Moja zlá komunikácia

Pravidlá, štruktúra, návrhy na zlepšenia, dotazy na admina

Moja zlá komunikácia

Odoslaťod Martin Huba Pi Okt 15, 2010 9:46 am

Prečo sa človeku stane, že keď mu na niečom záleží, tak dokáže zraniť ľudí vo svojej blízkosti?

Myslím, že naša komunikácia na fóre zašla do sfér, kam nemala a musím priznať, že z veľkej časti mojou "zásluhou". Musím sa tiež ešte veľa učiť.

Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých sa pri našich plamenných diskusiách moje možno zle zvolené slová dotkli, určite to nebol zámer...

Jednoznačne som vďačný všetkým, ktorí sa snažia akokoľvek pomôcť šachu na Slovensku (aj Jozefovi Hlaváčikovi) a určite v rámci možnosti SŠZ chcem byť nápomocný. Osobne rád zabudnem na staré boľačky a budem podporovať každého, kto bude mať záujem na rozvoj slovenského šachu.

Komunikácia sa musí zlepšiť a ja zo svojej strany urobím preto maximum, tiež prosím aj ostatných prispievajúcich o podobnú snahu.

Kroky na zlepšenie komunikácie musíme prejsť na VV jedným z nich by malo byť vytipovanie strategických otázok, o ktorých sa VV pred rozhodnutím bude musieť poradiť s Radou, členskou základňou, prípadne jej zástupcami.

Ja osobne rád diskutujem ale budem odteraz radšej, ak mi budete svoje otázky, prípadne návrhy písať na mail. Aj doteraz som odpovedal čo najskôr v rámci možností.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Re: Moja zlá komunikácia

Odoslaťod hinata Pi Okt 15, 2010 9:56 am

Veľmi pekný článok, určite to bude krok vpred. Možno by ste ešte mohli dopísať ten mail.
hinata

Založený: Ut Aug 17, 2010 10:08 am

Odoslaťod foldesi Pi Okt 15, 2010 11:44 am

Vážený pán prezident , ak som rozumel dobre , ak som to dobre pochopil , prestanete snáď už diskutovať na fóre?
Bola by to škoda . Úprimne mi to bude ľúto.
foldesi

Založený: Št Okt 14, 2010 2:09 pm

Odoslaťod Martin Huba Ut Okt 19, 2010 8:45 pm

Píšte prosím na mail martin.huba@ibsslovakia.sk alebo na huba@chess.sk (dočasný).

Pán Foldesi, naozaj rád diskutujem, ale to, čo sa tu rozpútalo, nechápem a ani nechcem. Ak je potrebné nájsť "vinníka", tak som pripravený sa prihlásiť. Nikdy som sa neschovával a ani nebudem. Aj s kolegami robíme, a kto robí, robí aj chyby. Hráči majú hrať (ak na to majú) a funkcionári majú robiť (ak na to majú).

Slovenský šach je aký je a má určite budúcnosť v rámci svojich možností. Otvorene hovorím, že má veľké nedostatky a ak sa chce zaradiť do slovenskej spoločnosti, čaká ho ťažká cesta a sebareflexia. Po minuloročných naozaj ťažkých ekonomických reformách tento rok posielame reprezentantov na všetky turnaje do zahraničia a oni sa nám snažia robiť radosť, nie hanbu! Chodia k nám renomovaní tréneri, rokujeme so sponzormi, tento rok sme získali do rozpočtu o milión (SK) viac ako sme čakali...Toto nie je hlavný problém, problém je, že že šachisti musia pochopiť, že šach nie je pupkom sveta, a podľa toho sa aj správať. A to ich bude bolieť.

Veľa som sa tu naučil, a som na to hrdý. A všetkým, čo majú nezištný záujem o rozvoj slovenského šachu, ďakujem.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod Martin Mrva St Okt 20, 2010 7:55 am

14.9. t.j. pred viac ako mesiacom som Ti, Martin, poslal tento mail s otazkou pre c7c5....
Verim, ze si najdes cas nan odpovedat.....
------------------------------------
Ahoj Martin,

Na fore SSZ si napisal, ze v suvislosti s volbami prezidenta FIDE "komunikujes s reprezentantmi".
Mozes napisat, s ktorymi reprezentantmi si komunikoval a prip. odcitovat ich nazory?

Vopred dakujem
Ahoj
Martin
Martin Mrva

Založený: Št Jan 14, 2010 7:54 am

Odoslaťod asi quasi St Okt 20, 2010 7:24 pm

Pan Huba, ak ste sa vela naucil a ste na to hrdy - doucte sa, prosim, priamo odpovedat aj na priame otazky - take, ako vam pred mesiacom i teraz polozil GM Mrva...
asi quasi

Založený: Po Okt 18, 2010 8:23 am

Odoslaťod LuboChess St Okt 20, 2010 11:33 pm

Mishik založil v inom DF tému verejné poďakovanie, tak sa prípadne môžme poďakovať za múdre, hoci vyše 200 rokov staré, ale stále aktuálne slová jedného z tvorcov ústavy USA:

Alexander Hamilton (Federalist č. 71)

„Viem, že sú ľudia, podľa ktorých je pre výkonnú moc (pozn. VV SŠZ) najlepšie úslužne sa skláňať pred želaniami ľudu alebo zákonodárneho zboru. Vidí sa mi, že títo ľudia majú len hmlisté predstavy o predmete akéhokoľvek vládnutia (pozn. rozhodovania VV) i o skutočných prostriedkoch, ako zabezpečiť prosperitu spoločnosti (pozn. SŠZ) Ak sú názory ľudu rozumné a zrelé, nech sa nimi riadia tí, ktorým ľud (poz. členská základňa) zveril správu svojich záležitostí (...). Lenže republikanské princípy si vôbec nevyžadujú, aby sa dali unášať každým vánkom ľudových vášní, ani aby sa ponáhľali poslúchnuť všetky chvíľkové popudy, (...).
Je pravda, že ľud chce zvyčajne dosiahnuť iba VEREJNÉ BLAHO, ale pri jeho hľadaní sa často mýli. Keby mu povedali, že prostriedky, ktorými sa dosahuje verejné blaho, posudzuje vždy len správne, jeho zdravý rozum by podobné lichôtky odvrhol, lebo sám zo skúsenosti vie, že sa neraz mýlil. Treba sa ozaj čudovať, že sa nezmýlil častejšie, veď ho ustavične prenasledujú úskoky parazitov a udavačov, obklopujú pasce, čo mu bez prestania kladú toľkí chamtivci a ľudia bez prostriedkov, denne ho klamú tí, ktorým nezaslúžene venoval svoju dôveru, prípadne si ju chcú získať, hoci jej nie sú hodní.
Ak sú skutočné záujmy ľudu v protiklade s jeho želaniami, je povinnosťou všetkých, ktorých ustanovil na ochranu svojich záujmov, bojovať proti omylom, ktorého je momentálne obeťou, a dať mu čas, aby vec zvážil a posúdil s chladnou hlavou. Už neraz sa stalo, že ľud, zachránený pred osudovými dôsledkami vlastných omylov, postavil pomník svojej vďačnosti mužom, ktorí mali šľachetnú odvahu vystaviť sa jeho nevôli, aby mu mohli slúžiť.“ (...)
(Roku Pána 18. marca 1788)
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod ♔♔♔ Št Okt 21, 2010 12:41 am

Mishik založil v inom DF tému verejné poďakovanie, tak sa prípadne môžme poďakovať za múdre, hoci vyše 200 rokov staré, ale stále aktuálne slová jedného z tvorcov ústavy USA
Prečo to teda nie je v správnej téme, ale v tejto?
Tie nútené (pozn. niečo) asociácie sú úbohé.
Je to zase len obyčajné štandardné zahmlievanie na prekrytie.
♔♔♔

Založený: Po Okt 18, 2010 4:54 am

Odoslaťod asi quasi Št Okt 21, 2010 11:36 am

Pan Ch., co to mate za "choru dohodu" s panom Hubom, ze na otazky kladene jemu odpovedate vy (uplne od veci, samozrejme) a na otazky kladene vam odpoveda zase pan Huba (rovnako od veci). Ano, je to vysloveny pokus o zahmlievanie a ja teda zopakujem priamu otazku na pana Hubu od GM Mrvu:
"14.9. t.j. pred viac ako mesiacom som Ti, Martin, poslal tento mail s otazkou pre c7c5....
Verim, ze si najdes cas nan odpovedat.....
------------------------------------
Ahoj Martin,
Na fore SSZ si napisal, ze v suvislosti s volbami prezidenta FIDE "komunikujes s reprezentantmi".
Mozes napisat, s ktorymi reprezentantmi si komunikoval a prip. odcitovat ich nazory?

Vopred dakujem
Ahoj
Martin"

a ja opat pripajam svoju vyzvu:

Pan Huba, ak ste sa vela naucil a ste na to hrdy - doucte sa, prosim, priamo odpovedat aj na priame otazky - take, ako vam pred mesiacom i teraz polozil GM Mrva...

a poprosim vas, pan Ch., ak chcete niekomu podakovat, vpiste to do prislusnej temy, pretoze
V TEJTO TEME OCAKAVAME JASNU A PRIAMU PREZIDENTOVU ODPOVED !!

Na vase blaboly od veci tu nie je teraz nikto zvedavy... Mimochodom presuvate sa pomaly ale isto na rovnaku platformu so slecnou Bartosovou... blahozelam...
asi quasi

Odoslaťod asi quasi Št Okt 21, 2010 11:54 am

...a este maly doplnok pre pana Ch.:
Ak "vidite" paralely medzi "vladnutim" VV SSZ a Vladou Spojenych statov americkych (!!!) tak navstivte psychiatra...!
To je dobre mienena rada, nie posmech.
V tejto casti fora nechajte priestor panu prezidentovi, ktoreho caka tazka sebarellexia...
"Slovenský šach je aký je a má určite budúcnosť v rámci svojich možností. Otvorene hovorím, že má veľké nedostatky a ak sa chce zaradiť do slovenskej spoločnosti, čaká ho ťažká cesta a sebareflexia." (M.Huba)

Ste na tahu, pan prezident - neposielajte svojho mopslika zametat veci pod koberec...
asi quasi

Ďalšia

Naspäť na Fórum o fóre SŠZ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.