Návrh na zmenu odosielania anonymných príspevkov

Pravidlá, štruktúra, návrhy na zlepšenia, dotazy na admina

Re: Hostia

Odoslaťod Drahoš Ut Okt 21, 2008 7:39 pm

Norbert, nie celkom si ma pochopil.
Ja som nemal na mysli to, ze niekto zisti Tvoje heslo.
Zaregistruje sa ako Noro, Bush, Drahoslav, alebo červena_karkulka a bude sa tvarit ako niekto iny, alebo ako zaregistrovany host, cize nikto.
Rozdiel medzi hostom a takymto zaregistrovanym hostom je len ten ze pod zaregistrovanym hostom pravdepodobne pise len jeden neznamy clovek.
Pocul si o tom, ze napriklad v oficialnych korsachovych zenskych sutaziach hral vraj cely zivot nejaky muz a az po dlhych rokoch sa to nejakou nahodou zistilo?
Podotykam, ze nehral za svoju manzelku, priatelku, ci sestru, co je pomerne bezne, ale sam sa dlhe roky tvaril ako zena. Ja som o takychto pripadoch pocul ...
Toto som mal na mysli, na nete si nikdy nemozes byt isty, "who is who", snad iba vtedy, ked si to overis sam. Samozrejme, napomoct môze vyplneny profil aj s fotkou, ale ...
Admin to samozrejme vacsinou vie odhalit.
S pozdravom Drahoslav
Drahoš

Založený: Št Apr 24, 2008 2:20 pm

Odoslaťod norbertsnv Ut Okt 21, 2008 7:53 pm

Drahoš, tak toto ma nenapadlo. Aj keď aj na www.šachy.sk pár takých prípadov s ukradnutou identitou bolo. Tu zatiaľ chvalabohu nie. A na taký prípad by bolo dobré práve to navrhované zverejňovanie IP-adresy.
norbertsnv

Založený: Po Jan 28, 2008 10:52 am

Odoslaťod pytlik Ut Okt 21, 2008 7:56 pm

jasné noro, mohol by som sa zaregistrovať, možno tak aj urobím, doteraz som tú potrebu nepocítil:-); v tomto však súhlasím s Drahošom. Ako by admin riešil, keby sa chcel zaregistrovať niekto pod nickom Karol Pekár a nebol by to Karol Pekár. Zabránil by mu v tom- ak áno tak prečo? Ak nie-neviedlo by to pri niektorých diskusiách k dezinformáciám? Popravde v tejto oblasti som dosť zelenáč, tak si rád vypočujem Vaše názory.
pytlik

Odoslaťod norbertsnv Ut Okt 21, 2008 8:45 pm

Som zvedavý čo na to odpovie administrátor pán Mego, ale podľa môjho názoru ak by vedel že ide o podvod , tak to nepovolí. Ak by ale išlo o nového prispievateľa, ktorého nepozná, tak na ten podvod pri registrácii nepríde, jedine dodatočne ak by sa dotknutý, pod ktorého menom by bola zaregistrovaná iná osoba, ohradil.
norbertsnv

Založený: Po Jan 28, 2008 10:52 am

Odoslaťod Jozef Ut Okt 21, 2008 8:55 pm

Pán Recký skúste sa prihlásiť pod mojim nickom.Ak Vás to pustí tak je to zlý program. Potom sa skúste zaregistrovať ako nový pod mojim nickom - ak Vám to dovolí sa zaregistrovať tak je zlý program. Nie zlý admin ale nanič program.
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod Drahoš Ut Okt 21, 2008 9:28 pm

Pán Jozef, dúfam že sa neurazíte, ale podľa toho, čo ste napísali, si myslím, že ste celkom nepochopili o akých prípadoch sa tu hovorí.
S pozdravom Drahoslav
Drahoš

Odoslaťod Jozef St Okt 22, 2008 7:15 am

Pán Drahoš myslím,že som pochopil a keďže by program p.Reckého na môj nick nepustil tak by som ho a aj Vás v ďalšom príspevku bol vyzval, aby Ste sa pokúsili zistiť moje heslo. Ak si Vy dáte pozor tak normálny užívateľ to nedokáže a tých čo by to dokázali a ešte sa zaujímajú o šachové fórum a navyše mali by dokonca záujem robiť vo fóre nepríjemnosti formou písania pod Vašim nickom asi ani nenájdete.Myslím,že pre toto môžme kľudne spávať. A predsa keby sa tak stalo tak je to len fórum...
Jozef

Odoslaťod Drahoš St Okt 22, 2008 7:34 am

Pán Jozef, hovorí sa tu o 2, či vlastne až 3 rôznych prípadoch, skúsim to zhrnúť.
1. Niekto zistí heslo iného nicku, napríklad Vaše, alebo moje a začne pod ním písať do DF, prípadne heslo zmení a teda ho ukradne. Myslím, že o takomto prípade hovoríte Vy.
2. Niekto si založí nový nick, ktorého názov bude napr. Vaše, alebo moje priezvisko a bude sa tváriť, že je Vy, alebo ja. Pokiaľ by tu skutočný ja, alebo Vy, nebol a neohradili by sme sa, tak by sa mohol za nás vydávať dosť dlho.
3. Niekto sa sice zaregistruje, ale dá si nič nehovoriaci nick, napr. cervena_karkulka, vlk a pod. a svoju identitu neprezradí ani v profile. V tomto prípade je to takmer to isté ako host, s tým rozdielom, že pod týmto nickom píše pravdepodobne len jeden neznámy človek, ale pod nezaregistrovaným hostom môže písať n ľudí, z ktorých viacerí tu môžu písať aj ako zaregistrovaní ...
S pozdravom Drahoslav
Drahoš

Odoslaťod pm St Okt 22, 2008 7:55 am

Tato debata ma skutocne vyskou technicko-sportovu-umelecku hodnotu. Radsej sa bavme o sachu, tato tema s nim nijako nesuvisi.
pm

Odoslaťod Jozef St Okt 22, 2008 8:37 am

Pm : Chcel som pánom diskutujúcim o tom ako sa dá zneužiť fórum názorne pripomenúť ,že takáto diskusia nemá zmysel tak isto ako hľadať blchy v kožuchu (je ich tam strašne veľa). Každý kto ide diskutovať na fórum ide s nejakým záujmom a aj s nejakým rizikom a diskutovať o tom čo sa môže stať ak....Hostia to je už reálnejšia parketa.Všetko je vo Vašich rukách.Stačí zamedziť voľný prístup cez hostí a tým sa im to trochu sťaží alebo aby pri nicku host vykočilo aj IP a keďže sú Zajkovia budú sa aj zverejnenia IP obávať... veď čo ak cez IP niekto zistí kto som a zverejní to...veď môžem padnúť do nemilosti prezidentovi, riaditeľovi súťaže a pod.
Jozef

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Fórum o fóre SŠZ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.