AntiSpam

Pravidlá, štruktúra, návrhy na zlepšenia, dotazy na admina

Re: FÓRUM CHESS

Odoslaťod Ondrej Danada Pi Apr 09, 2010 11:59 am

Obrázkovú ochranu zrušiť, alebo aspoň výrazne zčitateľniť.
Osoby s menej ostrým zrakom alebo farboslepé majú veľmi malú šancu to vylúštiť.

Zaujímavé je, že doteraz si na to nikto nesťažoval a to tu funguje až vyše roka.

Umožniť registráciu aj bez potvrdenia odkazom poslaným na mailovú adresu.
Skúsil som sa pokusne registrovať a mail nechodí a nechodí.
Ak chce niekto niečím zaujímavým prispieť, no stane sa mu toto,
tak sa môže stať, že radšej z fóra znechutene odíde.

Maily chodia, ja som to testoval a mne prišiel do 1 minúty. Ak sa mail zdržal alebo ho zachytila anti-spamová ochrana, nech dotyčný pouvažuje nad zmenou poskytovateľa e-mailových služieb. Overovanie mailovej adresy je štandardný postup na najrôznejších stránkach na svete.

Umožniť dávať príspevky aj neregistrovaným, po zodpovedaní rovnakej, alebo podobnej otázky aká je pri registrácii.
Niekto chce napríklad dať len jednorazový príspevok, no nutnosť registrácie ho odradí.

Toto nie je technicky možné bez rozsiahlých programátorských prác. Ak sa hlási nejaký dobrovoľník na úpravy phpbb fóra, nech ma kontaktuje.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod jogo Pi Apr 09, 2010 12:09 pm

Otazka: v poslednej dobe zas neevidujem spam. Zeby to bolo vyriesene?

- emaily pri registracii chodia, prave som skusil
- obrazkova ochrana je aspon zaklad proti spamu, suhlas s ondrom ze je to tak spravne
- s tou registraciou je to asi tiez OK
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod Ondrej Danada Pi Apr 09, 2010 12:15 pm

Ano, je to vyriešené, už od 28.3.2010 som admin ja.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Odoslaťod O-O Pi Apr 09, 2010 12:16 pm

Zaujímavé je, že doteraz si na to nikto nesťažoval a to tu funguje až vyše roka.

Dosť ťažko sa na to môže niekto sťažovať, ak je na tú sťažnosť potrebné tú obrázkovú ochranu vyriešiť. :)
nech dotyčný pouvažuje nad zmenou poskytovateľa e-mailových služieb.

Čo je pravdepodobnejšie? Že si zmení mailovú adresu, alebo že znechutene odíde z tohoto fóra?
Overovanie mailovej adresy je štandardný postup na najrôznejších stránkach na svete.

"Štandardným postupom na najrôznejších stránkach na svete" je často aj to, že postačuje vyplniť meno a heslo.
Toto nie je technicky možné bez rozsiahlých programátorských prác.

Predtým, asi tak pred rokom, to predsa šlo, a nikto na tom nič neprogramoval.
Síce nepoznám podrobnosti, no asi stačí len niekde v administrátorskom rozhraní nejako tú možnosť nastaviť.
Obrázok používateľa
O-O

Založený: Po Jan 18, 2010 8:20 am

Odoslaťod jogo Pi Apr 09, 2010 12:24 pm

Dosť ťažko sa na to môže niekto sťažovať, ak je na tú sťažnosť potrebné tú obrázkovú ochranu vyriešiť. :)
K tomuto dost tazko sa vyjadrit. Ja som tu ochranu praveze velmi lahko vyriesil. A to som sa uz stretol aj s inaksimi tazkymi ochranami kde som mal obrovske problemy vyriesit ju. Tu je to jednoduche

nech dotyčný pouvažuje nad zmenou poskytovateľa e-mailových služieb.
Čo je pravdepodobnejšie? Že si zmení mailovú adresu, alebo že znechutene odíde z tohoto fóra?
Sorry, ale ak ma problemoveho poskytela emailu, tak to iste mu poradim aj ja. Kedze tu nejde o nejake sachove forum ale o moznost ze nejaky dolezity email ktory ocakava mu nepride. A potom bude len lutovat ze nepouziva spolahlivu emailovu adresu.

Overovanie mailovej adresy je štandardný postup na najrôznejších stránkach na svete.
"Štandardným postupom na najrôznejších stránkach na svete" je často aj to, že postačuje vyplniť meno a heslo.
Osobne si myslim ze to overovanie nie je vazne az taka nutnost. Kedze deravost to nezvysi a prakticky aj po registracii si uzivatel pravdepodobne moze zmenit email na zly. A aj keby nemohol, nevidim dovod aby tam museli byt spravne emaily.

Toto nie je technicky možné bez rozsiahlých programátorských prác.
Predtým, asi tak pred rokom, to predsa šlo, a nikto na tom nič neprogramoval. Síce nepoznám podrobnosti, no asi stačí len niekde v administrátorskom rozhraní nejako tú možnosť nastaviť.
Neviem sa vyjadrit
jogo [Bury Rastislav]
Obrázok používateľa
jogo

Odoslaťod O-O Pi Apr 09, 2010 12:26 pm

jogo: obrazkova ochrana je aspon zaklad proti spamu
Očividne bola na spamových robotov neúčinná, takže teraz je ten "základ" tá jednoduchá slovenská otázka a obrázková len sťažuje registráciu (ľuďom, nie robotom).
Obrázok používateľa
O-O

Odoslaťod O-O Pi Apr 09, 2010 12:31 pm

Jogo: Ja som tu ochranu praveze velmi lahko vyriesil.

Aj ja.
No máš nejakú poruchu zraku, ako je farbosleposť, alebo zníženú ostrosť videnia?
Ak by si mal, tiež by si to vyriešil veľmi ľahko?
Obrázok používateľa
O-O

Odoslaťod Ondrej Danada Pi Apr 09, 2010 12:31 pm

Dosť ťažko sa na to môže niekto sťažovať, ak je na tú sťažnosť potrebné tú obrázkovú ochranu vyriešiť.
Súhlas s jogom

Za predpokladu, že e-mail naozaj neprišiel, určite toto fórem nie je jediné, na ktorom sa mu to stalo. Ja nemôžem zodpovedať za to, že si niekto vybral nevhodného poskytovateľa mailových služieb. Nemal by som zodpovedať aj za to, že sa niekomu s pomalým pripojením fórum načítavá pomaly? To je presne to isté.

Táto informácia bola aktuálna možno v 90. rokoch.
Jogo: ide o to, aby sa eliminovala možnosť registrácie botmi. Ja viem, že existujú sofistikované boty, ktoré vedia používať mailbox, ale takých nie je až tak veľa a eliminujú sa aspoň tie primitívne.

Predtým, asi tak pred rokom, to predsa šlo, a nikto na tom nič neprogramoval.
Síce nepoznám podrobnosti, no asi stačí len niekde v administrátorskom rozhraní nejako tú možnosť nastaviť.

Nikdy pred tým to nešlo. Existovala možnosť prispievať bez registrácie s použitím obrázkovej ochrany, ale tá bola rovnako "nečitateľná" ako pri registrácii, bez programovania sa nedá zabezpečiť otázka ako pri registrácii, a dokonca to ani nefungovalo a stále sa spamovalo, veď preto sa zaviedla povinnosť registrácie.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Odoslaťod jogo Pi Apr 09, 2010 12:42 pm

"Jogo: ide o to, aby sa eliminovala možnosť registrácie botmi. Ja viem, že existujú sofistikované boty, ktoré vedia používať mailbox, ale takých nie je až tak veľa a eliminujú sa aspoň tie primitívne."

Ako je to dobry argument. Otazne je ci sa tym aspon nejaki botovia eliminuju (dojdu az k tomuto kroku). Ak ano, tak to moze mat vyznam. Co keby si to na par dni disabloval ci pribudnu spamy?
jogo [Bury Rastislav]
Obrázok používateľa
jogo

Odoslaťod O-O Pi Apr 09, 2010 12:47 pm

Súhlas s jogom

V čom?
V tom, že keď poznám jedného, ktorému to nerobí problém, tak je v poriadku ignorovať tých, ktorí s tým problém majú?
Ja nemôžem zodpovedať za to, že si niekto vybral nevhodného poskytovateľa mailových služieb. Nemal by som zodpovedať aj za to, že sa niekomu s pomalým pripojením fórum načítavá pomaly? To je presne to isté.

Nie je to to isté, pripojenie na internet je na funkciu fóra nutné.
Registrácia cez mail nutná byť nemusí.
Táto informácia bola aktuálna možno v 90. rokoch.

Zaujímavé, že existujú aj oveľa navštevovanejšie diskusie, kde to je aktuálne dnes.
ide o to, aby sa eliminovala možnosť registrácie botmi. Ja viem, že existujú sofistikované boty, ktoré vedia používať mailbox, ale takých nie je až tak veľa a eliminujú sa aspoň tie primitívne.

Doteraz, bez nutnosti odpovede na slovenskú otázku, sa tí boti registrovali celkom bežne aj cez mail.
Aká je pravdepodobnosť, že sa pokúsi zaregistrovať robot bez schopnosti registrácie mailom, no vybavený umelou inteligenciou tak, že rozumie slovenským otázkam?
Existovala možnosť prispievať bez registrácie s použitím obrázkovej ochrany

Práve to som myslel. Nechce sa mi veriť, že by nešlo nejako jednoducho ponastavovať, aby to išlo rovnako, no aby bola miesto obrázkovej ochrany použitá otázková.
Obrázok používateľa
O-O

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Fórum o fóre SŠZ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.