Návrh na zmenu odosielania anonymných príspevkov

Pravidlá, štruktúra, návrhy na zlepšenia, dotazy na admina

Re: Hostia

Odoslaťod Drahoš Ut Okt 21, 2008 3:56 pm

Norbert, už som Ti tu predsa raz písal, že Palo Pytlík nie je hosť, leda že by sa tu niekto za neho vydával.
S pozdravom Drahoš
Drahoš

Založený: Št Apr 24, 2008 2:20 pm

Odoslaťod norbertsnv Ut Okt 21, 2008 4:08 pm

Drahoš, to je na ďalšiu diskusiu, či treba za hostí považovať iba tých, ktorí sa aj podpíšu "hosť", alebo všetkých nezaregistrovaných do fóra. A čo si myslíš ty o ignorovaní "hostí". A o ignorovaní nezaregistrovaných prispievateľov, ktorí sa pospíšu (ako napríklad klony Ruperty po locknutí jej nicku)?
norbertsnv

Založený: Po Jan 28, 2008 10:52 am

Odoslaťod Drahoš Ut Okt 21, 2008 4:47 pm

Norbert, dovolím si odpovedať Ti protiotázkou, kto zaručí, že užívateľ, ktorý tu má Login je ten, za koho sa vydáva? 100%-nú istotu na webe nemáš nikdy a myslím si, že ani 90%-nú ...
Inak, Tebe som predtým nepísal, že Pytlík nie je hosť, ale hosťovi, i keď podpísanému :lol:
Vyplýva z toho niečo ... ? :mrgreen:
Drahoš

Odoslaťod pytlik Ut Okt 21, 2008 4:55 pm

no ja za hosťa pokladám len niekoho, kto to hosť tam skutočne má napísané:-))) Ak sa hosť nejakým spôsobom identifikuje-trebárs ako ja svojím priezviskom (drahoš-jogo svojím nickom na šachy .sk)-už mi to neprekáža, problém môže nastať ak sa niekto bude vydávať za niekoho, kým v skutočnosti nie je-potom sú tu ip a admin Nie je to dokonalé-ako som už spomenul, ale predsa len lepšie ako teraz. To že sa niekto pod svoj príspevok úmyselne nepodpíše (neidentifikuje sa)-totiž pokladám za obyčajnú zbabelosť. Nemyslím totiž, že by sa niekto musel báť totality a na základe svojho príspevku do diskusie na tomto fóre by skončil trebárs v base. Preto pokladám za prirodzené, že ak niečo-niekoho kritizujem-tak otvorene. Mám podnetný a dobrý návrh?-no tak ho prednesiem. Nemám? No tak radšej mlčím a nič nenapíšem. Môj podnetný a dobrý návrh sa ukáže ako blbosť? No a čo. Kritika mi umožní posunúť sa dopredu+cibriť argumenty:-)))
pytlik

Odoslaťod Drahoš Ut Okt 21, 2008 5:04 pm

Piťo, dobre si to napísal, ale nemal si radšej odpovedať tak rýchlo po mojom príspevku, teraz si môže Noro myslieť, že Ti si ja ako falošne podpísaný hosť :o
Drahoš

Odoslaťod Drahoš Ut Okt 21, 2008 5:11 pm

... a Piťo, ja som sa neidentifikoval svojim nickom na sachy.sk, veď ten som si asi pred pol rokom zrušil, ale svojim krstným menom, ktoré je približne tak isto zriedkavé, ako Tvoje priezvisko ;)
Drahoš

Odoslaťod norbertsnv Ut Okt 21, 2008 6:15 pm

Drahoš, drobný rozdiel tu je. Na to, aby sa niekto prihlásil pod mojim ( alebo tvojim ) nickom, musí poznať aj heslo. A to si hocikto nezistí, aj keď viem že niektorí počítačoví experti by si ho vedeli zistiť. Zatiaľčo pod menom pytlík sa hocikedy môžem prihlásiť aj ja ( ale neurobím to, ja sa poctivo prihlasujem pod svojim nickom ).
A otázka pre pána Pavla Pytlíka: keď sa pod svoje príspevky podpisujete, prečo sa teda nezaregistrujete ak potom budete mať svoju identitu chránenú heslom?
norbertsnv

Odoslaťod Saša Riabov Ut Okt 21, 2008 7:01 pm

Super je, že sa rozprúdila diskusia, ale nejak sa málokto vyjadruje k tomu návrhu s IP adresami, a ak tak iba stručne (že by sa to tak nevyriešilo).. tak som bol iba zvedavý na argumentáciu, tých, čo sa k tomu vyjadrili, že prečo by sa tým podľa nich nič nevyriešilo, prípadne prečo je to nesprávny návrh... ?
Podporovateľ práce Fera Jablonického a už iba priateľ šachu
Obrázok používateľa
Saša Riabov

Založený: Pi Feb 29, 2008 7:37 pm

Odoslaťod norbertsnv Ut Okt 21, 2008 7:17 pm

Saša, ja som za. Aj keď kritici majú pravdu, že sa to dá obísť. Ale už to vyžaduje nejakú námahu a teda zníži to počet prispievateľov, ktorí sa za anonymitu skrývajú z nečestných pohnútok.
norbertsnv

Odoslaťod yuri Ut Okt 21, 2008 7:28 pm

no ja som proti zverejnovaniu ip adries. (nepotrebujem aby niekto videl ze pisem z roboty, etc). povinna registracia je mensie zlo. a hlavne je tam zachovane to, ze pod ojim nickom sa nepodpise nikto iny a cca si aj viem spoji to ktory anonym pisal ktore prispevky.
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Fórum o fóre SŠZ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.