Moja zlá komunikácia

Pravidlá, štruktúra, návrhy na zlepšenia, dotazy na admina

Re: Moja zlá komunikácia

Odoslaťod Ondrej Danada Ne Okt 31, 2010 9:15 pm

Lebo dostal týždenný ban. Posledných pár príspevkov bolo totálne off-topic, dokonca zameraných na tematiku hnutia označovaného za náboženské. Navyše to bolo neprimerane zvýrazňované a uvádzané vo viacerých témach. Nech by bola odpoveď či pravda akákoľvek, nepatrí to na diskusné fórum SŠZ, obzvlášť zvýrazňované vo viacerých témach. Výrazné zviditeľnenie textu je určené na použitie ako nadpisov, resp. štruktúrovane textu pri rozsiahlejších príspevkov, nie na upútanie pozornosti. Písanie vo viacerých témach je prípustné, ak príspevok súvisí s oboma témami a každý z nich nesie nový poznatok či informáciu.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod Jozef Ne Okt 31, 2010 9:17 pm

Lubo pravdu by si mal keby scientologia bola uznaná na Slovensku za náboženstvo.
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod Ondrej Danada Ne Okt 31, 2010 9:24 pm

Pán Hlaváčik, po prečítaní http://sk.wikipedia.org/wiki/Scientol%C3%B3gia_(hnutie) mám dojem, že to je náboženstvo, len nie je na Slovensku ako náboženstvo uznávané pre nedostatok členov. Keby som sa mýlil, stále sú príspevky mimo témy a keby aj boli v rámci témy, boli neprimerane zvýraznené a "rozmnožené".
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Odoslaťod Ondrej Danada Ne Okt 31, 2010 9:28 pm

Inak povedané, proste to naozaj prehnal a porušil skoro všetko, čo sa dalo, už asi iba vulgarizmy chýbali. Všetci sa však ešte učíme a ban je len dočasný.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Odoslaťod LuboChess Ne Okt 31, 2010 9:37 pm

Jozef, keď už sme pri tom i keď je to opäť uý mimo tému, tie ústavné články čo som citoval Ti určujú, že môžeš byť veriaci i neveriaci, resp. pre mňa za mňa veriť i v !Zlaté Ťeľa" alebo Jupitera - to Ti Ústava nezakazuje, to čo ty hovoríš to je už zákon č. 308/1991 Zb. o slobode náboženskej viery a postavení cirkví a náboženských spoločností. Ktoré má len tie výhody, že si právnická osoba registrovaná podľa tohto zákona s určitými právami - výhodami (vrátane podpory štátu).
V r. 2007 novelou č. 201/2007 Z.z. sprísnili zákon, že za cirkev/náboženskú spoločnosť sa môže zaregistrovať len také vyznanie, ktoré má 20 tisíc veriacich dospelých osôb s trvalým pobytom SR (predtým Ti to mohli podpisať i osoby mimo "Tvojej spoločnosti a stačilo menej osôb tuším 5000). Tak sa stali podľa "starej úpravy" cirkvi, ktoré mali i majú len pár tisíc členov (podľa novej úpravy by to už nesplňali) a väčšie spoločnosti už mali smolu. To sprísnenie bola i kvôli ochrane pred sektami, resp. aby si hocikto nežiadal od štátu podoru, či daňovú uľavu - vyučovanie v školách atď. Oficiálne povolených bolo v ČR - 19 (aktuálne je to možno už iné číslo), v SR postupne 14, 15 teraz asi 17.
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod Jozef Ne Okt 31, 2010 10:20 pm

Ondrej buď nechápete o čo ide,čo to scient. vlastne je alebo patríte k ním alebo Vy ešte neviete že Vás už majú ;) Nie je to náboženstvo, je to rafinované ťahanie peňazí od malých, ale aj bohatých.Mal som v rodine skúsenosť s Mormónmi a viem čo dokážu takí ľudia. Nechajme to tak... Nechajme scientológov tak... ja by som rád diskutoval o takom postkomunistickom prežitku ako je koncepcia práce s mládežou, ale s kým...?
Jozef

Odoslaťod Ondrej Danada Ne Okt 31, 2010 10:48 pm

Popravde povedané, neviem presne o čo ide, niečo som si prečítal len tak narýchlo a myslím, že to sem nepatrí. Ozaj radšej diskutujme o niečom prospešnejšom, hoci aj o koncepcii práce s mládežou. Tento týždeň som si zrovna pripravoval koncepciu svojho krúžku na tento polrok, čo, kedy a ako učiť, no narazil som na problém. Mám pomerne jasnú predstavu (v rámci možností a skúseností), ako učiť základné zásady v otvorení, elementárne koncovky, elementárnu taktiku, no netuším, ako učiť niečo o pláne hry, hoci i s dámou navyše (okrem jednoduchej rady typu vymieňaj figúry, nie pešiakov). Deti mám momentálne v priemere 6-ročné. Ak máte nejaké nápady v tejto oblasti, pošlite mi prosím mail. Koncepcia rozhodne nie je postkomunistický prežitok, je to základným pilierom systematickej práce.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Odoslaťod Jozef Ne Okt 31, 2010 10:59 pm

Ondrej dával ste ban a neviete o čo ide? Ja viem dával ste za niečo iné. Ja som myslel na koncepciu práce s deťmi a mládežou SŠZ . To čo Vy hovoríte považujem skôr za tréningový plán krúžku na pol roka. To sa ani nedá dobre spracovať, pretože v krúžku sú vždy dosť veľké výkonnostne rozdiely a aj veľmi rozdielna úroveň snahy na sebe pracovať.
Jozef

Odoslaťod Ondrej Danada Ne Okt 31, 2010 11:14 pm

Ja myslím, že aj taký plán je tiež dôležitý a súbor takýchto plánov pre rôzne skupiny v rôznych podmienkach tvorí nejaký väčší celok - koncepciu. Alebo máte na mysli niečo iné?

Netvrdím, že treba vytvoriť plán a plniť ho na 120%, ide skôr o rámcové vymedzenie tém, ktorým by sa mala venovať pozornosť. Samozrejme treba byť flexibilný a prispôsobovať sa momentálnej situácii a atmosfére. Nie je vôbec potrebné na každom tréningu za každú cenu vložiť nový poznatok, to ani nie je možné, ani to nie je cieľom. Na druhú stranu pravidelné ad-hoc tréningy bez akéhokoľvek plánu obvykle nie sú a nemôžu byť tak efektívne, ako tie plánovité.

Momentálne mám relatívne málo detí s nízkym vekovým rozptylom (5-7) a približne rovnakými základmi zo škôlky. Aj keď vždy je niekto šikovnejší či pracovitejší a jeden z nich je začiatočník, myslím, že je to relatívne homogénna skupinka. Bodované súťaže sú pomerne vyrovnané a víťazi sa v rôznych témach líšia.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Odoslaťod Jozef Po Nov 01, 2010 7:42 am

Tréningový plán a ani súbor tréningových plánov nevytvára koncepciu práce s deťmi. Ja by som to čo ste napísal považoval za súčasť metodiky tréningu, ale to je už iná téma , a radšej ju nejdem rozvíjať, aby som nedostal BAN.
Jozef

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Fórum o fóre SŠZ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.