky, každé samostatná téma
Ostatné témy môžu vznikať v prípade potreby, nemyslím, že by sme mali umelo vytvárať prázdne témy len preto, aby boli. Baviť sa o štruktúre fóra na tejto úrovni je presne to, čo nechceme - zlý prístup, striktná štruktúra a žiadna voľnosť. Štruktúra by mala iba zahŕňať rozdelenie tém do určitých tried problémov, o ktorých sa bavíme. Nie určovať samotné témy.

Čo sa týka samotnej štruktúry fóra (rozdelenie tém do skupín), urobil som istý návrh a vychádzal som pri ňom z toho, že vo viacerých témach nastáva súperenie 2 nezávislých problematík. Typickým príkladom takejto témy je téma GPX, MSRM, DL, kde sa ohlásenie nejakého turnaja rýchlo zahrabe diskusiou o bodovaní a naopak, diskusia o bodovaní či ratingových a vekových hraniciach je sústavne prerušovaná poďakovaniami za skvelý turnaj. Mário, Tvoj návrh tento problém nerieši. Celkovo vidím tam problém veľa prelínaní. Fóra by sa prelínať nemali, lebo budú vznikať duplicity a bude sa v tom ťažko orientovať.

A niektoré navrhované fóra mi prídu byť zbytočné. Napr. nevidím zmysel vo fórach rozhodcovský kútik - koľko tam bude tém? Desať? Ohlásenie školenia sa dá spojiť s ohlásením sústredenia či turnaja a rozhodcovská otázka sa dá spojiť s otázkou ohľadom on-line prenosov, či metodiky pri tréningu. Podstatné je, že človek potrebuje poradiť. Potrebujem poradiť? Idem do poradne. Idem niečo organizovať alebo zaujíma ma čo sa organizuje, idem na nástenku. Taká je moja filozofia.

Oznámenia neboli myslené v terminológii fóra phpbb, ale v širšom zmysle slova. Viem, že oznamovať sa dá aj na webe SŠZ, ale na fóre je to prehľadnejšie a prípadný účastník môže rovno položiť doplňujúcu otázku, či organizátor doplniť informáciu, napr. o programe či účastníkoch. Po akcii bude možné pogratulovať víťazom a poďakovať organizátorom.

Odpoveď na Norovu otázku je áno, za predpokladu, že sa tam riešia vyššie uvedené veci, ale akonáhle chceš riešiť licencie v ligách, kvalifikácie na MSRM, bodovanie a postupové kritériá GPX, už by to spadalo pod dielňu nápadov.

Každopádne mne osobne súčasná štruktúra vyhovuje (fórum o fóre chcem tak-či-tak) a sám som hlasoval proti vlastnému návrhu, ale čo si odhlasujete, to bude. Jedine, že by bol VV proti.

Čo sa týka personálneho obsadenia, som naďalej ochotný bez nároku na odmenu robiť admina. Ak sa hlásia nestranní dobrovolníci (mimo VV) na funkciu moderátora, uvítam pomoc, prípadne to môžem prenechať celé.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod Curiosusaurus Ne Jan 16, 2011 9:46 pm

Páči sa mi myšlienka, že "Štruktúra by mala iba zahŕňať rozdelenie tém do určitých tried problémov, o ktorých sa bavíme. Nie určovať samotné témy."
Zo skúseností so súčasným vedením SŠZ sa dá predpokladať, že VV "v pozore" odhlasuje likvidáciu kritiky na Fóre.
Preto by bolo možno rozumné už v predstihu premýšľať o presťahovaní tohto Fóra na iný server, ak o takúto formu diskusie nemá VV SŠZ "záujem". Pod iným serverom mám na mysli napríklad c7c5. Admin by už bol, nájde sa aj moderátor?
Curiosusaurus

Založený: St Dec 22, 2010 1:26 am

Odoslaťod Martin Huba Ne Jan 16, 2011 9:54 pm

výborná myšlienka...

Predstavte si fiktívnu dvojicu nazvime ich povedzme Martin Hubenka (MH) a Martin Mrvečka (MM), ako sa dohadujú, či je demokratickejšie fórum na c7c5.com alebo na chess.sk:

MH: na chess.sk sa môže otvorene nadávať na SŠZ a jeho predstaviteľov... už roky...
MM: no čo, no čo... na c7c5.com sa tiež môže otvorene nadávať na SŠZ a jeho predstaviteľov...už roky...

Pekný večer :)
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod Jozef Ne Jan 16, 2011 10:00 pm

Žeby na DF niekto nadával na SŠZ? ;)
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod Martin Huba Ne Jan 16, 2011 10:02 pm

a mapovanie šachových krúžkov zo západu na východ sa spomaľuje a spomaľuje... ;)
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod Curiosusaurus Ne Jan 16, 2011 10:07 pm

...a ja že prečo sa nám českí priatelia smejú, že sme si zvolili "Drž hubu!"
Curiosusaurus

Odoslaťod Martin Huba Ne Jan 16, 2011 10:17 pm

toto fórum si nepustíme...vylepší sa a bude ďalej dvíhať návštevnosť....a "maskoti" sem patria... :)

kto sa nebojí pod svojim menom prísť a diskutovať na jedinom skutočnom a najnavštevovanejšom otvorenom šachovom fóre na Slovensku :?:

kto si vie obhájiť svoje názory v diskusiách s neprekonateľným majstrom slova Jozefom Hlaváčikom a dokonca sa pokúsi o nemožné, a to mať posledné slovo :?:

kto dokáže pochopiť schizofrenické pohnútky skryté hlboko v hlave anonymného divokého fantóma z Prešova :?:

ten je pripravený na neľútostný život za plotom našej šachovej rezervácie...

Hláste sa sem, diskutujte, presviedčajte a učte sa komunikovať...a pripravte sa na začiatočné kruté prehry :!:

ostatné šachové fóra sú prechádzkou ružovým sadom pre pánov nosiacich krátke nohavice a dámy so slnečníkmi :!:

úprimný pekný večer všetkým na našom fóre :!:
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod Curiosusaurus Ne Jan 16, 2011 10:21 pm

Asi máte dnes naozaj dosť... prepáčte, nechcel som nahlodať Vaše zdravie... Dobrú noc.
Curiosusaurus

Odoslaťod Martin Mrva St Jan 19, 2011 9:52 am

Pozerám, že p.Huba naklonoval svoje nezmysly aj do tejto témy "jediného najnavštevovanejšieho fóra"
(mimochodom, ak je jediné, tak je samozrejme aj najnavštevovanejšie...)

Takže len zopakujem čo som písal už inde... viewtopic.php?f=5&t=28&p=14774#p14762
podľa autorov posledných príspevkov mám dojem, že nielen z Prešova ale ani z celého východného Slovenska tu neprispieva nikto anonymný....

A čo sa týka c7c5.com - neviem, či to p.Huba vôbec tuší, pretože na scéne slovenského šachu sa objavil len pred cca 2 rokmi, a tak o mnohých veciach z minulosti nevie vôbec nič, resp. vie o nich len z počutia (aj to formou selekcie tej "správnej" pravdy)... - c7c5.com vzniklo na podnet SŠZ v súvislosti so zadávaním a zverejňovaním výsledkov slovenských šachových líg....
Martin Mrva

Založený: Št Jan 14, 2010 7:54 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Fórum o fóre SŠZ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.