Zmena štruktúry

Pravidlá, štruktúra, návrhy na zlepšenia, dotazy na admina

Re: Zmena štruktúry

Odoslaťod Július Gajarský Po Mar 07, 2011 4:08 pm

Ľubo, n-tý raz pripomínam, že riešime nepodstatné veci - nie je dôležité, aký "chlievik" dáme tej ktorej téme, ale aby fórum fungovalo ako fórum a zodpovední komunikovali s a nebol tu plný "chliev" nezáujmu, ignorancie a nezodpovedaných otázok....
Július Gajarský

Založený: Po Jún 22, 2009 9:47 pm

Odoslaťod LuboChess Po Mar 07, 2011 4:42 pm

Julo kto chce píše, kto nechce nepíše (nútiť nikoho nemôžeš), ale zas nemôžeš povedať, žeby sme absolútne nekomunikovali len s Martinom tu máme pomaly 20 % "akcii" s počtu všetkých príspevkov a to nerátam ďalších kolegov,
i s Teba sa pomaly stáva 5 % akcionár :)

Občas sa pohrávam s myšlienkou, ale neviem čo na to ostatní kolegovia z VV, že by sme zaviedli, že VV a ostatní funkcionári (Rada, KK) budú odpovedať členom SŠZ, ak sa určia pravidlá hry,
tzn. právo na odpoveď budú mať len riadni členovia SŠZ so zaplatením členským v lehote 10 dní a sympatizanti SŠZ (tým, že platia len symbolické členské) tak napr. v lehote 30 dní
S tým, že za člena SŠZ sa za účelom tohto DF považujem len ten kto sa podpíše menom a priezviskom (s možnosťou preverenia na matrike, že má zaplatené členské) alebo "všeobecné známy nick, pseudonym, o ktorého totožnosti (jeho pravého civilného mena) nie sú pochybnosti.
Samozrejme otázky môžu klásť i anonymovia, ale bez povinnosti im odpovedať (t.j. môže sa i nemusí), i vzhľadom k tomu, že nevieme či sú členovia so zaplateným členským.
Pričom, aby sa to za nezvrhávalo (nebol šikanózne otázky, otázky, na ktoré si opytujúci vie sám odpvoeď len náročky kladie takúto otázku a príliš nás nezahltili, tiež máme i inú prácu),
aktívny člen SŠZ by mal limit 3 otázky do mesiaca a sympatizant 1 otázku do mesiaca.
Odpovedať by mal podľa možnosti člen VV, ktorý sa danej problematike najviac venuje, resp. "s príbuzného čiastočne prelínajúceho sa "úseku", prípadne v zastúpení prezident, v krajnom prípade i iný člen VV, tak aby podľa možnosti sa dodržala lehota na odpoveď. Za splnenie lehoty by sa mohla považovať, ak dotyčná osoba odpovie, momentálne neviem odpovedať, keďže sa ešte na tom pracuje äresp. nebolo to schválené) budem Vám vedieť odpovedať približne v takej a takej lehote.
V krajnom prípade by som pripustil i podveď. "Neviem Vám na to zodpovedať" (pre prípad impertinentných, či šikanóznych otázok). Samozrejme v prípade hrubých vulgarizmov by sa ani neodpovedalo (nakoniec po novom vylpešení takéto otázky by sa tu objaviť ani nemali).
Možno by to mohlo zlepšiť web, informovanosť, návštevnosť, vzájomná komunikácia. Ale opakujem neviem čo na to ostatní, resp. aký máte na to názor.
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod Horváth Mário Po Mar 07, 2011 4:59 pm

Ľubo, posledný príspevok je mimo tému. Inak Tvoje návrhy majú svoju logiku.
  • Turnaje a ligy. Ak by sme to urobili tak, ako navrhuješ, potom by označenie sekcií bolo výstižnejšie takéto:
    Turnaje jednotlivcov i družstiev, Ligové súťaže družstiev. Kam by sme zaradili Európsky pohár klubov?
  • Rozhodovanie. Síce zužujúci pojem, ale všetky pravidlá, poriadky a všetko čo uvádzaš ťažko pomenovať výstižnejšie jedným slovom. Okrem toho sa v tom najlepšie vyznajú práve rozhodcovia. Podnadpis môžeme upraviť, aby bol výstižnejší.
  • Literatúra. Nepotrebuje samostatnú sekciu, môže sa vyskytnúť v sekcii Tréning (ak je na trénovanie) i História (ak je to informačný prameň). Podobne aj softvér môže byť na tréning a iný na rozhodovanie (losovanie).
So zaradením témy Web SŠZ do Fórum o fóre SŠZ nesúhlasím. Skúste navrhnúť inú sekciu.
Horváth Mário

Založený: Pi Feb 01, 2008 4:18 pm

Odoslaťod LuboChess Po Mar 07, 2011 5:07 pm

OK Mário, súhlasím ten predošlý príspevok by síce patril inam, ale chcel som Julovi priamo odpovedať,

EPK je pre mňa turnaj (tak ako v minulosti), ale keď ho niekto zaradí medzi Ligy budiž
web SŠZ - OK (myslel som iné témy typu Rozpočet, ak by sa Ti chcelo prečesať tému ostatné pár prišelcov vhodných do odbornejších tém tam ešte nájdeš, ale inak je to už v poriadku, kľudne to môže byť ako je
aby sme sa pochopili - na literatúru (témy o knihách, časopisoch, virtuálna knižnica) som nechcel samostatný chlievik len aby si napevno určil a podľa toho prispôsobil podnadpisy) či ostatnú v DF ostatné (tam je to škoda ak to zapadne prachom)
alebo budú v lepšie vymedzenom DF tréning (tam už v podstate je akýsi podnadpis literatúra - len potom treba prehodiť témy, prípadne to lepšie vymedziť) alebo sa podeliš s DF História äs podadpisom pramene, literatúra ...čiastočne to tiež súvisi)
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod Ondrej Danada Po Mar 07, 2011 11:49 pm

Rozhodcovsko-legislatívne okienko bol podľa mňa lepší názov, lebo v sebe mohol zahŕňať aj veci typu súťažný poriadok a jeho navrhované zmeny, otázky ohľadom registrácií, prestupov, licencií, ..., ktoré nemožno považovať za rozhodovanie, ale okruh ľudí znalých týchto problematík komunikujúcich na fóre je rovnaký a osobne myslím, že mať tému len na rozhodovanie je zbytočné.

Turnaje by som radšej videl s názvom súťaže jednotlivcov, lebo aj súťaž družstiev je turnaj, môže to byť trochu mätúce. Keď boli ligy a turnaje, vzájomne sa to vylučovalo, teraz to tak nie je.

Deti a mládež je dosť nešťastný názov. Kam zaradiť mládežnícke turnaje? Kam tréningy pre mládež? Je to veľmi nejasné. Navrhoval by som premenovanie na Mládežnícky šach na Slovensku, kde by sa riešili iba globálne otázky (LT, TSM, podpora SŠZ, výchovné, ...) a ZÁKAZ tém o turnajoch či tréningoch - tie by išli do súťaží jednotlivcov/družstiev a tréning.

Posledný návrh, rozbiť alebo aspoň zamknúť tému GPX. Je to príliš rozsiahla téma, v ktorej sa prelínajú ohlásenia nových turnajov, gratulácie, fotky/videá, systémové zmeny a človek sa nemá šancu v tom orientovať. Čo tak spraviť z GPX samostatné zoskupenie tém, do ktorého si každý, kto robí turnaj založí tému a každý, kto chce riešiť systémovú zmenu, tiež založí tému?
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod ♔♔♔ St Mar 09, 2011 9:34 am

Ja si myslím, že pri názvoch kategórií sa treba snažiť o čo najjednoduchší názov.
Názvy slúžia aj na rýchle zorientovanie sa vo fóre a krátke zrozumiteľné názvy tomu napomáhajú.
Dlhý mnohoslovný, aj keď presnejší názov, je podľa mňa horší, ako kratší, trochu nepresnejší.
Na upresnenie a doplnenie významu sa dá použiť popis pod názvom.
Preto som aj za Ligy namiesto Súťaže družstiev.
Takisto by aj "Fórum o fóre SŠZ" mohlo byť upravené na "Fórum SŠZ" alebo "O tomto fóre" a pod.
♔♔♔

Založený: Po Okt 18, 2010 4:54 am

Odoslaťod LuboChess St Mar 09, 2011 10:05 am

Jo jo, termín "Súťaž družstiev" je terminologický v kontexte termínu Turnaj nepresný, keďže ide len o podmnožinu "Turnaja
Turnaj = súťaž jednotlivcov alebo družstiev
zjednodušene stačí http://sk.wikipedia.org/wiki/Turnaj (aby som nemusel dávať plno linkov športových federácii, či výkladových slovníkov)
na tú rubriku sa hodí pojem "LIGY" (a bez podnadpisu olympiády )
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod Ondrej Danada St Mar 09, 2011 3:20 pm

Lubo, záleží z akého uhlu pohľadu sa na to pozeráš:

Jednorazové súťaže - turnaje
Dlhodobné súťaže - ligy

alebo

Súťaže jednotlivcov
Súťaže družstiev

Súčasný stav je mačkopes.

♔♔♔ : Toto fórum by malo byť predovšetkým pre inteligentné bytosti - šachistov, nie pre idiotov, ktorí sa nevedia dočítať po 3. slovo. Nechápem Vašu snahu všetko skracovať. Ak má navigácia plniť svoj účel, musí byť v prvom rade jasná a výstižná. To, aby bola krátka, je až druhoradé.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod Horváth Mário So Mar 12, 2011 4:04 pm

Ďakujem, že mi pomáhate vyjasniť štruktúru a terminológiu. Premenujme teda Turnaje na Súťaže jednotlivcov. Potom budeme mať dve sekcie: Súťaže jednotlivcov a Súťaže družstiev, čím určite pokryjeme všetky súťaže. Mimochodom aj súťažné poriadky máme zvlášť pre súťaže jednotlivcov a družstiev... V zmysle toho presuniem potom niektoré témy.
Horváth Mário

Založený: Pi Feb 01, 2008 4:18 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Fórum o fóre SŠZ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.