AntiSpam

Pravidlá, štruktúra, návrhy na zlepšenia, dotazy na admina

Re: FÓRUM CHESS

Odoslaťod Ondrej Danada So Mar 06, 2010 9:33 am

jogo: Ja nevidím dôvod, prečo by som mal niekomu písať maily a prosíkať, aby sa to robilo podľla môjho návodu. Ja som návod napísal, myslím, že dobrý, do relavantnej témy, komu sa nepáči, nech si trhne! Admin si určite číta príspevky všetky a dôkazom toho je, že mi maže moje "off-topicy". Ale aby urobil miesto toho niečo užitočné...

Určite si naivne nemyslím, že by sa to len-tak vyriešilo. To by bolo treba v prvom rade ochotu, a tá nie je, či to zavesím sem, alebo pošlem mailom. Ja som sa niekoľko krát ponúkal, že by som robil (zadarmo) admina fóra, ponúkal som túto možnosť aj mailom pánovi prezidentovi, no zatiaľ sa nič nedeje.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod jogo So Mar 06, 2010 9:41 am

Ondro: dovod je jednoduchy. Hlavne my (a urcite aj ty) to chces aby to vyriesene. Admin a cely sachovy zvaz na to z vysoka sere, tak ak chces dosiahnut ciel musis vyvynut ty iniciativu!
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod Ondrej Danada So Mar 06, 2010 10:09 am

jogo: Práve preto to píšem na fórum verejne, aby široká verejnosť videla, že my sa snažíme a admin so zväzom na to kašlú. Keď však môj mail skončí v koši, nikto sa o tom nedozvie, nás tu budú ohovárať, že len kritizujeme, oni koľko toho robia, dokonca zadarmo, a my nič nie sme ochotní urobiť sami...

To nie je pravda, my sme ochotní pomôcť, spísal som návod, ponúkal sa ako admin (zadarmo), ponúkal sa do ďalšieho projektu (zadarmo), ale tu sa proste nič nedeje!

Jogo, buď si istý, že admin môj návod, ako každú ďalšiu komunikáciu čítal!
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Odoslaťod jogo So Mar 06, 2010 11:10 am

Ondro: myslim ze dost alibisticka odpoved. Zjavne ti ani nejde o to dosiahnut ciel len ukazat kto je za to vinny.
jogo [Bury Rastislav]
http://chess-calendar.eu
Obrázok používateľa
jogo

Založený: Po Jan 28, 2008 5:39 pm

Odoslaťod Rasto Diviak So Mar 06, 2010 11:11 am

Ondro má pravdu. Ja takisto bohužiaľ zo strany admina nevidím žiadnu snahu o zlepšenie, takže spameri, spamujte si veselo ďalej. Tomuto fóru
to ale výrazne škodí.
Rasto Diviak

Založený: So Feb 02, 2008 8:20 pm

Odoslaťod Ondrej Danada So Mar 06, 2010 12:52 pm

Jogo: Použil si zlú spojku: chcem pomôcť alebo aspoň "ukázať, kto je vinný". Ako môžeš povedať, že mi zjavne nejde o to, aby som pomohol, keď som tu napísal konkrétný návod, podľa ktorého stačí postupovať. To vážne po mne chceš, aby som chodil niekoho prosiť a presviedčať, či by si to neprečítal?

Rasťo: Ďakujem za podporu. Možno ak by sa pridali ďalší ľudia, admina by to presvedčilo. Zatiaľ to vyzerá tak, že táto problematika zaujíma len zopár ľudí, a preto berie moje slová na ľahkú váhu.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Odoslaťod O-O Ne Mar 07, 2010 9:21 pm

Nedá sa to vyriešiť oveľa jednoduchšie za predpokladu, že niekto ochotný (O) - jogo alebo Ondrej má dôveru administrátora?:
(1) Administrátor zmení heslo na prístup do systému a oznámi ho O.
(2) O spraví čo treba a oznámi to administrátorovi.
(3) Administrátor nastaví pôvodné heslo.
Obrázok používateľa
O-O

Založený: Po Jan 18, 2010 8:20 am

Odoslaťod Rasto Diviak Ne Mar 07, 2010 10:03 pm

O-O asi sa to nedá, niečo podobné už tu tuším niekto navrhoval, ale administrátora zjavne baví každý deň mazať spamy, namiesto toho, aby proti nim bojoval.
Rasto Diviak

Založený: So Feb 02, 2008 8:20 pm

Odoslaťod Ondrej Danada Ut Mar 16, 2010 11:21 am

Dozvedel som sa tento víkend, že administrátor je niekto iný, ako som si myslel. Možno by sa zišlo preskúmať dohodu medzi ním a SŠZ, aké sú jeho povinnosti a odmena. Má niekto predstavu, v ktorej zápisnici, resp. v akom období, by sa také informácie mohli nachádzať? Nechce sa mi ich prehľadávať všetky.

Nepáči sa mi, že tento problém nikto nerieši. Fórum tým stráca čitateľov/prispievateľov. Ja sem kvôli tomu asi neprestanem chodiť, ale veľa ľudí, s ktorými som sa bavil tento víkend v Piešťanoch áno. Vraj keď pozrú posledný príspevok a uvidia tam spam, tak kašlú na to, a nebudú prechádzať jednotlivé fóra, či aj niečo rozumné pribudlo.

Je to až taký problém skúsiť prinútiť administrátora, aby s tým niečo urobil / nechal niekoho iného urobiť to zaňho / v prípade neochoty vyraziť ho a nahradiť niekým lepším?
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Odoslaťod O-O Pi Apr 09, 2010 11:48 am

Asi sa toho už niekto chopil, na registráciu je nutné odpovedať na slovenskú otázku.
No aby fórum slúžilo lepšie na svoj účel, bolo by dobré urobiť aj:

1) Obrázkovú ochranu zrušiť, alebo aspoň výrazne zčitateľniť.
Osoby s menej ostrým zrakom alebo farboslepé majú veľmi malú šancu to vylúštiť.

2) Umožniť registráciu aj bez potvrdenia odkazom poslaným na mailovú adresu.
Skúsil som sa pokusne registrovať a mail nechodí a nechodí.
Ak chce niekto niečím zaujímavým prispieť, no stane sa mu toto,
tak sa môže stať, že radšej z fóra znechutene odíde.

3) Umožniť dávať príspevky aj neregistrovaným, po zodpovedaní rovnakej, alebo podobnej otázky aká je pri registrácii.
Niekto chce napríklad dať len jednorazový príspevok, no nutnosť registrácie ho odradí.
Obrázok používateľa
O-O

Založený: Po Jan 18, 2010 8:20 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Fórum o fóre SŠZ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.